Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Problem - śluz/ciąża

04 mar 2015 - 13:07:43

malenka505 też miałam takie cisnienie wczoraj jak weszłam do gabintetu :P po badaniu zmierzyła mi drugi raz i było juz 120/80 więc to ze stresu w moim przypadku :P

Problem - śluz/ciąża

04 mar 2015 - 13:07:57

Unormuje się, na pewno :) Ważne że Dzieciątko zdrowe :) Ja za to miałam ciśnienie 90/60 ;p

Problem - śluz/ciąża

04 mar 2015 - 14:11:10

Ja mam wizytę 16 marca i już się nie mogę doczekać! Mam nadzieję że zrobi mi usg moja mama i teściowa są spanikowane że usg źle wpływa na dziecko, że nie można tak często nie wiem ile w tym prawdy, lekarze chyba wiedzą lepiej...hmm no ale chciałabym żeby zrobiła, może poznam płeć maleństwalove już zaczęłabym małe zakupy:)

Problem - śluz/ciąża

04 mar 2015 - 14:16:58

Ja, jeśli chodzi o ciśnienie, to też mam zawsze albo w normie, albo niskie :P

Dziewczyny: a pracujecie w ciąży, czy od razu przeszłyście na L4? :>

Problem - śluz/ciąża

04 mar 2015 - 14:24:07

Ja od razu po wizycie u gina położyłam L4 :) praca nie godna poświęcenia z resztą miałam dość pracy z debilami i wariatami troszkę od tego wszystkiego po prostu ucieklam:) a gdzie pracujecie? Stanowiska biurowe czy inne?

Problem - śluz/ciąża

04 mar 2015 - 15:32:00

Kasiula - jakby USG było szkodliwe, to by nam wszytskim lekarze nie robili go na każdej wizycie :)

A co do L4 - po pierwszej wizycie u gina, a byłam wtedy w niecałym 5 tc, poszłam na zwolnienie :) Pracowałam jako zastępca kierownika w pewnej lodziarni/cukierni :) ale że zmiany były długie, praca cały dzień chodząco - stojąca, oprócz papierków przyjmowanie towaru, jakieś jego rozkładanie po półkach - to jednak nie dla ciężarnej. A nie chciałam się we wszystkim wyręczać koleżankami z pracy, bo miałyby przeze mnie podwójną robotę. Poza tym w tej firmie nigdy nie było problemu, zawsze każda dziewczyna w ciąży od razu idzie na L4 a potem bez problemu się wraca i pracuje :)

Problem - śluz/ciąża

04 mar 2015 - 16:02:24

dodorotka wyczytałam w internecie że usg nie wpływa w ogóle na dziecko o fsiu:) za jakiś miesiąc chyba wybiorę się na usg 3d :)

Moje stanowisko określane niby jako pracownik umysłowy:) o tak ładnie, w rzeczywistości praca mega stresująca, ciągły kontakt z kierownictwem, dyrekcją, osobami wysoko postawionymi z zewnątrz no i jak trzeba bylo to również praca fizyczna. Np tydzień przed tym jak dowiedziałam się, żę jestem w ciąży dźwigałam przez prawie całą zmianę jakieś 6h kartony z meblami ważące po 60kg. Paleta- stół- przewrotka w powietrzu- stół- paleta i tak przez dobre 6h super:) powiedziałam sobie nigdy w życiu! Tym bardziej że tam każda dziewczyna też od razu szła na L4 nie mam żadnych wyrzutów sumienia:)

Problem - śluz/ciąża

04 mar 2015 - 17:30:53

Ja też raczej miewam niskie ciśnienie ;) o usg też się martwiłam, czy nie jest za często i czy wpływa na dziecko, ale na forum mnie dziewczyny uspokoiły :P
Co do L4 to ja planowałam popracować gdzieś do 7-go miesiąca, czyli do czerwca bo w razie czego dopasuje sobie warunki pod moje możliwości ;) ale powiem szczerze, że momentami nerwowo wysiadam (nie wiem, czy to kwestia burzy hormonów :D ) i jak się wkurzę, to wolę zadbać o zdrowie i pójdę wcześniej :)

niezweryfikowana
Posty: 14
Ostrzeżenia: 1/5

Problem - śluz/ciąża

04 mar 2015 - 17:42:11

ja miałam tydzień w ciąży - chyba koło 14tc gdzie miałam bardzo wysokie ciśnienie, aż nienormalne dla mnie, ale to było jakieś 4-5 dni teraz. OD tamtej pory jest niziutkie :)

Problem - śluz/ciąża

05 mar 2015 - 08:45:58

Który kolor wg Was najlepszy???
Kupujecie wózki 3w1 czy 2w1
ja się zastanawiam właśnie, chyba kupie bez nosidełka do wózka, ponieważ będzie to już jesień więc raczej nie wyjdę nigdzie tak, a do wiosny będzie już małe.
Więc chyba kupie tylko fotelik/nosidełko do auta ;)
Cenowo z fotelikiem jest prawie 500zł więcej ?? więc jest to małą przesada wg mnie za samo nosidełko.
help



Problem - śluz/ciąża

05 mar 2015 - 09:43:46

-YOLO- ja polecam wózki 3 w jednym. Nosidełko z możliwościa wpięcia w stelaż wózka to bardzo przydatna rzecz. Jak jeździlam z małym na zakupy to wpinałam sobie nosidełko w stelaż i nie musiałam go dźwigać. Poza tym używaliśmy go dość długo bo od października bodaj do czerwca. takie nosidełka mają przedział wagowy 0-13kg, poza tym zazwyczaj bardzo obszerne budki, które są naprawdę przydatne na jesieni i zimą.

Jeśli chodzi o pieluchy to ja bym się wstrzymała. dziewczyny nigdy nie wiecie czy wasze dzieci będą tolerowały wybrane przez was pieluchy. Rzeczywiście pierwszy rozmiar używaliśmy chyba tylko przez miesiąc potem był rozmiar 2 dość długo. mój maluch np. po Pampersach miał odparzoną pupę, więc przeszliśmy na pieluchy Dada. A jako pierwszy rozmiar używaliśmy pieluch Z Rossmana (nie pamitam nazwy firmy) Babydream chyba.

Problem - śluz/ciąża

05 mar 2015 - 11:58:17

Wydaje mi sie wlasnie ze na okres jesien/zima jest zbedne nosidelko do wozka, na spacer nie pojde przeciez w taka pore tak a na zakupy zazwyczaj jade autem i nosidelko daje do wozka w supermarkecie :p wiec nie wiem czy warto dawac 500zl wiecej aby bylo nosidelko...

Chodzilo mi ze nie pojde na spacer z nosidelkiem :p bo wyszlo jakbym miala w ogole nie chodzic na spacery :) a swoja droga w takim okresie zimowym wolalabym unikac wielkich sklepow gdzie pelno ludzi aby nie narazac dziecka na choroby.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-05 12:14 przez -YOLO-.

Problem - śluz/ciąża

05 mar 2015 - 12:30:55

Hej dziewczyny;) Jestem tu nowa;) Termin mam na 28 października;) jak na razie wszystko jest ok, czuję się w miarę dobrze tylko mam problem z pracą;/ opisałam to w osobnym wątku ale jeszcze nikt nie odpisał. Może któraś z Was miała podobną sytuację? Jeśli możecie to zajrzyjcie tutaj:
http ://forum.szafa.pl/79/8033060/ciaza-wlasna-dzialalnosc-zus.html
Usuńcie spację po http. Z góry Wam dziękuję;)

zweryfikowana
Administrator
Posty: 391

Problem - śluz/ciąża

05 mar 2015 - 12:49:07

Cześć Dziewczyny :)

Wątek się mocno rozrósł i nie ma już wiele wspólnego z pytaniem w pierwszym poście. Będę otwierać drugą część wątku, najpierw jednak chciałam zapytać Was, czy macie może jakiś pomysł na tytuł drugiej części wątku? To Wasze miejsce, nie chciałabym więc niczego narzucać :) Czekam na Wasze propozycje :)

Problem - śluz/ciąża

05 mar 2015 - 13:37:48

Cytat
-YOLO-
Wydaje mi sie wlasnie ze na okres jesien/zima jest zbedne nosidelko do wozka, na spacer nie pojde przeciez w taka pore tak a na zakupy zazwyczaj jade autem i nosidelko daje do wozka w supermarkecie :p wiec nie wiem czy warto dawac 500zl wiecej aby bylo nosidelko...

Chodzilo mi ze nie pojde na spacer z nosidelkiem :p bo wyszlo jakbym miala w ogole nie chodzic na spacery :) a swoja droga w takim okresie zimowym wolalabym unikac wielkich sklepow gdzie pelno ludzi aby nie narazac dziecka na choroby.


w sumie to znasz swoje potrzeby najlepiej. Ja mieszkam 5 km pod miastem i jadąc sama z małym np. do biedry robiłam tak. W domu małego do nosidełka wpiętego w stelaż wózka. Podjeżdżałam pod same drzwi auta i montowałam nosidełko w samochodzie a stelaż do bagażnika. Potem to samo przed marketem. Zanim doniosłabym małego w nosidełku przez parking do wózka sklepowego to by mi się chyba flaki wylały ;) Na zakupy wystarczał mi mały koszyk na kółkach. Zresztą ja byłam po cesarce i bardzo długo dochodziłam do siebie o dźwiganiu nie wspominając. Więc dla mnie to było bardzo pomocne. Co do unikania sklepów i dużych skupisk ludzkich w zimie to jestem za, bo szkoda narażać takie maluchy. Ale jak byłam sama to siła wyższa że musiałam zrobić zakupy i zabrac młodego ze sobą. Mój syn urodził się 12 października i w sumie do wiosny tylko 5 dni przesiedzieliśmy w domu jak były mrozy po -20. A tak to codziennie spacery odkąd skończył 10 dni. W sumie to byłam zaskoczona łaskawością zimy więc korzystaliśmy. Mały jest zahartowany i wogóle nie choruje.
A jeszcze pytałaś o kolor wózka według mnie każdy byle nie czarny, bo czarny bedzie się dodatkowo grzał w lecie. Ja wybrałabym teraz czerwony znając upodobania mojego syna :) jak coś jest czerwone to musi być jego :) ale granatowy też ładny.
Cytat
Ola
Cześć Dziewczyny :)

Wątek się mocno rozrósł i nie ma już wiele wspólnego z pytaniem w pierwszym poście. Będę otwierać drugą część wątku, najpierw jednak chciałam zapytać Was, czy macie może jakiś pomysł na tytuł drugiej części wątku? To Wasze miejsce, nie chciałabym więc niczego narzucać :) Czekam na Wasze propozycje :)

w sumie mi tylko ten "śluz" jakoś tak nie pasuje ale już się przyzwyczaiłam :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-05 13:45 przez olecka27.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Seks podczas ciąży