Obecnie rozmawiamy o:

Druk ścienny

gorący temat

rozwód

28 minut temu

Przebranżowienie lokalu

godzinę temu

kupno samochodu

dzisiaj o 14:37

Bielizna komplety damskie

dzisiaj o 13:47

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

pominięte dwie tabletki...co robić?

26 lip 2012 - 20:50:50

hej dziewczyny, potrzebuje odpowiedzi na szybko.
nie wiem jakim cudem, ale zupełnie zapomniałam o tabletkach!
nie przyjęłam środowej i czwartkowej i dziś muszę połknąć piątkową!
co mam zrobić? połknąć trzy na raz? czy tylko dwie czwartkową i dzisiejszą?
i wtedy kontynuować blister?
nie chciałabym odstawiać już całego blistra..
dodam, że to drugi tydzień.
POMOCY! :-(

pominięte dwie tabletki...co robić?

26 lip 2012 - 20:52:14

masz to dokladnie opisane w ulotce, wez dwie naraz tabletki ale antykoncepcja nie jest juz skuteczna.

pominięte dwie tabletki...co robić?

26 lip 2012 - 20:52:21

ja bym sobie odpuściła to opakowanie, a seks tylko z ogumieniem

pominięte dwie tabletki...co robić?

26 lip 2012 - 20:52:33

ale dzisiaj czwartek czemu nie łykniesz czwartkowej, i jutro normalnie piątkowej, nie łykaj już tej z środy.

pominięte dwie tabletki...co robić?

26 lip 2012 - 20:53:51

:O jestem zakręcona jak nie wiem co. dziś jest czwartek!!!!! czemu myślałam, że jest piątek?!
to co biorę obie i przez 7 dni co najmniej ogumnienie :)?

pominięte dwie tabletki...co robić?

26 lip 2012 - 20:53:55

ale dzisiaj czwartek czemu nie łykniesz czwartkowej, i jutro normalnie piątkowej, nie łykaj już tej z środy. No

pominięte dwie tabletki...co robić?

26 lip 2012 - 20:55:04

łe tam, mój organizm juz był przyzwyczajony,że zapominam o tabletce, też mi się zdarzało nie wziąć 2-3. Oczywiście nie pochwalam tego,mówie tylko,że jestem tak zakręcona,że zapominałam,ale później brałam normalnie z tymi co zapomniałam i nic sie nie działo. ; )

pominięte dwie tabletki...co robić?

26 lip 2012 - 20:55:13

Cytat
rihanna
:O jestem zakręcona jak nie wiem co. dziś jest czwartek!!!!! czemu myślałam, że jest piątek?!
to co biorę obie i przez 7 dni co najmniej ogumnienie :)?

bez urazy - ale może odstaw je całkiem?

niezweryfikowana
Posty: 2.022
Ostrzeżenia: 2/5

pominięte dwie tabletki...co robić?

26 lip 2012 - 20:55:32

Dzisiaj jest czwartek! Pominiętą tabletkę powinno się łykać do 12godz chyba,więc weż normalnie czwartkową i dalej normalnie:)

pominięte dwie tabletki...co robić?

26 lip 2012 - 20:56:11

no mi też już się zdarzyło zapomnieć ale właśnie o jednej :) a tu myślałam, że pominęłam dwie, ale na szczęście dziś jest czwartek :D

Cytat
7medeis
bez urazy - ale może odstaw je całkiem?
bez urazy, ale czemu miałabym je odstawiać?
jedna pominięta tabletka to nic takiego..

wątek do zamknięcia - szalona pomyłka :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-26 20:58 przez rihanna.

pominięte dwie tabletki...co robić?

26 lip 2012 - 21:00:21

w przypadku KAŻDEJ pominiętej tabletki, niezależnie od ilości, antykoncepcja nie jest pewna. Czyli celibat lub gumka aż do kolejnego opakowania

pominięte dwie tabletki...co robić?

26 lip 2012 - 21:00:39

Ja jak zapomniałam raz to wzięłam pominiętą i tą z danego dnia ( dwie naraz). A później nie robiłam przerwy.
Można też od razu zrobić przerwe. Różnie to jest. Wszystko zalezy jakie to tabletki, jaki to tydzień brania. Weź poczytaj ulotke... Jak nie masz to na necie mozna spokojnie znaleźć.

zweryfikowana
Posty: 649
Ostrzeżenia: 1/5

pominięte dwie tabletki...co robić?

26 lip 2012 - 21:06:17

• Gdy zapomnisz wziąć pigułkę i minęło mniej niż 12 godzin, nie ma powodu do niepokoju. Należy połknąć zapomnianą drażetkę, a kolejne przyjmować o zwykłej porze.

• Jeśli spóźnienie wynosi od 12 do 24 godzin, postępowanie zależy od tego, w którym tygodniu przyjmowania drażetek właśnie jesteś.

1. Jeżeli pominęłaś tabletkę w pierwszym tygodniu, połknij zapomnianą tabletkę, nawet jeśli oznacza to przyjęcie dwu naraz, i przez następnych 7 dni stosuj dodatkowe zabezpieczenie (np. prezerwatywy). Kolejne pigułki bierz o zwykłej porze.

2. Jeżeli zapomniałaś o pigułce w drugim tygodniu, zażyj zapomnianą tabletkę, nawet jeśli oznacza to przyjęcie dwu naraz. Kolejne przyjmuj o zwykłej porze. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowych metod antykoncepcji – skuteczność pigułki jest zachowana.

3. Jeśli nie zażyłaś tabletki w trzecim tygodniu, natychmiast połknij zapomnianą pigułkę, nawet jeśli oznacza to przyjęcie dwu naraz, kolejne przyjmuj o zwykłej porze. Nowe opakowanie zacznij jednak już następnego dnia po przyjęciu ostatniej tabletki z obecnego opakowania (bez 7-dniowej przerwy). Krwawienie wystąpi dopiero wtedy, gdy skończysz nowe opakowanie.

4. Jeżeli nie przyjęłaś więcej niż jednej pigułki, to nie należy brać następnych z tego opakowania (pozostałe tam pigułki wyrzuć!). Musisz zrobić siedmiodniową przerwę w przyjmowaniu pigułek. Po 7 dniach rozpocznij następne opakowanie. Skuteczność antykoncepcyjna jest zmniejszona, dlatego aż do rozpoczęcia nowego opakowania, stosuj dodatkowo inną metodę antykoncepcyjną (np. krem Delfen lub (i) prezerwatywę}. Czasami może pojawić się dodatkowe plamienie w czasie cyklu przyjmowania pigułek (gdy doszło do ich odstawienia).

• Jeśli spóźnienie przekracza 24 godziny, należy bezwzględnie zasięgnąć porady ginekologa. Do końca cyklu stosuj dodatkowe zabezpieczenie.
• W przypadku pigułki jednoskładnikowej można się spódnic najwyżej 3 godziny, a dwuskładnikowej 12 godzin.


UWAGA! Jeśli w sytuacjach opisanych w punkcie 4 kobieta uważa, że mogło dojść do zapłodnienia, to nie powinna rozpoczynać nowego opakowania pigułek, tylko odczekać do miesiączki. Jeżeli nie pojawi się w ciągu 14 dni, powinna zrobić test ciążowy lub zgłosić się do ginekologa, który może uznać, że trzeba zastosować jeszcze tzw. antykoncepcje doraźną.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-26 21:13 przez kasiulekasiek.

pominięte dwie tabletki...co robić?

26 lip 2012 - 21:07:30

Cytat
kasiulekasiek
a ile je ogolnie juz bierzesz? nie nie bierz tamtych weź tylko tą dzisiejsza :)
Kiedys też miałam taka sytuacje polecialam do zaprzyjaźnionego ginekologa o poradę a brałam tabletki juz rok...
powiedział że mój organizm tak jest nafaszerowany że nie ma opcji zajscia w ciąże po pominięciu 1-2 tabletek i nigdy nie wolno brać zaległych tabletek zapomniałaś - trudno !

co się nieco kłóci z ulotkami i zdrowym rozsądkiem, ale Twoja macica, nie mój problem:)

zweryfikowana
Posty: 649
Ostrzeżenia: 1/5

pominięte dwie tabletki...co robić?

26 lip 2012 - 21:09:05

może te podpunkty pomogą



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-26 21:14 przez kasiulekasiek.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

czy mogę być w ciązy?