Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ostatni okres miałam 7 kwietnia. I od tego czasu się nie pojawił, za to w czasie kiedy powinien byc pojawiły się objawy takie jak bolące jajniki, bolący brzuch i krzyża, ale okresu ani kropelki. Stresu nie miałam, w ciąży na pewno nie jestem, bo seksu nie uprawiam, więc co może być przyczyną? Czytałam, że jakieś leki, ale ostatnimi czasy brałam tylko Opokan i ze dwa razy Aspirynę... Czy jest coś czym można "przywołać" okres? Ciepłe kąpiele już brałam i w sumie to nie pomogły... Kiedyś zdarzyło mi się też, że nie miałam jednego cyklu, a potem kiedy powinnam miec już drugi, miałam okres, dzień przerwy, a potem kolejny, czym mogło to być spowodowane? Mam nadzieję, że mogę liczyć na wasza pomoc :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-29 16:00 przez dudus18.

nie mam pojęcia jak wywołuje się okres.
może powinnaś iść do ginekologa.

Idź do lekarza bo mogą być tego różne przyczyny. Masz pewnie jakieś zaburzenia hormonalne.

Cytat
puma73
Idź do lekarza bo mogą być tego różne przyczyny. Masz pewnie jakieś zaburzenia hormonalne.

Biorę hormony na tarczycę, ale już od kilku lat i nigdy wcześniej (oprócz tego jednego razu) takich problemów nie było.
może ktos jeszcze pomoże?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-29 15:25 przez dudus18.

Cytat
dudus18
Cytat
puma73
Idź do lekarza bo mogą być tego różne przyczyny. Masz pewnie jakieś zaburzenia hormonalne.

Biorę hormony na tarczycę, ale już od kilku lat i nigdy wcześniej (oprócz tego jednego razu) takich problemów nie było.
Ale tarczyca to bardzo kapryśny gruczoł. Z autopsji wiem, że nie trzeba dużo czasu, żeby się w niej nieźle poprzestawiało...
Według mnie powinnaś iść do lekarza z tym.

Cytat
kas1991
Cytat
dudus18
Cytat
puma73
Idź do lekarza bo mogą być tego różne przyczyny. Masz pewnie jakieś zaburzenia hormonalne.

Biorę hormony na tarczycę, ale już od kilku lat i nigdy wcześniej (oprócz tego jednego razu) takich problemów nie było.
Ale tarczyca to bardzo kapryśny gruczoł. Z autopsji wiem, że nie trzeba dużo czasu, żeby się w niej nieźle poprzestawiało...
Według mnie powinnaś iść do lekarza z tym.

a może poczekać do daty następnego cyklu, który powinien przyjść, bo tak jak mówiłam, kiedys zdarzyło się, że tak jakby dostałam okres, a po dni przerwy następny, jakby ten "zaległy"...

Idz do ginekologa bo czasem to może byc jakaś choroba, moja znajoma w liceum też tak sobie kiedyś "olewała" tego typu problemy teraz ma 35lat i nadal nie może mieć dzieci... nie chcę straszyć ale może się zmobilizujesz by iśc do lekarza bo tu nikt tu Ci nie pomoże...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-29 15:37 przez mycholka.

Mam podobny problem, wybieram sie juz do lekarza bo to trwa dluzej niz u Ciebie. A mianowicie ost.okres mialam 27 marca, od tego czasu nic. ciaza jest wykluczona, stresy jakies nie wielkie wiadomo ale nic szczegolnego, nie biore nic oprocz bellisy i rutinoscorbinu, nie wiem o co chodzi...

Lekarz - brak okresu to nie tylko ciąża ale np. torbiel lub zablokowane jajeczko...

Ile masz lat ja tak miałam na początku miesiączki 15-17 lat 18lat do teraz - już normalne więc to też kwestia wieku jest zanim się to wszystko ustabilizuje.

zweryfikowana
Posty: 1.066
Ostrzeżenia: 1/5

a moze schudłas ostatnio gwałtownie?

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

no jak leczysz się na tarczycę to to może być powodem opóźnienia. Nie wiem jak dawno badałaś TSH, ft3 i ft4. Może coś się zmieniło i organizm dał Ci znać. Wiesz ja też cały czas brałam Euthyrox75 i wszystko było ok, a teraz robiłam badanie i okazało się, że wpadłam w nadczynność i lipa :D
Może zbadaj sobie hormony i koniecznie idź do lekarza :)

Biegnij do lekarza zrob badanie na prolaktyne lub inne jakie Ci poleci lekarz :) a stresowalas sie ostatnio? Przeczytalam dopiero teraz ze masz cos z tarczyca to moze tez byc powodem braku miesiaczki :) pry tarczycy tez mozesz miec wlasnie problem z prolaktyna . Nie jestem lekarzem , ale ja zawsze mialam problem z miesiaczka i tez mam problem z tarczyca .Najlepsza bedzie wizyta u ginekologa i to co on powie :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-31 14:39 przez niteckaaa.

zweryfikowana
Posty: 39
Ostrzeżenia: 1/5

Idz do lekarza.Podstawa..

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

dziwny okres