Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cytat
mala_mo1
Ja brałam Lesine przez tydzien - efekt to ZAKRZEPICA którą lecze juz ponad pół roku. Czy to nie jest dziwne,że to juz kolejny przypadek po przyjmowaniu tych samych środków antykoncepcyjnych. Generalnie pytanie każdego lekarza brzmiało - czy przyjmuje Pani środki antykoncepcyjne? Teraz strasznie tego żałuję...
a moze palilas papierosy? pytam bo u kolezanki mowili ze palila i brala i to skutek. chociaz ja pale i biore lesine i nic :)

To, że Tobie nie odpowiadały, nie znaczy, że komuś innemu też pojawią się skutki uboczne. : ) każdy organizm jest inny. Ja brałam regulon, a potem yaz. Z obu byłam bardzo zadowolona. Zero skutków ubocznych. Teraz robię przerwę. Poprawiła mi się cera (będąc nastolatką miałam problem z trądzikiem i tłustą cerą), włosy tez mi się nie tłuszczą aż tak jak kiedyś. Okres mam jak w zegarku.

A co do ASEQURELLI...to są tabletki na bazie ziół, więc nie zwiększą Ci libido, chyba że będziesz miała efekt placebo : P Pic na wodę, fotomontaż. Bullshit jednym słowem.

Witam,
Do kosmetyczki chodzę 2-3 razy w roku. Ostatnio byłam cztery miesiące temu. Od prawie trzech miesięcy stosuję opisywane przez Was tabletki. Moja kosmetyczka była w głebokim szoku, kiedy mnie zobaczyła. Powiedziała, że nie wie co się stało z moją twarzą ale mam cała masę tzw."pajączków". Po przyjściu do domu obejrzałam resztę swojego ciała... Na całych udach mam mnóstwo czerwonych żyłek. Zauwałyłam też siniaka na nodze. Nie pamiętam uderzenia. Jestem nieco przerażona. Zaopatrzyłam się w kremy do cery naczynkowej. W przyszłym tygodniu idę do ginekologa. Ciekawe co on mi odpowie na te moje symptomy. Umówiłam się też do dermatologa.

Po konsultacjach ze specjalistami napiszę coś więcej na temat tabletek LESINE i ich możliwego oddziałwania.

Ja dopiero zaczynam z tabletkami Lesine,jeszcze w sumie czekam na miesiączkę która jest już tuż,tuż ;) Ale jak to baby mają-z czystej ciekawości poszukałam czegoś na temat tych tabletek,i tym oto sposobem znalazłam ten wątek.

Moje osobiste odczucia po przeczytaniu? No cóż...przekonam się sama jak one na mnie działają,bo każdy organizm inaczej reaguje :)

Osobiście przez ponad 3 lata brałam Diane35 -głównie ze względów dermatologicznych. Te tablety to dopiero mają opinię...
Po tym czasie jakieś pół roku po odstawieniu- zaszłam w upragnioną ciążę :D Mimo wiedzy,że może to potrwać dłuuugo. Obecnie jestem mamą drugiego dziecka-3,5 miesięcznej panienki.
Po Dianie nie tyłam,nie bolało mnie nic,libido było w normie,nie było mi NIC! A przed rozpoczęciem dowiedziałam się że "będę wrakiem,a mój organizm po odstawieniu będzie wyniszczony i już nigdy dzieci mieć nie będę". W ogóle straszne rzeczy podobno miały się dziać ze mną...

Przyjmowałam też Ametizine. Również nic się nie działo ze mną...

Dlatego też pełna nadziei zacznę "przygodę" z Lesine. Na początek mam na 2 miesiące. I mam obserwować czy nic złego nie będzie się działo.

Później na bieżąco będę tu wchodziła do Was co jakiś czas,i zdawała relację.

A swoją drogą...Na innym forum znalazłam bardzo wiele wypowiedzi dziewczyn które przybrały po nich 3-5kg,i większości "urosły" piersi.
Jeśli tak mają wyglądać i u mnie skutki uboczne,to ZDECYDOWANIE JESTEM NA TAK :D

Hej ja biorę Lesine już troszkę długo bo na grudzień będą 2 lata. Jestem z nich bardzo zadowolona, żadnych objawów chorób, pajączków itp. nie mam ( na szczęście) :) Za opakowani płace 26 zł.A i co najważniejsze nie utyłam po nich!:)

witam.Ja tebletki lesine biore od sierpnia zeszlego roku.Na poczatku mialam plaienia aklek to chyba normalne do ktoregos opakowania.Pozniej zaczely pobolewac mnie piersi juz nie bolla ale urosly.no i ostatnio cos skora zaczyna mnie swedziec drapie sie do krwi.dzis lekarz powiedzial mi ze moga mi nie sluzyc i watroba je odrzuca.Jakby tego bylo malo to przytylam i to moj najwiekszy problem:( nie moge do konca stwierdzic ze to przez te tabletki ale zawsze bylam szczupla jadlam duzo i wszystko.I wydaje mi sie ze to tez zalezy od organizmu widocznie nie wszystkim sluza te tabletki.Lekarz kazal mi je odstawic na jakies 2 mmiesiace i zaobserwowac czy zejda te swedzenia,jak tak to bedzie oewne ze to od nich i zadne tableki nie bd mi juz sluzyc.
Poprosilam i inne tabletki i przepisal Regular czy ktos cos o nich moze slyszal??
pozdrawiam

askurella XD skoro ne miałaśochoty na seks, tyłaś to czemu nie poszłaś ich zmienić? przeciez to jasny sygnał, że Twój organizm je odrzuca.

zweryfikowana
Posty: 81
Ostrzeżenia: 1/5

Nieźle...
A Aseqrella nie pomaga... wiem po sobie w innym wątku dziewczyny pisały że to strata kasy i szkoda wątroby.

Bralam lesinelle od maja 2013r. Od razu po odstawieniu mojego synka od piersi- powiem krotko- nie polecam. Plamienia prawie co kazde opakowanie, lekarz twierdzil ze to normalne. Szok. Przytylam 8kg- teraz bardzo walcze z tym biegam, dieta, ale trudno to naprawic. Straszne wachania nastrojow- placz, zaraz smiech. Do tego miesiaca zwlekalam ze zmiana tabletek bo sama do konca nie wiedzialam czy po ciazy sie po prosty nie zmienialam. Ale zmienilam lekarza i tabletki na yasmin i na dzien dzisiejszy trudno powied ziec o znacznej poprawie ale wierze ze to sie zmieni.
P.s. Faktycznie na nogach pojawiaja sie pajaczki i biust tez poszedl do gory. Pozdrawiam i nie polecam:-(

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Ja w piątek skończyłam ostatnią tabletkę i jak na razie odstawiam. Brałam je od sierpnia/września 2012 i nie było mi kompletnie nic, poza tym, że podobno mi cycki urosły. Mam nadzieję, że teraz nie zmaleją, bo ostatnio wydałam kupę kasy na biustonosze ;_;

Anyway - ostatnio miewałam plamienia brązowawe przed okresami i grubo od ponad pół roku przed okresem miałam strasznie ciężkie napięcia przedmiesiączkowe. Nie zwalam całej winy na tabsy, bo nie wiem co jest tego przyczyną dokładnie, jednak zauważalnie na stan zdrowia nie wypłynęły, przynajmniej nie jeśli chodzi o typowe objawy - zatrzymanie wody, tycie, jakiekolwiek bóle czy inne nietolerancje. Czy nabroiły coś innego nie wiem, ale właśnie po to je odstawiam, żeby sprawdzić.

mam 1 opak. lesinelle na sprzedaz

ja biore microgynon21 3 opakowania kosztuja 7.50 czyli jedno opakowanie 2.50:)czuje sie po nich bardzo dobrze

Tabletki hormonalne niestety w dalszym ciągu są przepisywane praktycznie 'na oko'.. Jako farmaceuta sama stosowałam tabletki antykoncepcyjne i po roku stosowania pajączki i problemy z zakrzepicą są ogromne. Przy ciągłym stosowaniu hormonów TRZEBA robić minimum 1-2 razy do roku badania krwi. Niestety żaden ginekolog tego nie mówi, bo zazwyczaj wszystko jest 'w porządku'. W tym momencie przeniosłam się na plastry i zobaczymy efekty. Co do tabletek asekurujących - hormony to nie antybiotyki po których flora żołądkowa jest wyraźnie nadszarpnięta. Skutki działania hormonów mogą zostać złagodzone, ale nie usunięte całkowicie. A teraz niech każda z nas pacjentek pomyśli jaki wywiad przeprowadzał ginekolog zanim przepisał nam tabletki i czy w ogóle go robił.

asecurella i podobne jej preparaty osłabiają działanie tabletek, głownie antykoncepcyjne ! moja ginekolog powtarza, że powinno się podać ich do sądu...

Cytat
kaczuch18
BARDZO PROSZE O POMOC,!!!!!!
Witam,mam 18 lat, lesinelle są moimi pierwszymi tabletkami antykonceptycjnymi. Pierwszą z nich wzielam 17 sierpnia, kiedy to zobaczylam plamienia. (przypominało mi to nic innego jak okres-TYLKO że bardzo mało obfity..) przez kolejne dwa dni troche krwawiłam[wręcz sie cieszyłam że tak mało leciało i szybko sie skonczył).Obecnie jest 3 wrzesnia, a mi zostały 3 tabletki (WSZYSTKIE BRAŁAM CODZIENNIE, O TEJ SAMEJ PORZE). I wszystko by było ok, gdyby nie to że dzisiaj dostałam okres ,rzekłabym że"prawidłowy" bo jest dość obfity,a przed tym bolaly mnie piersi. (czyli tak jak to byc powinno).Jednak według tabletek powinnam miec przerwe za 3 dni i dopiero w ciągu 7 następnych DOSTAĆ OKRES:( ...U swojego ginekologa mam wizyte dopiero pod koniec września, bo takie są terminy. Nie wiem co mam robić, czy przestac je stosować czy coo....:(:( Błagam pomóżcie mi..
Widocznie Twój organizm tak zareagował na lek.Bierz tabletki normalnie,wszystko się wyreguluje.
*Miałam kiedyś podobnie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Skąpa miesiączka, a oddawanie krwi.