Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

2 minuty temu

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Koszt badań prenatalnych.

27 lut 2012 - 14:25:26

Dziewczyny jutro wybieram się na badania prenatalne. Mój lekarz mi je zalecił (ale nie wystawil recepty) Jestem w 23tyg ciązy . Nie wiem trzeba mieć skierowanie od lekarza prowadzacego ? To tak nawiasem. Ale moje głowne pytanie brzmi ile kosztuja takie badania ?

niezweryfikowana
Posty: 2.948
Ostrzeżenia: 1/5

Koszt badań prenatalnych.

27 lut 2012 - 14:32:52

nie wiem, ale podbijam.

Koszt badań prenatalnych.

27 lut 2012 - 14:35:26

w googlach jak się wpisze wyskakuje, że koszt to od 200-700 zł

Koszt badań prenatalnych.

27 lut 2012 - 14:46:03

jak ci nie dal skierowania to znaczy ze masz zrobic prywatnie. Ale ja bym się o to skierowanie upomniala, bo oni zawsze się wykręcają, a niby czemu placimy takie koszmarne skladki zdrowotne??

Koszt badań prenatalnych.

27 lut 2012 - 14:54:39

z tego co się orientuję refundowane jest jeśli kobieta skończy 35ltat.. Ale z drugiej strony lekarz sam Ci zalecił te badania, więc skoro jest taka potrzeba to moim zdaniem powinnaś dostać skierowanie.

coś takiego znalazłam:
Bezpłatne badania prenatalne (refundowane przez NFZ) przysługują, jeżeli:


-kobieta ukończyła 35 lat;
-kobieta lub partner mają choroby genetyczne;
-w rodzinie kobiety lub partnera występowały choroby genetyczne;
-kobieta przeszła w czasie ciąży infekcję, która może uszkadzać płód (różyczka, toksoplazmoza);
-poprzednia ciąża zakończyła się poronieniem lub urodziło się dziecko z chorobą genetyczną;
-kobieta uzyskała wynik dodatni w badaniach nieinwazyjnych, świadczący o wysokim ryzyku wystąpienia choroby genetycznej u dziecka;
-kobieta znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka urodzenia dziecka z wadą, gdyż we wczesnej ciąży stosowała leki przeciwpadaczkowe i inne teratogenne, została wystawiona na działanie promieni rentgenowskich, została poddana chemioterapii, zapłodnieniu in vitro lub inseminacji.


Wszystkie te poniższe badania są nazywane prenatalnymi. Jakie masz zrobić? W sumie to na prawie wszystkie jest już za późno- zostaje amniopunkcja i kordocenteza.

Badania nieinwazyjne w ciąży:

Między 10 a 14 tygodniem ciąży – test PAPP-A oraz pierwsze badanie USG
Między 15 a 21 tygodniem ciąży – USG genetyczne
Po 14 tygodniu ciąży – test potrójny
Koniec pierwszego trymestru ciąży (ok. 12, 13 tygodnia ciąży) – badanie przepływu w obrębie przewodu żylnego oraz Przepływ przez zastawkę trójdzielną



Badania inwazyjne w ciąży

Od 14. tygodnia – Amniopunkcja
Od 18 tygodnia ciąży - Kordocenteza
Między 18 a 20 tygodniem ciąży – Fetoskopia



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-27 15:01 przez jez_jerzy.

Koszt badań prenatalnych.

27 lut 2012 - 14:58:24

Cytat
Ihwe
jak ci nie dal skierowania to znaczy ze masz zrobic prywatnie. Ale ja bym się o to skierowanie upomniala, bo oni zawsze się wykręcają, a niby czemu placimy takie koszmarne skladki zdrowotne??

Koszt badań prenatalnych.

27 lut 2012 - 15:00:55

u mnie ze skierowaniem 150-300 zł jeśli nie masz to ponad 300 ale to zalezy tez gdzie, a tak jak wyżej jeśli dziecku coś zagraża to robia darmo. Mi wpisała w skierowaniu , że jest za duża głowa dziecka, dlatego mogłam zrobic za darmo ale ja mam daleko na takie badanie dlatego nie jechałam. Z moim dzieckiem było i jest wszystko ok, a napisała tak, żebym miała za darmo.

Koszt badań prenatalnych.

27 lut 2012 - 15:02:57

w Katowicach 400 zł (usg) + 280 biochemia (krew), kobiety po skończonym 35 roku bezpłatnie, skierwanie musi być.

Koszt badań prenatalnych.

02 mar 2012 - 17:44:50

ja na usg chodze do harmonii w Krakowie i płacę u nich (za zwykłe usg 2d) 120 zł, są też inne opcje np. usg 3d, 4d, wtedy w zależności od trymestru od 160 do 280 zł :)

Koszt badań prenatalnych.

29 sie 2012 - 09:38:47

Szanowne Panie,

kobiety w ciąży często nie wiedzą, że mają prawo do wykonania bezpłatnych badań prenatalnych. Dlatego warto zapamiętać, że w ramach państwowego ubezpieczenia zdrowotnego przysługują one: 1/ każdej kobiecie, która jest w ciąży, a ukończyła już 35. rok życia, a także 2/ kobietom w ciąży, u których istnieje zwiększone ryzyko urodzenia dziecka dotkniętego chorobą genetyczną (czyli tym, które urodziły już wcześniej dziecko z taką wadą lub takie przypadki występowały u nich w rodzinie), oraz 3/ pacjentkom, u których lekarz prowadzący podejrzewa pewne nieprawidłowości udokumentowane wynikami aktualnych badań, np. niewidoczna kość nosowa lub zbyt szybka akcja serca).

Jeśli przyszła mama spełnia powyższe kryteria, powinna zostać skierowana przez lekarza ginekologa na bezpłatne badania prenatalne w ramach NFZ. Każda ciężarna może też zgłosić się na takie badania sama bez konieczności posiadania skierowania i wykonać je odpłatnie. Badania prenatalne już w początkowej fazie ciąży umożliwiają wykrycie, a także leczenie wielu wrodzonych i genetycznych wad oraz stanowią niezwykle istotne źródło informacji o rozwoju dziecka. Dlatego warto je wykonać.

Zespół Centrum Badań Prenatalnych PreMediCare

Koszt badań prenatalnych.

29 sie 2012 - 09:44:24

Sysia17 - ile masz lat, że lekarz Ci zlecił te badania? Czy miałaś jakieś złe wyniki innych badań, czy może przypadki chorób genetycznych w rodzinie?

Koszt badań prenatalnych.

06 gru 2018 - 15:58:47

No zależy gdzie właśnie. No i w sumie w jakim wieku jesteś. Po 35 roku życa badania są bezpłatne. A też mi się udało, bo załapałam się na bezpłatny program dla młodych kobiet u pani doktor Rozmus-Warcholińskiej w Gyncetrum w Częstochowie. No i też bardo się cieszę, że to ona właśnie posiada u siebie taki program bo to wspaniała pani doktor w naprawdę wielką wiedzą. Dzięki niej poczułam się znacznie lepiej.

niezweryfikowana
Posty: 18
Ostrzeżenia: 5/5

Koszt badań prenatalnych.

19 kwi 2019 - 13:08:03

Koszty takiego badania zależą chyba trochę od kliniki i sprzętu na jakim są wykonywane. Wiem, że niedrogo i na prawdę dobrze takie badania robą w Warszawie w klinice Multimed i włąśnie tutaj polecam Ci się udać!

Koszt badań prenatalnych.

26 sie 2019 - 07:12:50

Wydaje mi się, że koszta takich badań są raczej różne. Najlepiej pytać się bezpośrednio u lekarza. Ja robiłam badania prenatalne w klinice Multimed w Warszawie, szczerze mówiąc nie pamiętam ile to kosztowało, ale na pewno nie było bardzo drogie. Polecam Ci do nich zadzwonić i się dowiedzieć

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czy moge byś w ciąży?