Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
|<- <-- 1 2 ... 7 8 9 10 11 ... 13 14 -->

Tylko jak tu mowic o jakich kolwiek objawach. Wszystko wyszlo u gina na badaniach i usg;/

hej. U mnie zdjagnozowali problem miesiąc temu, od wtorku do niedzieli leżałam w szpitalu na wszystkiech konkretnych badaniach i jak przyjdą to napisze co mi powiedzieli. Dodam, że chodzę do prywatnie do ordynatora szpitala, w którym byłam

Nie ma co panikować, też na to choruję, mam póki co dwóch wspaniałych synków, tylko miesiączki nieregularne. Narazie trochę odpuściłam, nie biorę tabletek i jakoś wytrzymuję. Powodzenia w staraniach o maluszka( bo chyba o to chodzi). Pozdrawiam.

Dzieki, pocieszylas mnie, to troche jak swiatelko w ciemnym tunelu. Bo mam wrazenie ze dziecko to temat tak odlegly ze az niemozliwy. A tu jednak sa ludzie ktorzy choruja na to i maja dzieci. A jak dlugo leczylas sie zanim zaszlas w ciaze??

Jak jestes z Warszawy to wybierz się do Novum - od kilku lat mam pco, myslałam ze wyleczyłam, ale znowu powróciło. Ja jeszcze nie planuje dziecka, ale znam osoby które mając pco zaszły w ciążę. Część właśnie leczyła się w novum. Niby klinika leczenia bezpłodności,ale podobno są super. Znajdź dobrego endokrynologa, który wie jak leczyć pco - ginekolodzy raczej wciskają tabletki anty, żeby spowolnić jajniki. Zabierz się ostro za siebie bo pco nie leczone prowadzi do bezpłodności.

Cytat
valvijka
Jak jestes z Warszawy to wybierz się do Novum - od kilku lat mam pco, myslałam ze wyleczyłam, ale znowu powróciło. Ja jeszcze nie planuje dziecka, ale znam osoby które mając pco zaszły w ciążę. Część właśnie leczyła się w novum. Niby klinika leczenia bezpłodności,ale podobno są super. Znajdź dobrego endokrynologa, który wie jak leczyć pco - ginekolodzy raczej wciskają tabletki anty, żeby spowolnić jajniki. Zabierz się ostro za siebie bo pco nie leczone prowadzi do bezpłodności.
Już nie mam sił na wątki o PCOs, tyle razy pisałam o co tak naprawdę chodzi, a tu ciągle to samo...

PCOs nie można wyleczyć, to schorzenie nieuleczalne.
Leczenie jest objawowe, w zależności od tego co w danym momencie pacjentka chce z tym schorzeniem zrobić- tak jest dobierane 'leczenie'. "Wciskanie tabletek anty" nie jest niczym złym, jeżeli kobieta nie chce mieć dziecka póki co to jest to najrozsądniejsze wyjście.

A jeśli chodzi o starania o dziecko - najpierw trzeba będzie pobudzić jajniki, z tego co wiem na początku idzie w ruch coś typu Luteina/Duphaston. Nie myśl o laparoskopii na razie :) Zresztą pcos to żaden wyrok, bez przesady :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-28 10:01 przez ilayla.

zweryfikowana
Posty: 834
Ostrzeżenia: 4/5

Cytat
ilayla
Cytat
valvijka
Jak jestes z Warszawy to wybierz się do Novum - od kilku lat mam pco, myslałam ze wyleczyłam, ale znowu powróciło. Ja jeszcze nie planuje dziecka, ale znam osoby które mając pco zaszły w ciążę. Część właśnie leczyła się w novum. Niby klinika leczenia bezpłodności,ale podobno są super. Znajdź dobrego endokrynologa, który wie jak leczyć pco - ginekolodzy raczej wciskają tabletki anty, żeby spowolnić jajniki. Zabierz się ostro za siebie bo pco nie leczone prowadzi do bezpłodności.
Już nie mam sił na wątki o PCOs, tyle razy pisałam o co tak naprawdę chodzi, a tu ciągle to samo...

PCOs nie można wyleczyć, to schorzenie nieuleczalne.
Leczenie jest objawowe, w zależności od tego co w danym momencie pacjentka chce z tym schorzeniem zrobić- tak jest dobierane 'leczenie'. "Wciskanie tabletek anty" nie jest niczym złym, jeżeli kobieta nie chce mieć dziecka póki co to jest to najrozsądniejsze wyjście.

A jeśli chodzi o starania o dziecko - najpierw trzeba będzie pobudzić jajniki, z tego co wiem na początku idzie w ruch coś typu Luteina/Duphaston. Nie myśl o laparoskopii na razie :) Zresztą pcos to żaden wyrok, bez przesady :)

madrze powiedziane:)
Cytat
martaa2000
Cytat
ilayla
Cytat
valvijka
Jak jestes z Warszawy to wybierz się do Novum - od kilku lat mam pco, myslałam ze wyleczyłam, ale znowu powróciło. Ja jeszcze nie planuje dziecka, ale znam osoby które mając pco zaszły w ciążę. Część właśnie leczyła się w novum. Niby klinika leczenia bezpłodności,ale podobno są super. Znajdź dobrego endokrynologa, który wie jak leczyć pco - ginekolodzy raczej wciskają tabletki anty, żeby spowolnić jajniki. Zabierz się ostro za siebie bo pco nie leczone prowadzi do bezpłodności.
Już nie mam sił na wątki o PCOs, tyle razy pisałam o co tak naprawdę chodzi, a tu ciągle to samo...

PCOs nie można wyleczyć, to schorzenie nieuleczalne.
Leczenie jest objawowe, w zależności od tego co w danym momencie pacjentka chce z tym schorzeniem zrobić- tak jest dobierane 'leczenie'. "Wciskanie tabletek anty" nie jest niczym złym, jeżeli kobieta nie chce mieć dziecka póki co to jest to najrozsądniejsze wyjście.

A jeśli chodzi o starania o dziecko - najpierw trzeba będzie pobudzić jajniki, z tego co wiem na początku idzie w ruch coś typu Luteina/Duphaston. Nie myśl o laparoskopii na razie :) Zresztą pcos to żaden wyrok, bez przesady :)

madrze powiedziane:)[wynikow Ci niestety nie zinterpretujemy, to moze zrobic tylko lekarz (poza tym bedzie to nie tylko rozsadna decyzja ale i fachowa opinia).PCO nie zawsze objawia sie a ztak nadmiernym owlosieniem i otyloscia, to juz sa ciezsze przypadki glownym rozpoznaniem sa pecherzyki w usg. I tak jak napisala kolezanka wyzej. Wszystko jest mozliwe, tylko w odpowiednim czasie i miejscu nalezy poinformowac lekarza, ze chce sie juz zajsc w ciaze i wtedy dobieraja odpowiednie leczenie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-28 10:07 przez martaa2000.

Moja koleżanka też ma PCOS, nastawiła się na dłuugie leczenie i czekanie na dzidzie, a tu niespodzianka, po dwóch miesiącach dzidzia :D

Jestescie cudowne:) Myslalam ze pcos to juz koniec, ze nie mozna zajsc w ciaze albo ze czeka sie na to baaarrrdzo dlugo a tu prosze, przyklady jak znalazl i nie spodziewalam sie ze tyle osob odpowie:)Jeszcze raz bardzo dziekuje. Mam nadzieje ze juz niedlugo bede nosic w sobie dzidzie:) Dam wam znac czy sie udalo. Jak na razie czekam do 6 list. na wizyte u dobrego lekarza, ktory mial z tym stycznosc:) To jest niesamowite ze po tych ponad dwoch latach starania sie i robienia testow, wyliczania dni plodnych i ciaglej nadzieji moje marzenie (bo to juz sie stalo wielkim marzeniem) moze sie spelnic. Perspektywa dwoch, trzech miesiecy jest niesamowicie cudownie krotka:D Juz za pare miesiecy moge wybierac imie dla mojego maluszka:) To moze byc realne:D Dziekuje:)

Cześć. Parę lat temu powiedziałam się, że mam zespół policystycznych jajników. Moim głównym objawem są nieregularne miesiączki. Mam również podwyższoną prolaktynę, nadmierne owłosienie i widoczne pęcherzyki na jajnikach. Chciałam jednak was zapytać, drogie szafowiczki, czy macie może jakiś inne objawy tej choroby. Z góry dziękuję :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-13 21:23 przez extrashopping.

Wiem, że najgroźniejsze jest to, że robią się cysty na jajnikach. I myślę, że warto iść do endokrynologa-ginekologa prywatnie.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-13 21:31 przez wiosenna7.

U ginekologa byłam z kasy chorych. Jednak odwiedziłam ich kilku, ponieważ niektórzy bez badań przepisywali hormony ;/ Moja mama również miała pco.

Niestety u nas lekarze zbyt pochopnie stwierdzają PCO. a jakiej podstawie lekarz to stwierdził ?

Cytat
ewelinka1804
Niestety u nas lekarze zbyt pochopnie stwierdzają PCO. a jakiej podstawie lekarz to stwierdził ?

Po usg, które miało potwierdzić diagnozę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-13 21:32 przez extrashopping.

aż się boję że mam coś takiego :/ nie miałam okresu od lipca :/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zgrubienia po plastrach anty