Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

44 minut temu

sprawdzony stomatolog

47 minut temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wstrząs Toksyczny ? POMOCY !

16 maj 2012 - 07:08:32

HEj dziewczyny.

W tym miesiącu użyłam tamponów większych niż zwykle..Usunęłam tampon i wracając z łazienki bardzo mi się zakręciło w głowie. Do tej pory boję się wstać z łózka,mam wrażenie ,że upadnę.Czuję się osłabiona.OD przedwczoraj czułam zawroty głowy. Jestem pewna ,że to przez tampony,dziwnie się z nim czułam ,bolał mnie brzuch pomimo tabletki KETONAL którą wzięłam. (zawsze mi przechodzi).W dzień normalnie jadłam,byłam w szkole i nie było problemu.Dopiero wieczorem to wszystko się nasiliło.Dodam ,że biorę hormony ale od dłuższego czasu i nigdy sie źle nie czułam.Czy Któraś z Was miała kiedyś taki problem ? Boję się ,że to może być zespół wstrząsu toksycznego.

PODBIJAJCIE :((



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-16 07:09 przez hejsandra4991.

Wstrząs Toksyczny ? POMOCY !

16 maj 2012 - 07:15:03

wstrząs mógłby być o ile mi wiadomo, gdybyś z tym jednym tamponem chodziła bardzo długo, a o ile nic takiego się nie zdażyło, to predzej złożyłabym Twój stan na hormony, ja po nich czułam się fatalnie, zgłoś się do lekarza rodzinnego najlepiej, zbada Cie tak jak trzeba, szkoda ryzykować

Wstrząs Toksyczny ? POMOCY !

16 maj 2012 - 07:15:58

niestety nie wiem

Wstrząs Toksyczny ? POMOCY !

16 maj 2012 - 07:17:04

nie znam się ale ,radze udać się do lekarza.

Wstrząs Toksyczny ? POMOCY !

16 maj 2012 - 07:20:20

tampony staram się zmieniać regularnie. podczas tej miesiączki zmieniałam go rzadziej ze względu na jego grubość,ponieważ gdy nie był nasiąknięty to miałam trudności by go wyjąć. boję się iść do lekarza.czuje lekki dyskomfort w okolicy jajników. a zawroty głowy do tej pory nie przeszły.
nie zmieniałam tabletek,brałam je przez pół roku i dobrze sie z nimi czułam. teraz mam przerwę między blisterami.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-16 07:21 przez hejsandra4991.

Wstrząs Toksyczny ? POMOCY !

16 maj 2012 - 07:25:32

Moim zdaniem masz takie dolegliwości po prostu przez okres,mi też nieraz podczas kręci się w głowie czy boli brzuch,ale żeby zaraz wstrząs? To rzadka i dość poważna sprawa

Wstrząs Toksyczny ? POMOCY !

16 maj 2012 - 07:28:54

WIem,że może być to przez okres ,ale to juz ostatnie dni. Nigdy tak nie miałam.Ciśnienie zawsze książkowe.Ostatnio miałam trochę problemów i nerwów.

Wstrząs Toksyczny ? POMOCY !

16 maj 2012 - 07:36:39

Powiem Wam tak, w ogóle tampony to nie jest dobra rzecz i przedf rozpoczęciem korzystania z nich powinno się skonsultować z ginekologiem. Bo nie każda może ich używać.
Zdziwione?
A jednak.
Ja byłam tego przykładem.
Podczas jednej wizyty u ginekologa okazało się, że mam nadżerkę. Od razu lekarz zapytał o tampony. Więc przytaknełam. A on do mnie, że zastanaące, że poprzedni ginekolog nie uświadomił mnie, że mam za krótka pochwę na tampony i kategorycznie zabronił mi ich używać. Potem miałam zabieg i różne inne przejścia związane z nadżerką.
Dajmy naszemu cału swobodę i niczego nie "zatykajmy"- podpaski są dużo bezpieczniejsze. I ów wstrząs termiczny nie jest z nimi możliwy, albo prawdopodobieństwo jest dużo rzadsze.

Wstrząs Toksyczny ? POMOCY !

16 maj 2012 - 07:41:48

Byłam u ginekologa,zbadała mnie ale nie miała żadnych uwag. Na początku przy rozmowie "wstępnej" pytała o wszystko i powiedziałam ,że używam tamponów. Dziwne jest to ,że gdy używałam NORMAL wszystko było ok, w tym miesiącu użyłam większych i zaczęły się problemy. Nie lubię chodzić w podpaskach,czuje straszny dyskomfort.Czuje się brudna,zalana itd..

Wstrząs Toksyczny ? POMOCY !

16 maj 2012 - 08:06:37

wg mnie to osłabienie spowodowane miesiączką i dodatkowo KETONAL , to silna tabletka i przy niej również mogą występować takie zaburzenia . czasem dochodzi stres czy wysiłek fizyczny albo nie wiem jakieś niewyspanie. skonsultuj to z lekarzem ale wydaje mi się że nie masz się czego bać.

Wstrząs Toksyczny ? POMOCY !

16 maj 2012 - 08:09:32

Moja mama jest pielęgniarką. Miałam jechać na badania ale nie bardzo mi się to widzi. Rozmawiała z ginekologiem ze swojego szpitala ,który powiedział,że młode dziewczyny nie powinny absolutnie używać tamponów ,ponieważ dochodzi do takich nadżerek,że tak młodym kobietom są usuwane macice ze względu na te nadżerki są również podejrzenia raka 3 stopnia. POwiedział również ,że skoro usunęłam tampon,powinno mi to przejść po jakimś czasie. Trochę się uspokoiłam.

Wstrząs Toksyczny ? POMOCY !

16 maj 2012 - 08:17:18

Cytat
dzikanimfa
Powiem Wam tak, w ogóle tampony to nie jest dobra rzecz i przedf rozpoczęciem korzystania z nich powinno się skonsultować z ginekologiem. Bo nie każda może ich używać.
Zdziwione?
A jednak.
Ja byłam tego przykładem.
Podczas jednej wizyty u ginekologa okazało się, że mam nadżerkę. Od razu lekarz zapytał o tampony. Więc przytaknełam. A on do mnie, że zastanaące, że poprzedni ginekolog nie uświadomił mnie, że mam za krótka pochwę na tampony i kategorycznie zabronił mi ich używać. Potem miałam zabieg i różne inne przejścia związane z nadżerką.
Dajmy naszemu cału swobodę i niczego nie "zatykajmy"- podpaski są dużo bezpieczniejsze. I ów wstrząs termiczny nie jest z nimi możliwy, albo prawdopodobieństwo jest dużo rzadsze.
hahaha! wstrząs termiczny! hahaha. wiesz co to wstrząs termiczny w ogóle?

poza tym zmień gina bo opowiada niesamowite głupoty. Nadrzerki biorą się głównie z powodu przechodzonego i nieleczonego zapalenia grzybicznego a długość pochwy i tampony nie mają nic do tego. No chyba, że ich nie zmieniałaś tak długo aż Ci tą krótką pochwę uszkodziły.
Cytat
hejsandra4991
Moja mama jest pielęgniarką. Miałam jechać na badania ale nie bardzo mi się to widzi. Rozmawiała z ginekologiem ze swojego szpitala ,który powiedział,że młode dziewczyny nie powinny absolutnie używać tamponów ,ponieważ dochodzi do takich nadżerek,że tak młodym kobietom są usuwane macice ze względu na te nadżerki są również podejrzenia raka 3 stopnia. POwiedział również ,że skoro usunęłam tampon,powinno mi to przejść po jakimś czasie. Trochę się uspokoiłam.
Dziewczyno jeżeli doszło do wstrząsu to leczenie zawsze ale to zawsze przeprowadza się w szpitalu.
Nie doszło do wstrząsu bo nie rzygałaś i nie miałaś biegunki a takie są najczęstsze objawy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-16 08:26 przez czuly_wojtek.

Wstrząs Toksyczny ? POMOCY !

16 maj 2012 - 08:24:43

Cytat
czuly_wojtek
Cytat
dzikanimfa
Powiem Wam tak, w ogóle tampony to nie jest dobra rzecz i przedf rozpoczęciem korzystania z nich powinno się skonsultować z ginekologiem. Bo nie każda może ich używać.
Zdziwione?
A jednak.
Ja byłam tego przykładem.
Podczas jednej wizyty u ginekologa okazało się, że mam nadżerkę. Od razu lekarz zapytał o tampony. Więc przytaknełam. A on do mnie, że zastanaące, że poprzedni ginekolog nie uświadomił mnie, że mam za krótka pochwę na tampony i kategorycznie zabronił mi ich używać. Potem miałam zabieg i różne inne przejścia związane z nadżerką.
Dajmy naszemu cału swobodę i niczego nie "zatykajmy"- podpaski są dużo bezpieczniejsze. I ów wstrząs termiczny nie jest z nimi możliwy, albo prawdopodobieństwo jest dużo rzadsze.
hahaha! wstrząs termiczny! hahaha. wiesz co to wstrząs termiczny w ogóle?

poza tym zmień gina bo opowiada niesamowite głupoty. Nadrzerki biorą się głównie z powodu przechodzonego i nieleczonego zapalenia grzybicznego a długość pochwy i tampony nie mają nic do tego. No chyba, że ich nie zmieniałaś tak długo aż Ci tą krótką pochwę uszkodziły.


Zgadzam sie, rowniez mialam nadzerke z powodu zapalenia grzybiczego, ale w moim wypadku LECZONEGO, niestety mialam ciagle nawroty, stan zapalny, stad wziela sie nadzerka niestety

Wstrząs Toksyczny ? POMOCY !

16 maj 2012 - 08:32:18

Meeeqqq no słuchać się nie da jakie bzdury tutaj niektóre laski wypisują. Nie wiem czy naprawdę chodzą do jakiś konowałów, którzy zielonego pojęcia o medycynie nie mają czy co.
Jeżeli jeszcze chodzi o nadżerki to oczywiście dochodzi do nich poprzez zakażone uszkodzenia mechaniczne ale nie wiem jak to może się stać jeżeli ktoś myśli logicznie i nie będzie próbował do dziurki od klucza wepchnąć słoika po ogórkach. Dodatkowo jeżeli ktoś bada się regularnie to nadżerkę można wykryć we wczesnym stadium i ją po prostu złuszczyć. Nic nie trzeba ani wycinać ani wypalać.

Wstrząs Toksyczny ? POMOCY !

16 maj 2012 - 15:41:09

Cytat
meeeggg
Cytat
czuly_wojtek
Cytat
dzikanimfa
Powiem Wam tak, w ogóle tampony to nie jest dobra rzecz i przedf rozpoczęciem korzystania z nich powinno się skonsultować z ginekologiem. Bo nie każda może ich używać.
Zdziwione?
A jednak.
Ja byłam tego przykładem.
Podczas jednej wizyty u ginekologa okazało się, że mam nadżerkę. Od razu lekarz zapytał o tampony. Więc przytaknełam. A on do mnie, że zastanaące, że poprzedni ginekolog nie uświadomił mnie, że mam za krótka pochwę na tampony i kategorycznie zabronił mi ich używać. Potem miałam zabieg i różne inne przejścia związane z nadżerką.
Dajmy naszemu cału swobodę i niczego nie "zatykajmy"- podpaski są dużo bezpieczniejsze. I ów wstrząs termiczny nie jest z nimi możliwy, albo prawdopodobieństwo jest dużo rzadsze.
hahaha! wstrząs termiczny! hahaha. wiesz co to wstrząs termiczny w ogóle?

poza tym zmień gina bo opowiada niesamowite głupoty. Nadrzerki biorą się głównie z powodu przechodzonego i nieleczonego zapalenia grzybicznego a długość pochwy i tampony nie mają nic do tego. No chyba, że ich nie zmieniałaś tak długo aż Ci tą krótką pochwę uszkodziły.


Zgadzam sie, rowniez mialam nadzerke z powodu zapalenia grzybiczego, ale w moim wypadku LECZONEGO, niestety mialam ciagle nawroty, stan zapalny, stad wziela sie nadzerka niestety

Jak ja nie lubię gadać z kobietami które nic nie wiedzą, a się wypowiadają, poczytaj sobie kochana:
"nadżerka jest to całkowity lub częściowy brak nabłonka płaskiego na powierzchni szyjki macicy - inna nazwa nadżerki to owrzodzenie szyjki macicy. Nadżerka może się pojawić wskutek urazu poprzez kontakt przy używaniu tamponów, penetracji pochwy przez ciała obce, przez infekcje w tym wirusem herpes, wczesna kiła, tampony, poważne stany zapalne pochwy, a także przez działanie substancji chemicznych, takich jak środki plemnikobójcze zawarte w niektórych globulkach i piankach."

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wirus HPV