Obecnie rozmawiamy o:

Wakacje w Hiszpanii.

gorący temat

najtańsza apteka

dzisiaj o 20:20

Meble

dzisiaj o 19:04

Sypialnia tapeta

dzisiaj o 16:04

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

1.wizyta.

03 cze 2012 - 20:27:38

Na początku chciałabym zaznaczyć: nie chcę czytać komentarzy na temat mojego wieku. Doskonale zdaję sobie sprawę, ile mam lat. Proszę tylko o fachowe odpowiedzi na moje pytania.
A więc – mam lat 15. W Polsce kończąc lat 15 można już zgodnie z prawem uprawiać seks.
Dziewicą nie jestem.
Chciałabym się udać do ginekologa. I tu zaczynają się pytania:
1. Czy mogę udać się na wizytę bez opieki rodzica? Wiem, że moja mama strasznie by mnie stresowała.
2. Czy moja matka musi zostać poinformowana przez lekarza o wynikach badania oraz ewentualnie przepisanych lekach?
3. Czy mogę prosić lekarza o przepisanie tabletek antykoncepcyjnych? Jeśli tak, to czy moja rodzicielka musi o tym wiedzieć?



A i czy to jest wszystko o co bd mnie pytać lekarz?
• partner – TAK
• współżycie – TAK
• zabezpieczenie – prezerwatywa
• pierwsza miesiączka – 5 klasa podstawówki, około 12 lat
• cykl regularny – TAK
• długość cyklu – 28 dni
• ostatnia miesiączka – 24 maja
BOLESNE miesiączki
• choroby w rodzinie – NIE
• orientacja – biseksualna

1.wizyta.

03 cze 2012 - 20:28:49

sądzę,że orientacja nie będzie nikogo specjalnie obchodzić:]

1.wizyta.

03 cze 2012 - 20:30:13

okk, wykreślę z listy.

1.wizyta.

03 cze 2012 - 20:31:06

jesli nie jestes pełnoletnia to tabletek Ci nie przepisze

1.wizyta.

03 cze 2012 - 20:31:18

Może się zapytać, czy nie odczuwasz jakiś dolegliwości w stylu upławy, swędzenie. A, no i porządny lekarz nie powinien osobie w tak młodym wieku wypisać tabletek. A już na pewno nie bez zgody rodziców.

1.wizyta.

03 cze 2012 - 20:32:27

Jesteś niepełnoletnia, więc opiekun będzie poinformowany.

1.wizyta.

03 cze 2012 - 20:33:05

Zależy od lekarza mnie lekarz rodzinny nie chciał zbadać w wieku 17lat bez opieki osoby dorosłej a była po to zeby mi podpisał jakaś kartke z bliansem czy czyms w tym stylu do szkoły....

Ba zbadać do gabinetu mnie nie wpuściła :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-03 20:35 przez jagoda_xd.

1.wizyta.

03 cze 2012 - 20:33:45

Hehe no pytania o orientacje to nigdy nie miałam ;)
Nie wiem jak jest u lekarzy publicznych, ale do prywatnego możesz iść sama i przypisze Ci tabletki i o niczym nie musi informować rodziców. Aczkolwiek pewnie będzie trochę zaniepokojona twoim wiekiem.

1.wizyta.

03 cze 2012 - 20:35:18

jak ja chciałam tabletki to potrzebna była zgoda jednego z opiekunów

1.wizyta.

03 cze 2012 - 20:37:03

nie sądzę żeby Ci przepisał tabletki.
według mnie też jeszcze jesteś za młoda na hormony. jeszcze się rozwijasz. dobrze się nad tym zastanów.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-03 20:37 przez kasiurek.

1.wizyta.

03 cze 2012 - 20:38:01

Cytat
kouala
Hehe no pytania o orientacje to nigdy nie miałam ;)
Nie wiem jak jest u lekarzy publicznych, ale do prywatnego możesz iść sama i przypisze Ci tabletki i o niczym nie musi informować rodziców. Aczkolwiek pewnie będzie trochę zaniepokojona twoim wiekiem.

Oj, powiem Ci, że teraz z tymi tabsami nawet u prywaciarzy jest ciężko. Przynajmniej w moich rejonach :D.

1.wizyta.

03 cze 2012 - 20:38:09

Informacja z jednego forum gdzie na pytania odpowiada lekarz.

W Kodeksie Karnym współżycie seksulne do 15 roku życia jest czynem zabronionym i lekarz ma obowiązek zgłoszenia tego faktu do prokuratury. Po ukończeniu 16 roku życia rodzic może być w gabinecie lekarskim w trakcie badania, ale nie jest to konieczne.

Ty nie skończyłaś jeszcze 16 lat więc wynika z tego, że będą to musieli zgłosić prokuraturze a mama musi być obecna podczas badania...

1.wizyta.

03 cze 2012 - 20:39:21

Cytat
Buciki
jesli nie jestes pełnoletnia to tabletek Ci nie przepisze

Ja tam nie byłam pełonoletnia zaczynając brać tabletki a nikt problemu z tego nie robił,ani prywatnie ani potem państwowo. Raz tylko byłam u ginekologa z mamą (ale nie w gabinecie!) a potem zawsze chodziłam i chodzę sama.

niezweryfikowana
Posty: 549
Ostrzeżenia: 1/5

1.wizyta.

03 cze 2012 - 20:39:23

ja pierwsze tabletki mialam przepisane dopiero po 18-stce.. Wcześniej o tym myślałam, ale stwierdziałam, że pewnie będę musiała załatwiac to z mamą i odpuścilam...

Na prawde bardzo chcesz te tabletki?

1.wizyta.

03 cze 2012 - 20:39:47

Orientacja? No gdzie Cię tam będzie o to pytać :p Też sądzę, że opiekun będzie informowany, ze względu na Twój wiek.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Malutkie obawy