Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pierwsze objawy ciąży

07 sty 2013 - 11:30:47

ja wolę nie wspominać bo to jak z" trudnych spraw" hehe ciąże bezobjawowe no chyba że ból brzucha jak na okres

Pierwsze objawy ciąży

07 sty 2013 - 11:32:51

My długo staraliśmy się o dzidziusia więc z niecierpliwością wyczekiwałam pierwszych objawów, a były to przede wszystkim:
- spóźniająca się miesiączka
- tkliwość piersi
- senność

Tkliwość piersi polegała na tym, że nie mogłam ich nawet dotknąć tak bolały, nawet materiał ubrań zbyt drażnił piersi ... a do tego ich twardość i "pełność".



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-07 11:36 przez mysweetmisery.

zweryfikowana
Posty: 1.422
Ostrzeżenia: 2/5

Pierwsze objawy ciąży

07 sty 2013 - 11:34:43

U mnie ból piersi. Bolały i bola mnie całe. Na początku pobolewał mnie brzuch, tak że czułam się zupełnie jak przed okresem. Potem doszły mdłości, ale nie wymioty, nadwrażliwość na wszelkie zapachy (u mnie to najbardziej uciążliwe), ból pleców (mam tyłozgięcie) i nie kończąca się senność.

Pierwsze objawy ciąży

07 sty 2013 - 11:35:23

Taaak ja pamiętam że miałam okres 3 miesiące jak byłam w ciąży. Ale zrobiłam sobie test bo miałam objawy. Mdłości - szczególnie rano, byłam strasznie wrażliwa na zapachy, i caaały czas spać mi się chciało :D

Pierwsze objawy ciąży

07 sty 2013 - 11:40:57

U mnie pierwszym objawem była chęć na kabanosy, zamiast jak zwykle przed okresem na czekoladę.
Od połowy cyklu (czyli mniej więcej od zapłodnienia) strasznie powiększyły mi się piersi, nie mieściły się w biustonosz i ten ból... nawet ciężko było mi chodzić.
Potem brak miesiączki, co prawda spóźniała się 2 dni, a wcześniej była nieregularna to coś mnie tknęło. Zrobiłam test i były 2 wyraźne krechy, tp był 5 tydzień. Po drodze trafiłam do przychodni z podejrzeniem wyrostka i dostałam pierwszą fotkę fasolki :)
Tydzień później miałam wizytę u ginekologa, ciążę potwierdził, posłuchałam serduszka. Jakieś 2 dni później zaczęły się mdłości i wymioty, które trwały do 16 tyg (czyli u mnie 10 tygodni)

Poza tym każda ma inaczej, powiem nawet że każda ciąża jest inna. Objawy nie muszą być takie same, może ich nawet w ogóle nie być.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-07 11:44 przez Justysia_q.

Pierwsze objawy ciąży

07 sty 2013 - 11:45:18

Jestem teraz w 5 miesiącu ciąży,jedynym objawem (oprócz oczywistego braku miesiączki) była tylko okropna bolesność piersi,zwłaszcza sutków. do tego stopnia,że nie mogłam sie dotknąc,o myciu już nie wspominam :P Nic mi ponadto nie dolega,żadnych zachcianek,żadnych odstarszających zapachów, żadnych nudności,kompletnie nic. Gdyby nie to,że brzuszek rośnie,to wcale bym nie czuła,że w ciąży jestem :D Wszystkim życzę takiej spokojności :D

Pierwsze objawy ciąży

07 sty 2013 - 11:45:21

mnie strasznie brzuch bolał, gorzej jak podczas okresu. byłam osłabiona. na początku ciąży to schudłam 2-3 kg bo nie mogłam nic jeść, odruch wymiotny. potem po 3 m-cu słodycze :) i strasznie chciało mi się gazowanego napoju, nie wiem czego tak miałam, ale powstrzymywałam się bo to jednak niezdrowe dla malucha :)

Pierwsze objawy ciąży

07 sty 2013 - 12:22:16

Cytat
mysia_84
ja wolę nie wspominać bo to jak z" trudnych spraw" hehe ciąże bezobjawowe no chyba że ból brzucha jak na okres

To znaczy że niewiedziałaś że jestes w ciąży ??

Pierwsze objawy ciąży

07 sty 2013 - 12:26:28

Cytat
BeatkaGG23
A ten ból piersi to konkretnie jaki ?
Same bolą czy przy dotyku, całe czy tylko sutki ?
Ból ciągły czy czasami ?

A ból brzucha to też ciągle czy chwilowy ?


Mnie bolały cały czas, jak chodziłam czułam ból. Przeszkadzał mi stanik, na piersiach wyskoczyło mi pełno żyłek :)

Pierwsze objawy ciąży

07 sty 2013 - 12:27:08

Cytat
dorofix
Cytat
fajnakropka
Ja słyszałam, że pierwszym objawem ciąży jest wytrzeszcz gałek ocznych na widok pękniętej prezerwatywy :D ;)
:D

dobre :)

Pierwsze objawy ciąży

07 sty 2013 - 12:29:36

objawy podobne do koleżanek powyzej

a w drugiej ciąży miałam tak silne przeczucie, że jestem w ciąży - mimo, że testy nie pokazaały i nawet ginekolog powiedział, że nic jeszcze nie ma, a ja juz wiedziałam:)

no i w dugiej ciąży straszne mdłości aż do 5 m-ca
(jak jeździłam autem to z otwartym szeroko oknem :p)

a także zachcianki na słone, kwaśne...

Pierwsze objawy ciąży

07 sty 2013 - 12:29:43

ja miałam objawy dopiero na przłomie 2/3 miesiąc , wstręt do jedzenia, nie jadłam nic. Przez pierwsze dwa miesiące miałam normalnie okres, więc nic na to nie wskazywało.

Pierwsze objawy ciąży

07 sty 2013 - 12:32:45

wymioty,senność,wstręt np.do mięsa

Pierwsze objawy ciąży

07 sty 2013 - 12:34:04

Brak apetytu, mdłości, zmęczenie, ogólnie objawy jak przed okresem. Sądziłam, że wszystko ok, ale okres nie przyszedł... :P

Pierwsze objawy ciąży

07 sty 2013 - 12:40:28

Ja i jestem mamą i jestem w drugiej ciąży - w pierwszym trymestrze:)

Pierwszymi objawami w moim przypadku, w obydwu ciążach było:
-spóźniająca się miesiączka
-bóle podbrzusza - jak "do okresu"
-ból piersi i brodawek
-nudności

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Błona