Obecnie rozmawiamy o:

Rewelacyjne okna

gorący temat

wybór przedszkola

dzisiaj o 19:43

najtańsza apteka

dzisiaj o 19:23

rozwód

dzisiaj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

dzisiaj o 17:32

kupno samochodu

dzisiaj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Doskonale się z Tb zgadzam, jednak nie mam 14 lat, abyś mówiła co dla mnie jest, a co nie :)Pozdrawiam Cię bardzooo serdecznie ;)

Nie można się wykłócać czy tabletki są dobre, czy złe. Na każdego działają inaczej. Ja np. przez dwa lata (po badaniach na dopasowanie) brałam Asubtelę i jedyny skutek uboczny to ból piersi na tyle denerwujący, że o mało nie warczałam na TŻ, że ich w ogóle dotyka. Ostatnio farmaceutka poleciła mi Lesine o tym samym składzie i w niższej cenie. Skusiłam się, ale w moim przypadku idą w odstawkę- ból piersi jest nadal taki sam (czego akurat się spodziewałam), libido jak zawsze było w nadmiarze- teraz równe zeru, złe samopoczucie i nerwy, aż mi głupio, że potrafię aż tak bulwersować o nic. Aktualnie myślę o odstawieniu całkowicie tabletek i zastąpieniu ich czymś równie skutecznym, o mniejszych skutkach ubocznych, bo jednak przerażają mnie te wszystkie sytuacje, większość raczej odradza tabletki kobietom, które nie były jeszcze w ciąży. I chyba z takiej rady skorzystam. :)

Wszystko zależy od organizmu.
Tabletki antykoncepcyjne dobiera się indywidualnie do każdego..

Biorę te tabletki od tygodnia jestem zadowolona ponieważ nie czuję skutków ubocznych jak przy innych tabletkach. Z tego co mówił mi mój lekarz zawierają bardzo niską dawkę hormonów z związku z czym nie powinno być probelmów z zatrzymywaneim wody w organiźmie a co za tym idzie wzrost wagi celulit. Ale zobaczę jak do będzie dalej narazie jest okej

witam,

byłam dzisiaj u ginekologa po przepisanie mi antykoncepcji, od razu zapowiedziałam ze przy braniu Cilestu schudłam a przy harmonecie sie fatalnie czułam przepisał mi lesinelle, od razu na dwa miesiace, obawiam sie tylko własnie wymiotów jak było przy harmonecie, a mam taka a nie inna prace ze nie moge biegac co chwileczke do łazienki:/ nie boje sie skoku wagi wrecz przeciwnie nawet byłoby to dla mnie wskazane, gdyż mam 176 cm wzrostu i 52 kg!! u kogo wystapiły wymioty???
tak patrzyłam tez na inne fora odnośnie tych tabletek i wystepuje jakiś trądzik i spadek wagi!!!... a na ulotce jak byk pisze ze skutkiem ubocznym jest celullit i zwiększenie masy ciała wiec o co kaman??? nie czaje juz tego.....moze napisac ktos kto stosuje to juz dłużej niz miesiąc?? bo nie wiem juz sama co mam o tym myslec...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-20 19:04 przez lileczka89.

Witam, tabletki lesinelle zażywam od sierpnia bieżącego roku. Jedynymi objawami ich stosowania w moim przypadku to częsty ból piersi i plamienie. Co do tego drugiego to następowały one na początku i stosunkowo rzadko. Na tabletki nie mam co narzekać- dobrze się po nich czuję, a nawet wyregulował mi się okres (przez ostatnie 3miesiące i- dostawalam co 29 dzień). Aż do dzisiaj..Ostatni raz miesiączka się pojawiła 4 listopada, dziś jest 22 lis, a okres jakby znów się pojawił. Krwawię od samego rana, towarzyszy mi przy tym silny ból brzucha. Martwię się bo nie jest to normalne, abym go dostała po 18 dniach. Moje pytanie brzmi; co może być tego przyczyną? Czy jest to normalne aby mieć plamienia po 3 miesiącach stosowania tabletek? Bardzo proszę o odpowiedź, pozdrawiam.

Cytat
madzix911
ja używam prawie rok lesine i nie mam takich objawów o których mówicie.żadnych objawów,czuje się po nich normanlnie-bez skutków ubocznych

no to juz jestem spokojniejsza :) czekam wlasnie na grudniową miesiaczkę i rozpoczynam branie tabletek zobaczymy jak na mnie podziałają:) mam jeszcze pytanie, bo tam pisze ze po tych 21 dniach jest tydzien przerwy i ma byc okres ( przerwa trwa 7 dni) a co jesli ja mam miesiączke 5 dni? co wtedy? wczesniej bbrac tabletke czy normalnie ten tydzien odczekac?

Dziewczyny a czy któraś z Was przyjmuje "Atywie" ??

Ja biorę Lesinelle i nie przytyłam ani grama, nie mam żadnych pajączków, ochoty na seks zawsze miałam rzadko :) a cellulit mam jak każdy :)

zweryfikowana
Posty: 534
Ostrzeżenia: 3/5

TO SĄ BREDNIE NA KAŻDEGO TABLETKI DZIAŁAJĄ INACZEJ.
Biorę hormony od 5 lat, testowałam jakieś 10 rodzajów przez ten czas, mam poważne problemy z jajnikami i żadne nie spełniały całkowicie swojego zadania. Mogłabym wypisać całą listę włącznie z efektami ubocznymi <mam gdzieś notatki> ale PO CO? skoro na każdą bdą działać inaczej i te, które dla mnie były do d... na moją koleżankę działały extra???
Obecnie biorę Zoely, i jest spoko, jedyny efekt uboczny? brak okresu, co przy tabletkach 24+4 jest normalne

brałam te same tabletki i mam takie same objawy oprócz "pajączków"., ale niestety muszę je brać ze względu na torbiele. Na pewno nie stosowałabym ich tylko jako metodę anty.

Sądzę, że wszystkie skutki uboczne, to kwestia bardzo indywidualna i nie ma co wyrokować u innych ;) Lekarz powinien uprzedzić o możliwych nieprzyjemnościach związanych z tabletkami, no i jest to wyraźnie zapisane w ulotce.

Przykład? Brałam Lesinelle przez 3 misiące i musiałam odstawić, bo zaczęły robić mi się pajączki i zakrzepy, tzn. nagle na wysokości żyły (łydka, pod kolanem) pojawiał się bardzo bolesny guzek, który po 2-3 dniach zamieniał się w wielki siniak. (Zmieniłam tabletki na inne i już się tak nie robi.) Z kolei przyjaciółka bierze je od czerwca i jest nimi zachwycona. :)

ja biorę Yaz i nic mi nie jest, a to już 5 rok przy czym po 3 miałam przerwę ( kontrolowaną przez lekarza )ale to pół roku

Ja przez ok. 8 lat brałam Yasmine i nic mi nie jest wyniki badań mam dobre i wszystko jest jak należy, teraz za namową mojej ginekolog zamieniłam je na Lesine o takiej samej zawartości obu hormonów. Ciekawa jestem czy będą mi służyły równie dobrze jak Yasmine. Czy ktoś z obecnych na forum miał taką sytuację że zmienił Yasmine na Lesine?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Tabletki a ból głowy POMOCY