Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

PIERWSZY RAZ

12 sty 2013 - 12:57:37

Cześć!
Otóż... za miesiąc wybieram się do ginekologa, będzie do moja PIERWSZA WIZYTA
bardzo się boję...
jak to będzie wyglądało? czy badanie boli? o co pyta się zazwyczaj ginekolog?
Proszę Was o rady! Jestem młoda i nie wiem na co mam się przygotować...

PIERWSZY RAZ

12 sty 2013 - 12:59:43

ile masz lat ??

PIERWSZY RAZ

12 sty 2013 - 13:00:27

Ja jak byłam pierwszy raz to nie miałam żadnego badania, gdyż pani ginekolog powiedziała, że jeśli jestem dziewicą, to ona tak jakby nie ma prawa tam mnie dotykać.. Nie wiem czy to dziwne czy nie, ale tak było.
Zalezy czy idziesz na te wizyte tak po prostu, na kontrol, czy masz jakiś problem. Ja poszłam w związku z nieregularnym okresem, więc był podstawowy wywiad, tabletki i to wszystko ;)

PIERWSZY RAZ

12 sty 2013 - 13:00:47

Cytat
talia12
ile masz lat ??

18
Cytat
zanik
Ja jak byłam pierwszy raz to nie miałam żadnego badania, gdyż pani ginekolog powiedziała, że jeśli jestem dziewicą, to ona tak jakby nie ma prawa tam mnie dotykać.. Nie wiem czy to dziwne czy nie, ale tak było.
Zalezy czy idziesz na te wizyte tak po prostu, na kontrol, czy masz jakiś problem. Ja poszłam w związku z nieregularnym okresem, więc był podstawowy wywiad, tabletki i to wszystko ;)

właśnie mam ten sam problem, czyli nie będzie USG?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-12 13:01 przez takata1.

PIERWSZY RAZ

12 sty 2013 - 13:02:37

Cytat
takata1
właśnie mam ten sam problem, czyli nie będzie USG?
to chyba zależy od ginekologa.. ja miałam usg dopiero po kilku wizytach..

PIERWSZY RAZ

12 sty 2013 - 13:02:51

Badanie nie boli, nie masz się czym martwić. Nie jest przyjemne, ale nie boli. Będzie pewnie pytała o datę pierwszej miesiączki, czy masz regularne miesiączki, itp.

Cytat
takata1
czyli nie będzie USG?

USG, po co? Nie robi się USG, przynajmniej ja ani nikt mi znajomy nie miał nigdy bez powodu robionego USG. Robi się cytologię, a to zupełnie co innego.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-12 13:04 przez corkachaosu.

zweryfikowana
Posty: 386
Ostrzeżenia: 1/5

PIERWSZY RAZ

12 sty 2013 - 13:03:54

Będzie pytał :
-czy jesteś dziewicą?
-kiedy był Twój ostatni okres?
-jaki jest cel Twojej wizytu u niego?
-czy miałaś problemy związane z drogami rodnymi?

PIERWSZY RAZ

12 sty 2013 - 13:05:07

Ja również miałam taki powód pierwszej wizyty i USG miałam, ale tylko takie po brzuchu ;) Oczywiście wywiad, dobrze by było, żebyś miała kalendarzyk z zaznaczonymi datami w których pojawiło się krwawienie.

Jeśli lekarz nie zapyta czy jesteś dziewicą to sama mu o tym powiedz (jeżeli jesteś oczywiście), bo też się z tym spotkałam, że gościu nawet nie zapytał tylko już od razu chciał robić dopochwowe USG.

PIERWSZY RAZ

12 sty 2013 - 13:05:09

Jak byłam pierwszy raz to byłam badana,jest to mega krępujące jak dla mnie chociaż badała mnie pani (jakby to był facet to bym się chyba spaliła) i oczywiście bolało trochę,nie jest to na pewno miłe.
Pani badała mi również piersi i patrzyła czy mam w porządku jajniki.
Pytała o to ile trwa mój okres,co ile dni go dostaje,czy jest regularny i chyba czy współżyje.

PIERWSZY RAZ

12 sty 2013 - 13:05:28

Cytat
corkachaosu
Badanie nie boli, nie masz się czym martwić. Nie jest przyjemne, ale nie boli. Będzie pewnie pytała o datę pierwszej miesiączki, czy masz regularne miesiączki, itp.
Cytat
takata1
czyli nie będzie USG?

USG, po co? Nie robi się USG, przynajmniej ja ani nikt mi znajomy nie miał nigdy bez powodu robionego USG. Robi się cytologię, a to zupełnie co innego.

chodzi mi o USG pochwy? tak się to chyab nazywa
jak ejstem dziewicą to nie będzie robił dopochwowego USG?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-12 13:06 przez takata1.

PIERWSZY RAZ

12 sty 2013 - 13:06:00

robi taki mały wywiad, więc musisz się przygotować na takie podstawowe pytania tj ile trwają miesiączki, jak są obfite bolesne ect. jak długie masz cykle. jak celem wizyty jest jakiś problem to doktor Cię zbada, co trwa naprawdę minutkę. grunt, to się nie stresować, bo ja zostałam wyśmiana haha

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

PIERWSZY RAZ

12 sty 2013 - 13:06:57

Nie ma czego się bać. Ten lęk wynika po pierwsze z obawy przed nieznanym, bo przecież nigdy wcześniej nie byłaś u takiego specjalisty, a po drugie jest to pierwsza wizyta, która dotyczy intymnej sfery życia- tak myślę.

PIERWSZY RAZ

12 sty 2013 - 13:07:04

Cytat
corkachaosu
Badanie nie boli, nie masz się czym martwić. Nie jest przyjemne, ale nie boli. Będzie pewnie pytała o datę pierwszej miesiączki, czy masz regularne miesiączki, itp.
Cytat
takata1
czyli nie będzie USG?

USG, po co? Nie robi się USG, przynajmniej ja ani nikt mi znajomy nie miał nigdy bez powodu robionego USG. Robi się cytologię, a to zupełnie co innego.

Ja cytologię miałam dopiero, jak poszłam z wyraźnym zamiarem zrobienia cytologii. Wcześniej byłam z nieregularnym okresem i cytologii nie miałam robionej. Każdy lekarz inaczej prowadzi.

PIERWSZY RAZ

12 sty 2013 - 13:09:13

mnie tez za pierwszym razem nie badała tylko zapytała o to czy co jaki czas mam miesiaczki, kiedy zaczełam miesiączkowac itd taka luzna rozmowa bez żadnego dotykania badania tam na dole także spoko ;)

PIERWSZY RAZ

12 sty 2013 - 13:09:22

Ja nigdy nie miałam robionego USG, choć chodzę regularnie. Jedynie cytologię, wywiad, itp, ale USG nigdy. Może to zależy jeszcze od tego czy wizyta prywatna czy nie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-12 13:10 przez corkachaosu.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ginekolog Katowice