Obecnie rozmawiamy o:

przestrzeganie diety

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

1.wizyta.

03 cze 2012 - 21:25:30

Też brałam antykoncepcyjne przed 18. Mam strasznie bolesne miesiączki, zawsze trafiałam do szpitala itd. Prawdziwa katorga, szczególnie, że okres dostałam jak miałam 10 lat. Pomimo to tabletek nie chcieli mi przepisać do 16 roku życia, a nawet wtedy moja mama musiała wyrazić na to pisemną zgodę.
Nie wiem jak jest teraz, bo 16 lat miałam parę lat temu, ale może jak masz jakąś podkładkę na swoje bóle menstruacyjne to Ci przepiszą.
Chociaż nie wiem, czy w Twoim wypadku to dobry pomysł. Dopiero zaczęłaś dojrzewać. Słyszałam, że tabletki najlepiej zacząć brać 5-6 lat po tym jak dostaniesz miesiączkę bo wtedy dopiero masz tam wszystko rozwinięte tak jak być powinno.

1.wizyta.

03 cze 2012 - 21:25:44

w Polsce musisz ukończyć 16 lat, żeby lekarz mógł Ci przepisać tabletki, i żeby nie informował o wizycie Twoich opiekunów.

1.wizyta.

03 cze 2012 - 21:27:05

Jesteś młoda, lepiej troche się pomęczyć w czasie miesiączki i poczekać-może Ci to przejdzie z wiekiem (ja też tak miałam) niż truć się hormonami. A co do całej reszty tematu to poprostu brak mi słów-jesteś jeszcze dzieckiem a za seks sie bierzesz...

1.wizyta.

03 cze 2012 - 21:28:10

15 lat i juz wiesz, ze jestes biseksualna?

1.wizyta.

03 cze 2012 - 21:28:58

Bez opiekuna można chyba od 16 roku życia dopiero... Zależy na jakiego lekarza trafisz, jeden mi kazał pisać karteczkę od mamy (wyrażam na wykonanie badania ginekologicznego oraz stosowania antykoncepcji przez moje dziecko, blablalba)

1.wizyta.

03 cze 2012 - 21:29:30

tak na marginesie : owszem, branie tabletek to ingerencja w organizm, ale bez przesady. To żadne trucie się.

1.wizyta.

03 cze 2012 - 21:29:31

Z tabletkami może być problem. Ja takiego nie miałam, ale koleżanka tak, lekarz kazał jej przyjść z osobą dorosłą i dopiero wtedy mogłby jej wypisać. Ja byłam prywatnie i bez problemu dostałam tabletki (miałam 17 lat), a później poszłam już normalnie i powiedziałam żeby mi przepisał te tabletki i również nie było żadnego problemu.

1.wizyta.

03 cze 2012 - 21:30:19

Cytat
joanna_C
w Polsce musisz ukończyć 16 lat, żeby lekarz mógł Ci przepisać tabletki, i żeby nie informował o wizycie Twoich opiekunów.

Ej ale cos jest nie tak bo u mnie w przychodni na każdych dzwiach pisze "Osoby do 18 roku życia przyjmowane są wyłacznie w obecności osoby dorosłej" I nie ważne pediatra, ginekolog,czy zabiegowy.... I podana jest jakaś tam ustawa....

1.wizyta.

03 cze 2012 - 21:31:09

Cytat
kouala
Cytat
lena-222
Cytat
kouala
I_love_Maths widocznie prawo sobie, a praktyka sobie. Chyba, że przepisy się zmieniły.

aborcja tez jest nielegalna , a dajac w lapie prywatnie tez to wykona...
nie kazdemu z prawem jest po drodze

uczciwy lekarz bedzie sie trzymal zasad
a poza tym taka nastka by musiala dobrze kasa sypnac zeby zalatwic sprawy samej
Nikomu w łapę nie dawałam, płaciłam normalnie za wizyty, a będąc niepełnoletnią byłam u dwóch lekarzy. Pierwsza gin zna moją mamę i jeszcze się pytała, co może mamie powiedzieć i czy wie o wizycie, żeby mnie nie wsypać.
Zresztą lekko popłynełaś porównując pigułki do aborcji.

Mi się wydaje, że dawniej jak ginekolog miał raz na miesiąc nieletnią to jeszcze zgłaszał, a teraz jak ma codziennie takie przypadki to woli wypisać te tabletki niż żeby uprawiano seks bez zabezpieczenia a jakby dalej zgłaszano to wiele nieletnich by tak robiło.

1.wizyta.

03 cze 2012 - 21:31:32

lekarza obowiązuje tajemnica lekarska, więc jak już skończysz 15 lat twoja mama się o niczym nie dowie. I zapytaj lekarza czy może ci przepisać tabletki:) Wydaje mi się, że nie powinno być z tym większego problemu

1.wizyta.

03 cze 2012 - 21:34:06

Cytat
jagoda_xd
Cytat
joanna_C
w Polsce musisz ukończyć 16 lat, żeby lekarz mógł Ci przepisać tabletki, i żeby nie informował o wizycie Twoich opiekunów.

Ej ale cos jest nie tak bo u mnie w przychodni na każdych dzwiach pisze "Osoby do 18 roku życia przyjmowane są wyłacznie w obecności osoby dorosłej" I nie ważne pediatra, ginekolog,czy zabiegowy.... I podana jest jakaś tam ustawa....

dziwne... bo ja od 16 roku życia chodzę do wszystkich lekarzy sama :) gdyby mama miała ze mną chodzić... haha xd czasu by jej brakło :) a co do ginekologa... ja tabletki miałam przepisywane, jak miałam ukończone 17 lat - nie musiała moja mam wyrażać na to zgody :)

1.wizyta.

03 cze 2012 - 21:34:34

Cytat
dzikanimfa
dzieci dzieci.....

brak slow

1.wizyta.

03 cze 2012 - 21:40:40

hm, ja nie byłam z mamą. Miałam 16 lat. Tylko moja mama zadzwoniła do ginekologa, właśnie z pytaniem czy musi być na wizycie. Po prostu idź do najbliżej przychodni i zapytaj. Tabletki lekarka przepisała mi bez pytania mojej mamy.

1.wizyta.

03 cze 2012 - 21:41:53

Cytat
kouala
Cytat
lena-222
Cytat
kouala
I_love_Maths widocznie prawo sobie, a praktyka sobie. Chyba, że przepisy się zmieniły.

aborcja tez jest nielegalna , a dajac w lapie prywatnie tez to wykona...
nie kazdemu z prawem jest po drodze

uczciwy lekarz bedzie sie trzymal zasad
a poza tym taka nastka by musiala dobrze kasa sypnac zeby zalatwic sprawy samej
Nikomu w łapę nie dawałam, płaciłam normalnie za wizyty, a będąc niepełnoletnią byłam u dwóch lekarzy. Pierwsza gin zna moją mamę i jeszcze się pytała, co może mamie powiedzieć i czy wie o wizycie, żeby mnie nie wsypać.
Zresztą lekko popłynełaś porównując pigułki do aborcji.

mi nie chodzi o porównywanie pigulek do aborcji !! bo za chwile wyjdzie ze ją oskarzam o aborcje... matko - czy jest gdzies forum gdzie ludzie czytaja ze zrozumieniem ? :/
stwierdzam fakt tego jak dziala praktykowanie prawa w Polsce - a to juz roznica

1.wizyta.

03 cze 2012 - 21:44:34

Mama nie musi być obecna podczas badania, bo były by to stresujące dla Ciebie, ale musi iść z Tobą ogólnie na wizyte, a na czas badania wyjdzie pewnie z gabinetu. I na pewno będzie musiała podpisać zgodę na tabletki antykoncepcyjne.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Malutkie obawy