Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 222
Ostrzeżenia: 1/5

Głupi problem - tampony/podpaski

11 paź 2012 - 23:43:06

Dobry wieczór, mam nadzieję, że ktoś tu jeszcze jest i pomoże. Mam głupi problem Otóż bardzo intensywnie krwawię podczas miesiączki. Zdarzało mi się (ostatnio niestety często), że nie zdążyłam dojechać autobusem do szkoły i już czułam, że jest źle.. Mam na mysli czerwone plamy na spodniach. Wiem, że to jest straszny wstyd, ale nie umiem nic na to poradzić. Używam największych podpasek. Próbowałam tamponów, ale są one dla mnie bardzo niewygodne i bolesne, zwłaszcza przy wyciąganiu. Okropny ból towarzyszył mi przez pół godziny od wyciągnięcia. To nie tak, że nigdy nie próbowałam nosić tamponów - próbowałam wiele razy, ale za każdym razem to samo, a wkładałam dobrze. Ostatnio zaczęłam nosić 2 podpaski na raz - jedną cienką, a drugą taką grubszą, ale to nie jest zbyt ekonomiczne rozwiązanie. Co ja mam zrobić? Przez te dni, kiedy mam okres, o niczym innym nie myslę, tylko o tym, żeby nic mi się nie przeplamiło, boję się, bo z każdą sekundą może być gorzej. Czy jest jakieś racjonalne rozwiązanie tego problemu?

Głupi problem - tampony/podpaski

11 paź 2012 - 23:46:38

Ale to podpaski tak szybko ci przesiąkają czy po bokach lub z tyłu gdzieś ucieka? Bo ja z tyłu to zakładaj jeszcze wkładki. Przyklejaj je po prostu tak daleko z tyłu za podpaską

niezweryfikowana
Posty: 222
Ostrzeżenia: 1/5

Głupi problem - tampony/podpaski

11 paź 2012 - 23:48:38

Właśnie tak szybko mi przeciekają.

Głupi problem - tampony/podpaski

11 paź 2012 - 23:48:56

kupuj może te maxi podpaski na noc z dłuższym tyłem i koniecznie udaj się do ginekologa, tak intensywne krwawienie nie jest normalne :(

Głupi problem - tampony/podpaski

11 paź 2012 - 23:49:07

Idź do ginekologa. Skąd my mamy wiedzieć, dlaczego tak krwawisz?

Głupi problem - tampony/podpaski

11 paź 2012 - 23:49:26

może dobrałaś zły rozmiar tamponów ?
hm, bardzo ci współczuję, gdyż nie wyobrażam sobie miesiączki bez tamponów.
ale mimo to, dziwne że twoje krwawienie jest aż tak obfite i to za każdym razem, może skonsultuj się z ginekologiem ?

zweryfikowana
Posty: 734
Ostrzeżenia: 2/5

Głupi problem - tampony/podpaski

11 paź 2012 - 23:49:28

Nie znoszę podpasek mimo , ze okres mam słaby.
Nie wiem spróbuj może tych tamponów z tą otoczką jedwabistą ..
A ginekolog by Ci nie pomógł ? Byłaś ?

Głupi problem - tampony/podpaski

11 paź 2012 - 23:50:04

To chyba powinnaś iść do ginekologa, bo to jest trochę dziwne żeby tak szybko przesiąkały. Tym bardziej te grube...

Głupi problem - tampony/podpaski

11 paź 2012 - 23:52:01

mialam podobny problem, też uważałam, że tampony nie dla mnie - próbowałam nie mogłam, jak się okazało trochę źle się za to zabrałam. Jeżeli naprawdę krwawisz mocno i siłą rzeczy masz tam mokro, wybierasz najmniejsze tampony i wkładasz je odpowiednio nie ma takiej opcji żeby był taki ból chyba, że rzeczywiście coś jest nie tak, ale to może stwierdzić tylko ginekolog

niezweryfikowana
Posty: 222
Ostrzeżenia: 1/5

Głupi problem - tampony/podpaski

11 paź 2012 - 23:52:04

Dodam jeszcze, że okres mam co 22 dni. Do ginekologa zamierzam się wybrać, ale czy to coś da? Bardzo boję się tych nadchodzących dni, to jest jakiś koszmar.

Głupi problem - tampony/podpaski

11 paź 2012 - 23:55:10

Nie, wizyta u ginekologa na pewno nic nie da. Lepiej napisać o tym na forum

Głupi problem - tampony/podpaski

11 paź 2012 - 23:57:18

kurka ale cały okres masz takie krwawienia...bo ze mnie też cieknie strasznie ale tylko 3 dni a reszta 5 umiarkowanie ....ostatnio nawet przeszło mi przez myśl aby kupić wkłaski te do połogu tak się lało:(:(:(

niezweryfikowana
Posty: 222
Ostrzeżenia: 1/5

Głupi problem - tampony/podpaski

11 paź 2012 - 23:58:17

Cytat
kingaruda
Nie, wizyta u ginekologa na pewno nic nie da. Lepiej napisać o tym na forum
Pytam, bo może któraś miała podobny problem, a do ginekologa idę tak czy tak. Także daruj sobie te teksty.

Głupi problem - tampony/podpaski

11 paź 2012 - 23:58:25

Dlaczego głupi? jak najbardziej normalny:)wiesz wydaje mi się że powinnaś iść do ginekologa da Ci tabletki na zmniejszenie tego krwawienia. Musisz częściej zmieniać podpaski a na czas jazdy autobusem do szkoły zakładaj dwie i ciemne spodnie. Ale powinnaś odwiedzić lekarza bo takie krwawienie w takiej ilości i w tak krótkim czasie nie jest normalne. To wygląda raczej jak krwotok!

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

Głupi problem - tampony/podpaski

11 paź 2012 - 23:58:41

podobno są jakieś tabletki ziołowe, do kupienia bez recepty, które niejako "tamują" krawawienie... nie wiem dokładnie jak się nazywają, ale są bezpieczne i myślę, że to idealne wyjście dla Ciebie

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

poważna sprawa