Obecnie rozmawiamy o:

skuteczna dieta

55 sekund temu

informacje o żywieniu

18 minut temu

produkty do domu online

59 minut temu

Prostowanie włosów

dzisiaj o 7:12

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Okres 2/3 razy do roku

18 kwi 2012 - 16:02:57

A mianowicie, mam 16 lat, lecz jestem w grudnia, to w sumie 15.
Na początku miałam okres w miarę co miesiąc, jakieś 3/4 razy, a potem tryb : styczeń, czerwiec (ewentualnie listopad)
Okres mam od wakacji 2009. Dodam, że od 11 lat choruję na cukrzycę. Moja diabetolog mi mówi , żebym na razie tego nie ruszała, bo jak pójdę do ginekologa, to dostanę tabletki, a że jestem młoda to może mieć to na mnie niekorzystny wpływ..
Czy któraś z was się z tym spotkała ?

Okres 2/3 razy do roku

18 kwi 2012 - 16:06:16

Mhm, mam podobnie... Miała okres ubiegłego roku w czerwcu, potem dopiero w styczniu tego roku, teraz znowu nie mam... Nie jestem na nic chora...
Ps. Też mam 16 lat ;))

Okres 2/3 razy do roku

18 kwi 2012 - 16:07:16

I tak bym poszła do ginekologa, przecież nie musi Ci od razu przepisać tabletek. Zrobi Ci usg i pewnie wyśle na badania hormonalne, bo to, że dziewczyna ma nieregularny okres moze o niczym nie znaczyć, ale 2 razy do roku? Dla świętego spokoju bym się zbadała;)

A co to za lekarz w ogóle co do innego lekarza odradza iść?

Okres 2/3 razy do roku

18 kwi 2012 - 16:08:45

Lekarz diabetolog- od cukrzycy
Ostatnio miałam robione jakieś badania hormonalne z krwi, wiem że wszystko dobrze, ale nie wiem nawet konkretnie co to były za badania...:x

zweryfikowana
Posty: 264
Ostrzeżenia: 3/5

Okres 2/3 razy do roku

18 kwi 2012 - 16:09:14

Nigdy się z takim czymś nie spotkałam..
Ja bym Ci radziła iść jednak do ginekologa. Lepiej się upewnić.
Kiedy zaczęłam mieć problemy i chodziłam ciągle znerwicowana to wtedy okres baaardzo długo mi się spóźniał.
Ps. mam 17 lat.

Okres 2/3 razy do roku

18 kwi 2012 - 16:09:21

Ja jak dostałam pierwszą miesiączkę, to następną miałam chyba po 6 miesiacach :D Ale kolejne już były w pore.. Raz nie miałam chyba 3 miechy :D Ale wtedy byłam spokojna, bo poprostu sam znikł.. i potem sam się pojawił:p

Okres 2/3 razy do roku

18 kwi 2012 - 16:10:47

Kochana jesteś młoda, wiec wszystko powinno sie uregulować...Aczkolwiek mnie sie nie uregulowało do teraz :( (mam 25 lat- miesiaczkuję od 10 lat) W wieku 17 lat poszłam pierwszy raz do ginekologa ( miewałam okres co 4-6 miesięcy) Przepisała mi luteinę- to nie są tabletki antykoncepcyjne, bierze sie je przez 10 dni w miesiącu aby wywołać okres. Brałam je przez jakis czas i później wszystko wróciło do normy, ale tylko na chwilę...Później Pani G. przepisała mi anty- brałam je około 4 lata...około 7 miesiecy temu przestałam je brać.. miałam okres 2 miesiace regularnie i znów to samo:( 3 miesiace nie miałąm okresu...poszłam znów do Giny i okazało sie że problem wrócił- zbyt mało jakiegoś hormonu i znów nie mam okresu:( a nadmieniam , że w tym momencie to jest dla mnie problem, ponieważ z meżem w najblizszym czasie chcielibyśmy planować dzidziusia..wiec z powrotem dostała luteinę, którą mam zażywać przez pół roku- 10 dni w każdym miesiacu, aby wywołać okres i aby z powrotem zacząć jajeczkować- nie masz okresu, wiec nie jajeczkujesz!. Myśle moja droga, ze narazie jesteś młoda, jeszcze z rok powinnaś zaczekać, ale jeżeli nic sie nie poprawi, to wtedy idź do dobrego ginekologa, pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego:)

Okres 2/3 razy do roku

18 kwi 2012 - 16:11:20

moja koleżanka w tym roku skończyła 19 lat i okres ma 2 razy do roku, jak jest 3 to na prawdę coś niesamowitego, wiem że ma jakieś małe problemy ze zdrowiem, ale lekarz jej powiedział, że nie ma nic łykać bo to pogarsza tylko sytuację.

Okres 2/3 razy do roku

18 kwi 2012 - 16:12:20

Ja też miałam niedawno taką sytuację, przerwy między okresem były 5 miesięczne. Uważam, że na razie nie musisz się tym specjalnie martwić. :)
Oczywiście, jeśli nie będzie się to ciągnelo w nieskończoność...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-18 16:13 przez merryz28.

Okres 2/3 razy do roku

18 kwi 2012 - 16:13:55

dlaczego tabletki od razu? luteine dostaniesz

Okres 2/3 razy do roku

18 kwi 2012 - 16:13:57

Cytat
duusiak
Lekarz diabetolog- od cukrzycy
Ostatnio miałam robione jakieś badania hormonalne z krwi, wiem że wszystko dobrze, ale nie wiem nawet konkretnie co to były za badania...:x

wiem, że diabetolog od cukrzycy, ale chodziło mi o to, że ona raczej powinna Cię zachęcić, żebyś poszła się zbadać a nie odradzać.

Wiesz, tak dla samej siebie;)

Okres 2/3 razy do roku

18 kwi 2012 - 16:14:37

ja swego czasu tez miała problemy z okresem. albo się spóźniał, albo nie było go wcale. teraz dostałam tabletki anty, jem je od 4 miesięcy i wszystko jest w porządku :)

Okres 2/3 razy do roku

18 kwi 2012 - 16:18:57

też tak miałam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-12 13:00 przez wrobelekk.

Okres 2/3 razy do roku

18 kwi 2012 - 16:22:56

moja ciotka ma okres 2-3 razy w roku przez całe życie. jest szczęśliwą żoną i matką 2jki dzieci więc nie ma się czym martwić :)

Okres 2/3 razy do roku

18 kwi 2012 - 16:23:04

A ja od 17 roku życia miałam okres co 2 miechy, w wieku 18/19 poszłam do gina, brałam pół roku anty na uregulowanie, ale po odstawieniu było to, co wcześniej, potem poszłam do innego gina, brałam 3 miechy luteinę, było tak samo, zrobił mi badanie na PCO, za pierwszym razem wyszło źle bo zrobiłam je w połowie cyklu i jeszcze na hormonach z luteiny (wyszło, że jestem chora), powtórzyliśmy badanie już tak, jak ma być i jednak (podobno) jestem zdrowa, potem brałam pół roku znowu luteinę i od września miałam nieregularnie, ale co miech, teraz znowu mi się zrobiło od stycznia co dwa miechy. Wrrr idę w piątek do gina znowu .. Widać no, taki los ;]

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Test ciążowy ...