Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Gruczolak przysadki mózgowej

26 lip 2012 - 20:33:10

Witajcie,
chciałam spytać czy któras z Was zetknęła się z tym problemem?
Mi dzisiaj lekarz postawił wstępną diagnozę: gruczolak przysadki. Martwię się bardzo bo jak by nie było to nowotwór :(
Moje objawy to głównie podwyższona prolaktyna, bóle głowy oraz mlekotok z jednej piersi.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Gruczolak przysadki mózgowej

26 lip 2012 - 20:38:19

gruczolak to niezłośliwy nowotwór. A jeśli chodzi o przysadkę mózgową to tylko tak groźnie brzmi. Nie wiem czy miałaś tylko TK czy rezonans ale to pozwala określić wielkość ale zapewne coś z tego miałaś. Gruczolaki się wchłaniają po kuracji farmakologicznej. Pewnie dostaniesz Bromergon, Parlodel albo coś w tym stylu. Nic groźnego. No chyba, że masz to wielkie to wtedy operacyjnie ale to też nic strasznego bo operują przez nos, nie otwierają czaszki i nie ma się czego obawiać. U mnie też to podejrzewali bo też mam prolaktynę nie taką jak trzeba i ze wzrokiem miałam jazdy ale u mnie to nie gruczolak. Bedzie dobrze :)

Gruczolak przysadki mózgowej

26 lip 2012 - 20:46:43

Hej:)
no ci powiem bardzo odważna dizgnoza!!!! hhhmmm a robiłaś tomograf albo rezonans magnetyczny-bo tylko on wykryje gruczolaka przysadki-inne formy to domysły
objawy które masz-typowe dla Hiperprolaktynemi
sama na to choruje-bardzo wysoka prolaktyna i mlekotok,bóle głowy aż ucisk między oczami-spokojnie tą chorobę można leczyc i z znią życ-bierze się leki-sama biore od 10 lat-też się bałam że to gruczolak-na szczęście został wykluczony-bo guz przysadki to bardzo poważna choroba-która daje takie objawy ale jak wsponiałam-pewnoś daje tylko tomograf czy rezonans-
leki które się bierze są bardzo silne-bierze się je na noc-bo powodują omdlenia-są tańsze jak Parlodel które gorzej się toleruje ale np.Norprolac-taki lek jest drogi bo jedno opakowanie kosztuje ponad 100zł
zaczynałam od cwiartki,potem połowę i tak mdlałam w nocy nie mogłam wstac do toalety bo upadałm jak pijana-a rano !!! przerąbane-do połudna chodziłam pijana -ehhh cholera-pojakims czasie organizm się przyzwyczi do leków:(( ale wspólczuje bo to raczej nie wyleczlne:(((
jeśli chcesz pogdac:) to pisz na priv
pozdrawiam
i zyczę wyklucznia gruczolaka:))

Gruczolak przysadki mózgowej

26 lip 2012 - 21:12:17

nie martw sie na zapas, poczekaj na ostateczna diagnoze - nawet jesli wykaze ona gruczolaka, to powinnas wiedziec ze to nie jest nowotwor zlosliwy , jest to raczej zwykly guzek ktory ma czasami tendencje do rosniecia i pojawia sie na wielu narządach.

niezweryfikowana
Posty: 624
Ostrzeżenia: 1/5

Gruczolak przysadki mózgowej

26 lip 2012 - 21:21:05

Dzis z kuzynka rozmawiałam o jej koledze, u ktorego wykryto to samo. wszyscy lekarze postawili na nim kreske. Znalazl neurochirurga w Krakowie, ktory go uratowal! Co 3-4 lata wycina mu gruczolaka ( bo on po prostu narasta od nowa). Żaden lekarz nie chciał podjac sie operacji, a tem z Krakowa dał mu szanse na normalne zycie.

Gruczolak przysadki mózgowej

26 lip 2012 - 21:29:00

Mój tata ma gruczolaka na przysadce mózgowej już wiele lat, łyka leki i wszystko jest ok :) Jeśli leki by nie działały guz rośnie i uciska na nerw wzrokowy, czego skutkiem są problemy ze wzrokiem bądź jego brak, ale takie rzeczy leczy się operacyjnie i wszystko wraca do normy. W większości wypadków wystarczą leki hamujące jego wzrost, nie masz się co martwić na zapas.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pominięte dwie tabletki...co robić?