Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zawsze miałam problemy z okresem, nigdy jeszcze sie nie zdarzyło żebym miała okres w regularnym okresie czasu. Rok temu miałam przerwę między okresami 52 dni to sporo, przeważnie miałam od 20 kilku do 30 kilku a teraz spóźnia mi sie już prawie miesiąc ;( Mama mówi, że musze iść do ginekologa i chce ale boje sie bo jestem jeszcze dziewicą a słyszałam, że lekarz ginekolog może rozdziewiczyć pacjentkę badając ją. Co robić ?

Jeśli masz błonę dziewiczą, ginekolog zbada Cię przez odbyt. Koniecznie idź do lekarza.

idź śmiało, przecież Ci nic nie zrobi.

zweryfikowana
Posty: 4.735
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
Kieszonkoowa
ginekolog zbada Cię przez odbyt.

Niekoniecznie.

ginekolog nic ci nie zrobi, tylko mu powiedz ze jestes dziewica
idz do lekarza

Idź do lekarza z dobrymi opiniami.
Myślę że to nie prawda - "słyszałam, że lekarz ginekolog może rozdziewiczyć pacjentkę badając ją."

Jeśli jesteś dziewicą to lekarz nie zbada Cię dopochwowo, ewentualnie przez odbyt:) Ale prędzej po prostu zleci badania poziomu hormonów albo przepisze luteinę ewentualnie tabletki antykoncepcyjne (hormonalne). Nie martw się, mama ma rację, musisz iść.

zweryfikowana
Posty: 1.446
Ostrzeżenia: 1/5

nie rozdziewiczy cie

idź do lekarza ale poinformuj go że musi wyjątkowo uważać
też mam nieregularnie, było ok tylko kiedy przez jakiś czas brałam tabletki później znowu to samo

koniecznie idź do lekarza, jeśli podasz mu takie objawy to pewnie najpierw zleci badanie hormonow, a to jest z badania krwi

Jezu, czy rozdziewiczanie to tylko błona dziewicza? Nie wiem, co jest w tym takiego istotnego, niech mi ktoś to wreszcie wyjaśni...

Nie rozdziewiczy Cię;P pewnie nawet nie będzie Cię badał przez odbyt ;)

Leć do lekarza, no niedobrze mi od takiego gadania. Dopiero bałabyś się, gdybyś poszła za późno i by się okazało, że to coś poważnego, bo za długo zwlekałaś. Nawet jeśli jakimś cudem Cię rozdziewiczy, to co? To tylko kawałek błony, dziewictwo to coś więcej.

A ile masz lat?

Ja jak byłam pierwszy raz u ginekologa to pomimo tego,że pytał sie mnie czy jestem dziewicą, a byłam bo nigdy nie miałam nawet chłopaka zbadał mnie normalnie(ja nie byłam wtedy swiadoma ,że tak nie powinno być) i pamiętam wtedy że bolalo. DOpiero potem zdałam sobie sprawę ,że źle mnie badał. No ale cóż..

Także zwróć uwagę na to,żeby nie było jak u mnie..

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zgrubienia po plastrach anty