Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.115
Ostrzeżenia: 5/5

Pierwsze objawy ciąży

12 sty 2013 - 04:19:29

u mnie pierwszym objawem był koszmarny ślinotok, miałam tyle śliny, że łykałam jak wodę, a w nocy normalnie się krztusiłam. Oprócz tego brak miesiączki i mdłości, ale to już później, nadmiar śliny miałam już w 2 tygodniu ciąży.

Pierwsze objawy ciąży

06 cze 2013 - 08:02:06

Hej u mnie bylo tak ,że najpierw zaczela mnie pobolewac glowa potem zaczelam częściej oddawać mocz biegalam do kibelka co 1h :)Następnie zaczely mnie pobolewać piersi ale tylko po zewnętrznej stronie no i od samego poczatku klocie jajnika jakby ktos igiełki wbijał ale to tylko raz na jakis czas ... tydzień przed miesiaczką zaczelam wiecej jeść co chwile bylam głodna ale nie miałam jakis specjalnych zachciewajek dzien przed miesiączka zaczol mnie bolec brzuch jak na okres i piersi były strasznie spuchniete wczoraj byl planowany dzien miesiaczki ktorej nie dostalam ... po zjedzeniu 2 kawałkow ciasta zebralo mi sie na wymioty i wtedy juz wiedzialm ze to ciąza pojechałam do apteki po test i odrazu go zrobilam była gdzies godzina 13 i wyszedł pozytywny dzisiaj byłam na tescie beta HCG bo ginekolog mi powiedział zebym dla pewnosci zrobila w nastepnym tygodniu mam pierwsze USG w przyblizeniu sie dowiedziałam przez telefon ze moze to juz byc 6 tydzien ciazy wiec jestem zaskoczona bo wychodzi na to ze dzidzia została poczeta za pierwszym podejsciem no i od samego poczatku biore kwas foliowy . :)A i jeszcze straszny slinotok kot sie łasil strasznie do mnie i co jakis czas mialam uczucie motylkow w brzuchu i straszne wzdecia .... to tyle bo sie rozpisalam :)

zweryfikowana
Posty: 290
Ostrzeżenia: 2/5

Pierwsze objawy ciąży

06 cze 2013 - 08:10:40

Cytat
samotna28
ból brzucha jak na okres i senność ; >
ooo tak ,dokładnie to najbardziej :)

Pierwsze objawy ciąży

15 cze 2013 - 13:46:49

Dodam tylko, że pierwsze syndromy ciąży są bardzo niepewne, bo tak na dobrą sprawę podobne objawy mogą wystąpić nawet w trakcie owulacji czy po prostu choroby, przeziębienia - np. wymioty.
Bóle w podbrzuszu są np. w czasie owulacji, przed okresem, mogą być przyczyną choroby intymnej, bóle piersi tak samo bolą i powiększają się przed okresem u niektórych kobiet nawet o dwa rozmiary.
Tak więc objawy te nie należy brać jako pewniki.
Test zrobić po 6 dniach od stosunku, bo dopiero po takim czasie wykryje on hormon odpowiedzialny za ciążę.
Czasami nawet po wyczerpującym stosunku możesz czuć się obolała :P
Pozdrawiam :)

niezweryfikowana
Posty: 1.898
Ostrzeżenia: 1/5

Pierwsze objawy ciąży

15 cze 2013 - 13:58:49

odrzuciło mnie od alkoholu. Badzoe wcześnie się dowiedziałąm - jeszcze przed spodziewaną miesiączką. Wypiłam jednego drinka i wymiotowałam całą noc. Do tego były bóle brzucha, które wcześniej odebrałam jako bóle przed okresem. Zrobiłam 4 testy zanim uwierzyłam. W dniu spodziewanej miesiączki byłam już u lekarza - to był 3ci tydzień. Ale bobka zobaczyłam dopiero w 7 tygodniu na usg. później wymiotów nie miałam, ani mdłości, ale dotychczas mam zawroty głowy (dość gwałtowne), częste bóle głowy, osłabienie... taki sobie zdechlak



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-15 14:02 przez slodzonamysza.

zweryfikowana
Posty: 1.286
Ostrzeżenia: 1/5

Pierwsze objawy ciąży

28 cze 2013 - 17:58:16

ojjj nudnosci , wymioty , i draznily mnie zapachy najbardziej jajek i kurczaka ;))))) ooo fuuu jak sobie to przypomne to az mam dreszcze;p hehe

Pierwsze objawy ciąży

27 sie 2013 - 18:37:01

dziewczyny Pomóżcie... Mianowicie od około 2 tygodni ciągle bym spała brzuch mnie boli jak przed @ a do niej planowo jeszcze 1,5tygodnia. Boli mnie głowa. Potrafię się śmiać a za 10 min płakać. Drażni mnie jak Mąż dotyka mnie po piersiach, w nocy potrafię chodzić 10 razy do toalety w dzień tak samo. Nie mogę nic jeść bo zaraz wymiotuję.Mam uczucie wzdętego brzucha. Robiłam test dzisiaj ale wyszedł negatywnie. Jest możliwość że nie wykrył ciąży ?

Pierwsze objawy ciąży

29 sie 2013 - 17:10:45

Cytat
2208
dziewczyny Pomóżcie... Mianowicie od około 2 tygodni ciągle bym spała brzuch mnie boli jak przed @ a do niej planowo jeszcze 1,5tygodnia. Boli mnie głowa. Potrafię się śmiać a za 10 min płakać. Drażni mnie jak Mąż dotyka mnie po piersiach, w nocy potrafię chodzić 10 razy do toalety w dzień tak samo. Nie mogę nic jeść bo zaraz wymiotuję.Mam uczucie wzdętego brzucha. Robiłam test dzisiaj ale wyszedł negatywnie. Jest możliwość że nie wykrył ciąży ?

Jeśli planowaną miesiączke masz miec za 1,5tyg to na test zdecydowanie za wcześnie,wykonuje sie go w dniu spodziewanej miesiączki.Jeśli jesteś niecierpliwa to myśle że za tydzien możesz zrobic test z krwi w każdym labolatorium jest bardziej wiarygodny i wykrywa nawet bardzo wczesna ciążę.A objawy jakie piszesz mogą świadczyc o ciąży,ale nie muszą.Choć u mnie ciąża objawiła sie grypą żołądkową a przynajmniej tak myślałam,wiec trzymam kciuki i życzę powodzenia ;)
Cytat
slodzonamysza
odrzuciło mnie od alkoholu. Badzoe wcześnie się dowiedziałąm - jeszcze przed spodziewaną miesiączką. Wypiłam jednego drinka i wymiotowałam całą noc. Do tego były bóle brzucha, które wcześniej odebrałam jako bóle przed okresem. Zrobiłam 4 testy zanim uwierzyłam. W dniu spodziewanej miesiączki byłam już u lekarza - to był 3ci tydzień. Ale bobka zobaczyłam dopiero w 7 tygodniu na usg. później wymiotów nie miałam, ani mdłości, ale dotychczas mam zawroty głowy (dość gwałtowne), częste bóle głowy, osłabienie... taki sobie zdechlak
U mnie było podobnie,zanim sie dowiedziałam o ciąży po wypiciu 2piw miałam nie złą jazde z kibelkiem :D.Do tego miałam objawy jak by grypy żołądkowej,bóle jak na @,ból piersi po bokach,gorączka.Najpierw myślałam,że @ bedzie wczesniej,potem ze grypa 2tyg nie trwa :/,smaka złapałam na pomidory i rybke wedzoną ale to było pyszne :D,ale nadal nie kojażyłam tego z ciążą.Dzien po @,która nie przyszła zrobiłam test i bach 2kreski.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-29 17:19 przez bogusienka283.

Pierwsze objawy ciąży

04 maj 2021 - 11:43:40

U mnie objawy ciąży pojawiły się około 2 tygodnie po stosunku. Był to ból brzucha, taki łagodny ale uporczywy. Potem okazało się, że spóźnia mi się miesiączka. Wykonałam test i bach! Jestem w ciąży. Potem miałam przeróżne smaki i ochoty na dziwne jedzenie, ogórki z nutellą czy majonezem, hot dogi ze stacji paliw :D Masakra!

niezweryfikowana
Posty: 199
Ostrzeżenia: 6/5

Pierwsze objawy ciąży

23 paź 2023 - 11:12:51

Przy pierwszej straszny ból piersi, bo przed okresem nogdy mnie nie bolały, a w drugiej spóźniający się okres i latanie co chwilę do łazienki

Jeśli bedziecie czuły, ze to może być to polecam jak najszybciej zrobić test.

A jeśli bedziecie szukały ginekologa do prowadzenia ciąży w Rzeszowie mogę polecić zapisanie się do pani doktor: https://ginekolog-rzeszow.pl/ Która przyjmuje również w ramach narodowego funduszu zdrowia

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

PIERWSZY RAZ