Obecnie rozmawiamy o:

Opakowania

49 minut temu

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

witam :)
Ma może któraś z was zespół policystycznych jajników? Możecie mi to opisać? W ten piątek dowiedziałam się, że to mam i nie wiem dokładnie o co chodzi..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-13 21:39 przez moderator.

ja powiem co to jest jak powiesz mi na podstawie jakich badań postawiono Ci diagnozę :)

zweryfikowana
Posty: 1.415
Ostrzeżenia: 1/5

ja mam zespół policystycznych jajników.. dowiedziałam się o tym w maju..
ogólnie rzecz biorąc niby nic strasznego.. robili Ci pewnie badania.. na tarczyce.. na testosteron itd. przepisał Ci na pewno tabletki antykoncepcyjne na wyrównanie okresu.. ja przez tą chorobę przytyłam lekko 20kg. przy tabletkach które mi przepisał 'Cyprys' udało mi się przez 2 ostatnie miesiące zrzucić 7kg. poczytaj sobie stronę: http:// www.forumginekologiczne. pl/txt/a,209#.TrafsnLzQfk dużo się dowiesz : )

Hehe.. wiem ze google nie gryzą i sprawdzałam :) tam pisało o niepłodności dlatego też pytam się was, bo koleżanka mowi już na mnie "hipochondryczka"

a ja ponownie zapytam: na podstawie jakich badań postawiono Ci diagnozę? jakie objawy masz?

zweryfikowana
Posty: 1.415
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
Jewel1
Hehe.. wiem ze google nie gryzą i sprawdzałam :) tam pisało o niepłodności dlatego też pytam się was, bo koleżanka mowi już na mnie "hipochondryczka"
możesz być bezpłodna ale nie musisz ; ] od tego są inne badania.. co prawda jest ciężko zajść w ciąże ale się zachodzi.. też kiedyś zakładałam podobny temat.. jedna dziewczyna napisała, że tez na to choruje.. ale ma dwójkę zdrowych dzieci : ) ja planuję dziecko. w przyszłym roku.. i mam nadzieję, że się uda ; ).

ginekolog robił mi usg,nieregularne miesiączki, tj. co 10 dni, albo przez ponad miesiąc nie miałam, nudności, silne zawroty głowy, takie, że czasami nei wiedzialam co sie dzieje (ale to raczej u podłoza neurologicznego? :)

jaki był wynik USG? ile razy robiono Ci to USG?
masz nadwagę/tendencję do tycia (szczególnie w okolicy brzucha)?
masz nadmierne owłosienie?
wypadają Ci włosy z głowy?
masz trądzik? skórę łojotokową?

najważniejsza kwestia: miałaś robione badania hormonalne?

zweryfikowana
Posty: 286
Ostrzeżenia: 1/5

Ja rowniez na to chorowalam...
pierw zrobiono mi z 10badan jak nie wiecej,chodzilam do prywatnej kliniki w Gdansku,.Nazwy nie bede podawac.W kazym razie jej nie polecam.
Mowiono mi,iz jestem bezplodna mialam 17lat, dostawalam jakies cuda nie wida procz tabletek ,zele do stosowania na gorna czsc ud ,przy pachwinie..
efekt taki,ze zaszlam w ciaze majac lat 18 i stosowalam plastry antykoncepcyjne.
Dzis moj syn ma 2lata:)

Stwierdzono to u mnie jakieś 7 lat temu, bez jakiś poważnych badań. Po prostu okres zanikł, proste badanie ginekologiczne w dwóch różnych gabinetach i wszystko jasne. Żyje się z tym normalnie, tylko z płodnością może być problem.

Cytat
ilayla
jaki był wynik USG? ile razy robiono Ci to USG?
masz nadwagę/tendencję do tycia (szczególnie w okolicy brzucha)?
masz nadmierne owłosienie?
wypadają Ci włosy z głowy?
masz trądzik? skórę łojotokową?

najważniejsza kwestia: miałaś robione badania hormonalne?


Nie ma reguły na te objawy,
Nie mam tendencji do tycia jestem wysoka i normalnej budowy ,
nie wypadają mi włosy
nie mam trądziku i skory łojotokowej,
a mam policystyczne jajniki

Cytat
Nowelka
google nie gryzą :)

racja.. niektóre baby są dziwne.. wszystko muszą tu napisać xD

Cytat
blacklilith
Cytat
ilayla
jaki był wynik USG? ile razy robiono Ci to USG?
masz nadwagę/tendencję do tycia (szczególnie w okolicy brzucha)?
masz nadmierne owłosienie?
wypadają Ci włosy z głowy?
masz trądzik? skórę łojotokową?

najważniejsza kwestia: miałaś robione badania hormonalne?


Nie ma reguły na te objawy,
Nie mam tendencji do tycia jestem wysoka i normalnej budowy ,
nie wypadają mi włosy
nie mam trądziku i skory łojotokowej,
a mam policystyczne jajniki
oczywiście, że nie ma reguły, ale jak ma się zaburzoną gospodarkę hormonalną to z reguły jednak podobne objawy występują :)

ale ok, już zacznę swój wywód:
ostatnio PCOs zrobiło się niesamowicie modne i lekarze sypią diagnozami jak z rękawa, praktycznie bez żadnych badań. wiele jest przypadków, kiedy to kobiety słyszą: ma Pani PCOs, po czym się okazuje, że wcale nie - tylko niepotrzebnie się baby naraża na stresy. Wnerwiają mnie takie konowały, bo przy PCOs ginekolog ma szansę sporo zarobić- w końcu pacjentka pojawia się u niego ze 3-4 razy w roku,

po 1. PCOs to nie choroba, tylko schorzenie - nie można jej w żaden sposób nabyć, nie można się jej pozbyć. Tak jak ZESPÓŁ downa, ZESPÓŁ Tourette'a, tak samo ZESPÓŁ policystycznych jajników nie jest uleczalny - "leczenie" polega tylko i wyłącznie na hamowaniu objawów.

po 2. kobieta ze zdiagnozowanym PCOs nie ma szans być bezpłodna - w końcu ma jajniki! może być ewentualnie niepłodna - a jak wiadomo z niepłodnością można walczyć, często się zdarza, że kobiety mające PCOs rodzą dzieci.

po 3. nieleczone PCOs może powodować raka endometrium, raka szyjki macicy, raka piersi, cukrzycę, choroby układu krążenia - dlatego ważne są regularne badania.

Jak widać google nie gryzą, a kobiety z PCOs nadal nie mają podstawowej wiedzy o swojej "chorobie" ;)

Witam, również mam policystyczne jajniki lecze sie od prawie 3 lat. Bez tabletek hormonalnych niestety nie da się żyć. Odstawilam w zeszlym roku na 3 miesiace i zaczely mi sie robic torbiele no i okresu wcale nie bylo.Na ostatniej wizycie zapytałam moją Panią Doktor czy idzie to wyleczyć to się tylko zaśmiała i powiedziała że nie bo to choroba genetyczna. Tak w ogóle u mnie to z tym okresem miałam problemy od samego początku niedość ze przyszedl dopiero w wieku 15-16 lat to jeszcze pojawiał się bardzo rzadko i bardzo skąpo. Do tego przerazajaco bolesny. No i jajniki bardzo czesto mnie bola najgorzej jak długo stoje albo duzo chodze... Az slabo mi sie robi.
Ogólnie to sa zaburzenia hormonalne i trzeba sobie wszystko wyregulowac tabletkami. Ja nie mam zespołu poniewaz nie mam wszystkich typowych objawów. Ani trądziku ani owłosienia ani otyłości (mam niedowagę) ale mialam bardzo rozchwiane nastroje wszystko mnie denerwowało...
Co do zajścia w ciąże mogą być problemy ale lekarka mnie przekonywała ze wszystkie jej pacjentki z ta dolegliwoscia maja dzieci. Mówiła też ze nie mam co zwlekac z zajsciem w ciaze czym jestem mlodsza tym lepiej ale musze jej powiedziec jak podejme taka decyzje i wtedy zmieni mi leczenie.
Tak w ogóle zeby postawic mi taka diagnoze zostałam wysłana na 3 dni do szpitala i tam wszystko dokladnie mi przebadali. I w wynikach badan wszystko jasno wyszlo. Pani ginekolog widziala na usg od razu te pechezyki w jajnikach i byly bardzo pogrubione scianki i znacznie powiekszone jajniki i w sumie juz po wizycie to stwierdzila. Ale zeby dokladnie dobrac leki sa konieczne badania.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-06 16:59 przez monique891.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ginekolog- molestowanie