Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

39 minut temu

elektryka sklep

44 minut temu

wakacje last minute

godzinę temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Nowotwór?

28 lip 2012 - 18:43:01

Witam . Jakiś czas temu pisałam ,że wyczułam w piersi guzka . Byłam dzisiaj u onkologa , ale nic konkretnego nie dowiedziałam się . Zbadałam mi tamta pierś i jedyne co powiedziała to to , że to nie jest nic poważnego i powiedziała też ,że ten guzek jest typu "F" . Co to znaczy ? Wypisała mi skierowanie na usg , dopiero na 28 sierpnia ;/ . I jeszcze jedno pytanie jeśli któraś z was się orientuje , bo zapomniałam na śmierć sie jej zapytać czy mogę przyjmować tabletki antykoncepcyjne ? Jeśli któraś z was się orientuje to proszę o odpowiedzi . Niby powiedziała , że to nic poważnego ale boje się mimo to :( .

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

Nowotwór?

28 lip 2012 - 18:45:22

z tego co kojarzę to guzek typu F to taki co się wchłania. więc rzeczywiście nic poważnego, ale nie jestem pewna.

Nowotwór?

28 lip 2012 - 18:46:25

Nie wiem co oznacza litera F ale w przypadku guzów w piersi nie powinno się brać żadnych hormonów bez konsultacji z lekarzem, dotyczy to również tabletek antykoncepcyjnych. Dobrze by było gdybyś skonsultowała to z onkologiem, gdyż tabletki antykoncepcyjne mogą powodować rośnięcie takich guzków.A ta onkolog powiedziała że to jest do obserwacji czy do wycięcia?

Nowotwór?

28 lip 2012 - 18:46:26

Myślę ,że chodzi o typ FA
Gruczolakowłókniak (FA) to łagodny guzek piersi. Powstaje najczęściej u młodych kobiet (przed 30. rokiem życia) wskutek dużej ilości estrogenów i rozrostu tkanki gruczołowej oraz włóknistej w piersi.

Leczeniem z wyboru jest jego usunięcie (zwłaszcza gdy jest wyczuwalny), ponieważ pozostawiony - systematycznie rośnie i może osiągać duże rozmiary (nawet do 5 cm), a w rzadkich przypadkach może także ulegać zezłośliwieniu.

Nowotwór?

28 lip 2012 - 18:48:00

Potwierdzam to co pisze Nelii gdyż sama miałam gruczolakowłókniaka i w moim przypadku był wycinany

Nowotwór?

28 lip 2012 - 18:51:44

Cytat
magi25
Nie wiem co oznacza litera F ale w przypadku guzów w piersi nie powinno się brać żadnych hormonów bez konsultacji z lekarzem, dotyczy to również tabletek antykoncepcyjnych. Dobrze by było gdybyś skonsultowała to z onkologiem, gdyż tabletki antykoncepcyjne mogą powodować rośnięcie takich guzków.A ta onkolog powiedziała że to jest do obserwacji czy do wycięcia?
O to chodzi , że nic nie mówiła , poza tym ,że to nic poważnego . No i dała skierowanie na usg , a co do tych tabletek to ja głupia nie zapytałam ;/ I nie wiem co robić , bo dopiero mam zamiar je zacząć brać

Nowotwór?

28 lip 2012 - 18:54:36

Cytat
Nelii
Myślę ,że chodzi o typ FA
Gruczolakowłókniak (FA) to łagodny guzek piersi. Powstaje najczęściej u młodych kobiet (przed 30. rokiem życia) wskutek dużej ilości estrogenów i rozrostu tkanki gruczołowej oraz włóknistej w piersi.

Leczeniem z wyboru jest jego usunięcie (zwłaszcza gdy jest wyczuwalny), ponieważ pozostawiony - systematycznie rośnie i może osiągać duże rozmiary (nawet do 5 cm), a w rzadkich przypadkach może także ulegać zezłośliwieniu.

Dokładnie.

Nowotwór?

28 lip 2012 - 18:56:06

to lepiej narazie nie bierz tylko skonsultuj.Nie wiem co znaczy to oznaczenie ale ja tez swego czasu mialam guzek i sie wchlonal.

Nowotwór?

28 lip 2012 - 18:58:23

niewiem co oznacza symbol f ale moja corka miala guza bala sie powiedziec oznajmila jak byl dosc duzy i bolal.....usg od razu prywatnie i...okazalo sie ze to....gruczol diagnoza-nie ma co panikowac samo zaniknie i tak sie tez stalo co pewien czas sie pojawia i znika nazwijmy ta kulka,a profilaktycznie usg co pol roku:)

Nowotwór?

28 lip 2012 - 19:00:32

na onkologii kiedy ktoś bierze tabletki każą od razu przestać!
Obojętnie czy coś Ci jest czy nie.

Nowotwór?

28 lip 2012 - 19:01:11

no mnie niestety się nie wchłonął i jeśli to gruczolakowłókniak to się nie wchłonie, a co do tabletek to lepiej to w takim przypadku skonsultować.

Nowotwór?

28 lip 2012 - 19:34:06

Czy ginekolog będzie wiedział coś na ten temat czy bedę mogła brać tabletki anty ?

Nowotwór?

02 sie 2012 - 00:12:50

ginekolog będzie wiedział, idź do ginekologa, może Ci od razu zrobić USG piersi

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Plastry EVRA - odkleil się, co robić?