Obecnie rozmawiamy o:

regularne posiłki

39 minut temu

dieta organizacja

53 minut temu

przestrzeganie diety

godzinę temu

zalety diety pudełkowej

godzinę temu

skuteczna dieta

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 350
Ostrzeżenia: 1/5

Mała macica, pomocy!

11 paź 2012 - 22:48:25

Hej dziewczyny!
Byłam dziś u ginekologa i powiedział mi, że mam małą macicę. I że mogą z tego wyniknąć różne konsekwencje.
Jednak zaraz zadał mi jakieś pytanie i zapomniałam dopytać.. Więc po powrocie do domu wygooglowałam to i się przeraziłam! W dodatku nie wiem co myśleć.. niektórzy piszą, że jest to przyczyną niepłodności, że duże prawdopodobieństwo poronienia, a inni, że to przesada i nic takiego się nie dzieje. Może same tak macie albo spotkałyście się z takim przypadkiem? Bardzo chciałabym mieć dzieci, więc to co przeczytałam mnie załamało. Powiedzcie mi proszę co wiecie na ten temat:( czy da się coś z tym zrobić? Czytałam, że migdały i orzechy pomagają 'powiększyć' macicę, prawda to?
(Moja macica ma wymiary 40x30x56 mm, endometrium 6mm - koniec pierwszego tygodnia cyklu)

zweryfikowana
Posty: 1.309
Ostrzeżenia: 1/5

Mała macica, pomocy!

11 paź 2012 - 22:52:06

Bez przesady. Tez mam malutka i ginekolog mowil, ze taki moj urok i nie bedzie to raczej w niczym przeszkadzac.

Mała macica, pomocy!

11 paź 2012 - 22:55:00

Uuu nie znam się na tym, ale macica i tak się powiększa w czasie ciązy, parokrotne ;-)

zweryfikowana
Posty: 350
Ostrzeżenia: 1/5

Mała macica, pomocy!

11 paź 2012 - 22:55:55

może i przesadzam, ale to, czego naczytałam się na forach mnie przeraża, chcę to zweryfikować z kimś stąd, bo mam do was zaufanie;) z kimś, kto też tak ma i ma dzieci lub się o nie stara.. owszem powiększa się ale znalazłam coś, że mała macica może być przyczyną niedorozwoju macicy, a wtedy pojawiają się problemy..teraz winię siebie, że nie dopytałam lekarza.. ;<



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-11 22:57 przez MrsCytrynoowa.

Mała macica, pomocy!

11 paź 2012 - 22:57:44

To ja nie pomogę, ale podbijam może ktoś wie coś na ten temat :) A w te fora też tak nie wierz do końca. A najlepiej dopytaj lekarza, ja bym poszła jeszcze do innego i też zobaczyła co mi powie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-11 22:58 przez Evans18.

zweryfikowana
Posty: 350
Ostrzeżenia: 1/5

Mała macica, pomocy!

11 paź 2012 - 22:59:58

18 października wraca mój lekarz, do którego zawsze chodzę, on mi nic takiego nigdy nie powiedział ale pójdę, zmuszę go do zbadania mi tej macicy i wypowiedzenia się na ten temat. Jednak przez ten tydzień to ja będę siedzieć jak na szpilkach, nie wytrzymam tyle czasu..

Mała macica, pomocy!

11 paź 2012 - 23:03:33

Nie czytaj forum bo wyczytasz, że od kataru można umrzeć. Najlepiej pytać ginekologa o dokładne informacje, ale Podbije.

Mała macica, pomocy!

11 paź 2012 - 23:08:35

Po pierwsze ni czytaj forum, to pralnia mózgu. Znajdz dobrego lekarza (najlepiej z polecania). Jak mi lekarz powiedzial, ze mam PCO to po powrocie do domu wygooglowalam haslo i zalatwilam sobie noc we łzach. Potem poszlam do drugiego lekarza z polecenia, ktory przez 45minut mimo pacjentek na korytarzu tlumaczyl mi o co chodzi i dzis jestem spokojna :)

Mała macica, pomocy!

11 paź 2012 - 23:15:46

hmmm no nie wiem,pierwsze słyszę więc nie pomogę:/

Mała macica, pomocy!

11 paź 2012 - 23:18:35

Jestem tutaj lekarzem całodobowym i zalecam sex minimum 2x na dzień,prócz tego rozciąganie małej macicy wibratorem.
Z żadnym lekarzem nie musisz się więcej kontaktować.

Mała macica, pomocy!

11 paź 2012 - 23:21:25

pierwsze słyszę że wielkość macicy ma wpływ na płodność...To tak jakby analogicznie wielkość penisa lub jąder miała wpływ na ilość plemników a chyba nie ma?....Ja nie wiem jaką mam macicę bo nigdy ginekolog tematu wielkości nie poruszył, jestem zdziwiona tym co przeczytałam....

zweryfikowana
Posty: 350
Ostrzeżenia: 1/5

Mała macica, pomocy!

11 paź 2012 - 23:21:26

malajka1 mi tu nie chodzi o żadne zalecenia czy diagnozy. Pytam tylko czy któraś z dziewczyn to ma i jakie są tego konsekwencje...

Mała macica, pomocy!

11 paź 2012 - 23:23:41

Cytat
malajka1
Jestem tutaj lekarzem całodobowym i zalecam sex minimum 2x na dzień,prócz tego rozciąganie małej macicy wibratorem.
Z żadnym lekarzem nie musisz się więcej kontaktować.

super "lekarz" z ciebie jak nie rozróżniasz pojęć "macica" i "pochwa"- macica jest wewnątrz ciała a rozciągać wibratorem to pochwę co najwyżej można...Jak chcesz zabłysnąć to zapoznaj się najpierw z kobiecą anatomią....

Mała macica, pomocy!

11 paź 2012 - 23:29:43

Cytat
szafiarka_
Cytat
malajka1
Jestem tutaj lekarzem całodobowym i zalecam sex minimum 2x na dzień,prócz tego rozciąganie małej macicy wibratorem.
Z żadnym lekarzem nie musisz się więcej kontaktować.

super "lekarz" z ciebie jak nie rozróżniasz pojęć "macica" i "pochwa"- macica jest wewnątrz ciała a rozciągać wibratorem to pochwę co najwyżej można...Jak chcesz zabłysnąć to zapoznaj się najpierw z kobiecą anatomią....
Ja to wiem ,ale czy ona wie??? Pytając na takim forum, zamiast pomyśleć i zapytać lekarza???!

Mała macica, pomocy!

11 paź 2012 - 23:30:47

Mam znajomą, która mała ten sam problem. Wszystko wyleczyła hormonami, tak że nie załamuj się i nie przejmuj tym co piszą na różnych forach :)A z ginekologami tak niestety często jest, że coś stwierdzą, nie wytłumaczą do końca, a potem człowiek się martwi, szuka w internecie i wpada w rozpacz...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Głupi problem - tampony/podpaski