Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 148
Ostrzeżenia: 1/5

Ja też mam PCO:/ Dowiedziałam się ok. pół roku temu, mój ginekolog zrobił mi USG, skierował na hormony i powiedział, że wyniki sa ok. Przepisał tabletki anty i tyle...:| Aha no i oczywiście problem nieregularnych miesiączek przed braniem tabletek.

Cytat
annabeth
aż się boję że mam coś takiego :/ nie miałam okresu od lipca :/
Ja nie miałam prawie pół roku i stwierdziłam, że w końcu czas się wybrac do ginekologa:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-13 21:35 przez monia1991.

Mi po usg stwierdził natomiast badanie krwi wykluczyło. Bądź tu mądrą. Też mam dużo pęcherzyków, nieregularne miesiączki. od pewnego czasu nie odczuwam żadnego bólu co jest wg mnie dziwne bo kiedyś to dosłownie wyłam.

Ja tez brałam hormony na początku. Teraz już nie biorę bo stwierdziłam, że nie chcę się truć. Zauważyłam jednak, że odkąd zmieniłam nastawienie to okres pojawia się częściej ;)

Cytat
extrashopping
Cytat
ewelinka1804
Niestety u nas lekarze zbyt pochopnie stwierdzają PCO. a jakiej podstawie lekarz to stwierdził ?

Po usg, które miało potwierdzić diagnozę.

To proponuje się wybrać do profesjonalisty - tak jak dziewczyna wyżej ci napisała.

Ja po usg też miałam stwierdzone , dopiero potem jak zmieniłam lekarza, zrobiłam dokładne badania i się okazało, że samo usg nic nei mówi.

A te dokładne badani to pod jakim kątem. W sensie jakich hormonów?

Ja mam PCO. Leczę się hormonalnie od ponad roku, leczenie zaczęłam w szpitalu u endokrynologa. Moje objawy to pęcherzyki w jajnikach, zaniki miesiączki, mocne owłosienie i trądzik, a także mocne wypadanie włosów (na to używam specjalnych szamponów przeznaczonych dla osób po chemioterapii i mam gęstsze włosy), problemy z wagą (w tym momencie nie jest tak tragicznie udało mi się schudnąć 11 kg, ale dużo wysiłku mnie to kosztowało, oraz zmianą hormonów, które nie powodują nadmiernego tycia w moim przypadku). Jak nie przyjmuje hormonów to moje objawy są silniejsze. Tzn. jestem bardziej owłosiona na klatce piersiowej i twarzy i mam wtedy mocny trądzik. Podczas terapii hormonalnej moje owłosienie jest mniejsze i trądzik tez jest słabszy. Chodziłam do endokrynologa i ginekologa. Mój endokrynolog powiedział, że dopóki nie będę chciała starać się o dziecko to nie mamy po co się widywać. Chodzę raz na 3 miesiące do ginekologa po hormony i na wizytę kontrolną przy okazji :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-13 21:48 przez maretka.

Ja byłam w szpitalu na badaniach, bo od 7 lat nie miałam uregulowanej miesiączki.
Wyszło mi podejrzenie PCO, biorę plastry antykoncepcyjne.
W ponad pół roku przytyłam 10-12 kg.

Cytat
extrashopping
Ja tez brałam hormony na początku. Teraz już nie biorę bo stwierdziłam, że nie chcę się truć. Zauważyłam jednak, że odkąd zmieniłam nastawienie to okres pojawia się częściej ;)

Ja leczyłam się bezsensownie przez ponad 3 lata u Tomasza Milewicza w Krakowie, którego szczerze nie polecam. Faszerował mnie lekiem dla cukrzyków z metforminą. Nic to nie dawało. Przytyłam 15 kg, cykle były nieregularne. Dziś robiłam cukier. Bez brania leków jest w normie. Idę na konsultację do kogoś innego. Nie pozowlę się już faszerować lekami. Lecząc się u pana doktora czułam się jak stara, schorowana baba. Moja psychika była w rosypce. Dziś poczułam ulgę, że jestem zdrowa, mam tylko policystyczne jajniki ;)

Cytat
Nowelka
google nie gryzą :)

czesc dziewczyny , od samego poczatku mialam problemy z okresem , zawsze byl on bardzo nieregularny , od momentu pierwszej miesiaczki minelo 6 lat a moj okres pojawia się co 3-4 miesiace ,znika nawet na 8 miesięcy momentami ...jestem szczupła i dość niska , byłam u kilku lekarzy ,robili mi usg badanie gin i żadnen z nich nie postawił mi konkretnej diagnozy ... pytali tylko o odchudzanie ,wage ,diete itd... ciągle przepisują mi leki na wywołanie typu duphaston , ostatnio odwiedzilam lekarza w innym miescie ktory po wysłuchaniu mnie ,nie badając , stwierdzil ze na pewno mam policystyczne jajniki i dzieci mieć nie będę ... żaden inny lekarz tego nie zasugerował ...co o tym myślicie? moze mialyscie podobne problemy ?

Cytat
Zuzanna25
Cytat
extrashopping
Ja tez brałam hormony na początku. Teraz już nie biorę bo stwierdziłam, że nie chcę się truć. Zauważyłam jednak, że odkąd zmieniłam nastawienie to okres pojawia się częściej ;)

Ja leczyłam się bezsensownie przez ponad 3 lata u Tomasza Milewicza w Krakowie, którego szczerze nie polecam. Faszerował mnie lekiem dla cukrzyków z metforminą. Nic to nie dawało. Przytyłam 15 kg, cykle były nieregularne. Dziś robiłam cukier. Bez brania leków jest w normie. Idę na konsultację do kogoś innego. Nie pozowlę się już faszerować lekami. Lecząc się u pana doktora czułam się jak stara, schorowana baba. Moja psychika była w rosypce. Dziś poczułam ulgę, że jestem zdrowa, mam tylko policystyczne jajniki ;)




oj to trafiłaś do "partacza "a nie gina ! apropos PCOS moja przyjaciółka wlasnie na to choruje od lat,problemy z płodnością straszne 5.1 ma in vitro (jedyny ratunek)!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-04 15:00 przez anula23-23.

olcia a skąd jesteś? jeśli z okolic warszawy, gdyni, poznania lub wrocławia to wybierz się do Invimedu - mają pierwszą wizytę za pół darmo jak się weźmie z ich facebooka kupon rabatowy (facebook.com/invimed), a na pewno dużo Ci pomogą bo mają świetnych lekarzy w każdej placówce.

Nienawidzę tego naszego PCO. Ale mam nadzieję, że się uda. Dobrze, że od czasu do czasu pojawia się pozytywny wpis!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-23 20:12 przez Yucca.

Hej dziewczyny:) Jestem tu nowa na forum. Wiec opisze moja sytuacje. Staralam sie z mezem o dziecko ok 3lat i nic. Kazdy lekarz ginekolog mowil mi ze jak sie ma 22 lata to organizm sie musi unormowac. Dodam ze mam nieregularne cykle, silne owlosienie, pecherzyki wokol jajnikow. Dopiero po przeprowadzce wybralam sie do lekarza, znajomego mojej mamy (bo w tych czasach bez tego ani rusz:/) i okazalo sie ze mam PCOS. Oczywiscie najpierw mialam badania hormonalne itd. Uslyszalam najgorsza rzecz wyczytana z wynikow, ze jestem N27 czyli bezplodna;( Przy PCOS jest bardzo trudno zajsc w ciaze. Jestem zalamana bo tak bardzo chce miec dziecko. Dzis mija drugi cykl jak biore clo. W pierwszym trafilismy z mezem w "ten" dzien, na szczescie obylo sie bez lekow na pekniecie pecherzyka ale niestety w ciaze nie zaszlam. Wiec watpie ze w tym miesiacu sie uda. Ah jestem taka zla na to wszystko. Czemu akurat mnie to spotkalo?! Czego ma mnie to nauczyc w zyciu???

cześć ja też mam policystyczne jajniki tylko nie zgodzę sie z tym ,że trzeba koniecznie brac tabletki hormonalne , ja po komplecie badań przyjmuję tabletki przeciko cukrzycy , bo okazało się ,że mój organizm źle przyswaja glukoze co doprowadziło do wielu zaburzeń , tabletki nie są inwazyjne zastosowanie tylko do cukrzycy nie są to hormony a ja mam się dobrze i co ważne mam regularne miesiączki, powiem Wam tyle uciekajcie od tych lekrzy którzy przypisują Wam tabletki antykoncepcyjne to Was nie uleczy mnie tak leczono 5 lat bez efektów ! Jak to mówi mój ginekolog okres wywoałany tabletkami antykoncepcyjnymi i hormonami to nie okres to krwawienie z odstaawienia leków które nie reguluje cyklu !!!!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zgrubienia po plastrach anty