Obecnie rozmawiamy o:

rozwód

gorący temat

free spin za rejestracje

godzinę temu

srebrna biżuteria

godzinę temu

Rewelacyjne okna

dzisiaj o 11:09

e-papieros

dzisiaj o 10:45

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam Was.
Byłam dzisiaj na badaniu u gin ponieważ ostatnio jakieś 2 miesiące temu stwierdził małe zaczerwienienie na szyjce macicy ale mówił że nie mam się czym martwić i machnął ręką, byłam dziś na kontroli i powiedział że to zaczerwienienie jest dalej takie jakie było i że mogę spać spokojnie bo to tylko mała ektopia czyli przesunięcie się nabłonka gruczołowego który znajduje się w kanale szyjki na nabłonek będący na szyjce, powiedział że jest to tak minimalne że musiał dłużej potrzymać zwiernik żeby oglądnać, stwierdził także że po tylu latach doświaczenia jest w stanie rozróżnić nadżerkę od takiego zaczerwienienia także mówił że z tym się nic nie robi i żeby się nie przejmować do kontroli dopiero za jakieś pół roku. Mówił że jak będę planować ciążę w przyszłości to jedynie przed będę łykać kwas foliowy.dziewczyny macie takie coś?martwić się czy nie? Lekarz mówi że nie ale jestem panikarą.Podobno to może się nawet samoistnie cofnąć i jest zmianą fizjologiczną nie wymaga leczenia.

Ektopia jest na tyle dobra że problem może sam zniknąć kiedy pojawi się nowy nabłonek i zastąpi ten gruczołowy, jest to zmiana częsta u młodych kobiet uważana za stan fizjologiczny.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

nie rozumiem po kiego grzyba zakładać wątek, pytać o coś, a potem z drugiego sobie na zadanie pytanie odpowiadać licząc, że nikt nie zauważy że to jedno koto haha

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ektopia?! pomocy :(