Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

transportery taśmowe

45 minut temu

sprawdzony stomatolog

49 minut temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

wizyta u lekarza a ubezpieczenie

04 sty 2013 - 22:34:38

Witam. Mam pewien problem w związku z wizytą u lekarza. Chcę wybrać się do ginekologa i stąd wynikają moje pytania. Czy jeśli byłam już w tej przychodni, lecz u lekarza innej specjalizacji i było to jakieś pół roku temu to czy muszę okazywać dowód ubezpieczenia przy rejestracji. Dodam, że nie mam jeszcze 18 lat. Czytałam, że przy rejestracji wystarczy tylko legitymacja szkolna, lecz nie wiem czy to do końca prawda. Z góry dziękuje za odpowiedzi:)..

wizyta u lekarza a ubezpieczenie

04 sty 2013 - 22:38:25

Mnie ostatnio mama rejsetrowała przez telefon. Babka jej powiedziała ,że dostane się do lekarza PUBLICZNIE tylko jeśli wezmę ubezpiecznie, w innym razie mnie nie przyjmie :|

wizyta u lekarza a ubezpieczenie

04 sty 2013 - 22:39:19

Nie wiem jak w innych regionach Polski, ale na śląsku mamy dyskietkę i okazuje się ją przy KAŻDEJ rejestracji, nie ma znaczenia, czy było się wcześniej w danej przychodni czy nie.

wizyta u lekarza a ubezpieczenie

04 sty 2013 - 22:40:18

za każdym razem pokazujesz aktualny ZCNA lub książeczkę ubezp-każdorazowo;)

wizyta u lekarza a ubezpieczenie

04 sty 2013 - 22:41:01

zadzwon zapytaj ale chyba legitymacja starczy
a tak wgl to dziala już NIBY ten syste EWUŚ gdzie podajesz pesel i sprawdza w kopie czy jesteś ubezpieczona... ale ma 10% błedu na razie więc jak znam zycie kazdy jest w tych 10% hehe



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-04 22:42 przez PastwaLosu.

wizyta u lekarza a ubezpieczenie

04 sty 2013 - 22:41:11

Teraz wprowadzili ten system, że nie trzeba. Dowód tylko.

wizyta u lekarza a ubezpieczenie

04 sty 2013 - 22:43:24

od 1 stycznia wystarczy tylko dowod,wiec legitymacja wystarczy

wizyta u lekarza a ubezpieczenie

04 sty 2013 - 22:43:43

mysia84 kiedy wcześniej byłam w tej przychodni to ubezpieczenie potrzebne było mi tylko jeden raz a do lekarza tej specjalizacji chodzę jakieś 2 lata i to z dość dużymi przerwami. więc dlatego zastanawiam się jak jest
Czy ten system działa już we wszystkich przychodniach?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-04 22:44 przez Iwona7220.

wizyta u lekarza a ubezpieczenie

04 sty 2013 - 22:44:09

od pierwszego stycznia nie jest potrzebny dowód ubezpieczenia u żadnego lekarza. Potrzebny jest tylko PESEL

wizyta u lekarza a ubezpieczenie

04 sty 2013 - 22:44:18

różnie. raz pytają o ubezpieczenie, raz nie.

wizyta u lekarza a ubezpieczenie

04 sty 2013 - 22:45:38

Cytat
margoletka
Teraz wprowadzili ten system, że nie trzeba. Dowód tylko.
Nie wszedzie tak jest jeszcze, bo ja wczoraj sie rejestrowalam i ubezpieczenia nie mialam i kij.

wizyta u lekarza a ubezpieczenie

04 sty 2013 - 22:48:59

Cytat
meow-meow
Cytat
margoletka
Teraz wprowadzili ten system, że nie trzeba. Dowód tylko.
Nie wszedzie tak jest jeszcze, bo ja wczoraj sie rejestrowalam i ubezpieczenia nie mialam i kij.

Trąbią, że wszędzie. Sama do lekarza się wybieram więc lepiej zadzwonie.

wizyta u lekarza a ubezpieczenie

04 sty 2013 - 22:49:04

potwierdzenie ubezpieczenia (np. podbita książeczka rodzinna) jest ważne 1 miesiąc

ale teraz mieli wprowadzać ten elektroniczny system sprawdzania ubezpieczenia, więc nie wiem czy w końcu się ucywilizowali w tych przychodniach, czy jeszcze to nie funkcjonuje

wizyta u lekarza a ubezpieczenie

04 sty 2013 - 22:51:07

Jestem po wizytach w 2-ch poradniach.
Wszędzie obowiązują nowe przepisy, czyli: dowód, a w wypadku młodzieży uczącej się i zgłoszonej do ubezpieczenia przez rodziców wystarczy legitymacja.
Mogą poprosić o tzw. dyskietkę ubezp. ale to nie jest wymóg konieczny.
Na pytanie pani, dlaczego jej nie wystarczy dowód padła odpowiedź, że system drukowania recep szybciej sczytuje dyskietkę, ale jak jej nie mam przy sobie to wystarczy dowód.

wizyta u lekarza a ubezpieczenie

04 sty 2013 - 22:52:42

To prawda,że nie wszędzie wprowadzili, chociaz powinni i od 1 stycznia mają obowiązek przyjąć pacjenta nawet bez dowodu ubezpieczenia. To,ze nie wprowadzili nie zwalnia ich od tego,ze nie przyjmują wg nowych zasad, musi im starczyc nr pesel i muszą uwierzyć pacjentowi na słowo,ze jest ubezpieczony. Slyszalam w Wiadomościach. Nie dajcie się więc zbyć pani w rejestracji, jeśli nie macie przy sobie dowodu ubezpieczenia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-04 22:56 przez lusiaaaczek.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pierwsze objawy ciąży