Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cytat
ilayla
Cytat
blacklilith
Cytat
ilayla
jaki był wynik USG? ile razy robiono Ci to USG?
masz nadwagę/tendencję do tycia (szczególnie w okolicy brzucha)?
masz nadmierne owłosienie?
wypadają Ci włosy z głowy?
masz trądzik? skórę łojotokową?

najważniejsza kwestia: miałaś robione badania hormonalne?


Nie ma reguły na te objawy,
Nie mam tendencji do tycia jestem wysoka i normalnej budowy ,
nie wypadają mi włosy
nie mam trądziku i skory łojotokowej,
a mam policystyczne jajniki
oczywiście, że nie ma reguły, ale jak ma się zaburzoną gospodarkę hormonalną to z reguły jednak podobne objawy występują :)

ale ok, już zacznę swój wywód:
ostatnio PCOs zrobiło się niesamowicie modne i lekarze sypią diagnozami jak z rękawa, praktycznie bez żadnych badań. wiele jest przypadków, kiedy to kobiety słyszą: ma Pani PCOs, po czym się okazuje, że wcale nie - tylko niepotrzebnie się baby naraża na stresy. Wnerwiają mnie takie konowały, bo przy PCOs ginekolog ma szansę sporo zarobić- w końcu pacjentka pojawia się u niego ze 3-4 razy w roku,

po 1. PCOs to nie choroba, tylko schorzenie - nie można jej w żaden sposób nabyć, nie można się jej pozbyć. Tak jak ZESPÓŁ downa, ZESPÓŁ Tourette'a, tak samo ZESPÓŁ policystycznych jajników nie jest uleczalny - "leczenie" polega tylko i wyłącznie na hamowaniu objawów.

po 2. kobieta ze zdiagnozowanym PCOs nie ma szans być bezpłodna - w końcu ma jajniki! może być ewentualnie niepłodna - a jak wiadomo z niepłodnością można walczyć, często się zdarza, że kobiety mające PCOs rodzą dzieci.

po 3. nieleczone PCOs może powodować raka endometrium, raka szyjki macicy, raka piersi, cukrzycę, choroby układu krążenia - dlatego ważne są regularne badania.

Jak widać google nie gryzą, a kobiety z PCOs nadal nie mają podstawowej wiedzy o swojej "chorobie" ;)


tak, zgadzam się że lekarze na oko wystawiają diagnozy.

Jednak w moim przypadku po kilkuletnich próbach i staraniach, setkach badań ....USG, hormonalnych , HSG, USG TV itp stosach leków hormonalnych , zastrzyków etc wykluczono inne choroby / schorzenia /przypadłosci a potwierdzone zostały policystyczne jajniki.......hormony miałam bardzooo zaburzone mimo to jak pisałam wczesniej - typowych zewnętrznych objawów brak.

A posiadanie jajników nie jest równoznaczne z tym ze jest się płodnym:)

A wyjaśniam Ci juz czemu....razem ze mną leczyła się dziewczyna z tym ,ze ona nigdy nie będzie mogła mieć dzieci ( mimo iz jak piszesz ma jajnik , nawet dwa:)) ponieważ organizm nie produkuje pęcherzyków Graafa
w dużej mierze spowodowane to jest właśnie przez PCO, także jak piszesz że " w końcu ma jajniki" to dla mnie zupełnie śmieszne wytłumaczenie

Podsumowując PCO utrudnia zajście w ciąże ale nie jest to niemożliwe
Ale są przypadki różne jak wyżej z tą dziewczyną,także najważniejsze to szybko zdiagnozowane i leczone PCO



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-29 16:32 przez blacklilith.

Cytat
blacklilith
A posiadanie jajników nie jest równoznaczne z tym ze jest się płodnym:)

A wyjaśniam Ci juz czemu....razem ze mną leczyła się dziewczyna z tym ,ze ona nigdy nie będzie mogła mieć dzieci ( mimo iz jak piszesz ma jajnik , nawet dwa:)) ponieważ organizm nie produkuje pęcherzyków Graafa
w dużej mierze spowodowane to jest właśnie przez PCO, także jak piszesz że " w końcu ma jajniki" to dla mnie zupełnie śmieszne wytłumaczenie

Podsumowując PCO utrudnia zajście w ciąże ale jest to niemożliwe, jestem żywym dowodem:) ( jakby ktoś wątpił to jestem właśnie w ciąży)
Ale są przypadki różne jak wyżej z tą dziewczyną,także najważniejsze to szybko zdiagnozowane i leczone PCO
rzeczywiście, masz racje - zbyt szybko się posunęłam w takim rozumowaniu;)
po prostu łatwiej w ten sposób wytłumaczyć różnicę między bezpłodnością a niepłodnością - bo strasznie mnie irytuje taka nieznajomość pojęć.

i właśnie jeszcze do jednej rzeczy muszę się doczepić - PCO to policystyczne jajniki, PCOs to ZESPÓŁ policystycznych jajników ;)

na nasze nieszczęście PCOs jest tak skomplikowanym schorzeniem, że nawet nie można jednoznacznie stwierdzić co jest przyczyną - dlatego też objawy często są zupełnie inne u różnych kobiecin...

Cytat
ilayla
Cytat
blacklilith
A posiadanie jajników nie jest równoznaczne z tym ze jest się płodnym:)

A wyjaśniam Ci juz czemu....razem ze mną leczyła się dziewczyna z tym ,ze ona nigdy nie będzie mogła mieć dzieci ( mimo iz jak piszesz ma jajnik , nawet dwa:)) ponieważ organizm nie produkuje pęcherzyków Graafa
w dużej mierze spowodowane to jest właśnie przez PCO, także jak piszesz że " w końcu ma jajniki" to dla mnie zupełnie śmieszne wytłumaczenie

Podsumowując PCO utrudnia zajście w ciąże ale jest to niemożliwe, jestem żywym dowodem:) ( jakby ktoś wątpił to jestem właśnie w ciąży)
Ale są przypadki różne jak wyżej z tą dziewczyną,także najważniejsze to szybko zdiagnozowane i leczone PCO
rzeczywiście, masz racje - zbyt szybko się posunęłam w takim rozumowaniu;)
po prostu łatwiej w ten sposób wytłumaczyć różnicę między bezpłodnością a niepłodnością - bo strasznie mnie irytuje taka nieznajomość pojęć.

i właśnie jeszcze do jednej rzeczy muszę się doczepić - PCO to policystyczne jajniki, PCOs to ZESPÓŁ policystycznych jajników ;)

na nasze nieszczęście PCOs jest tak skomplikowanym schorzeniem, że nawet nie można jednoznacznie stwierdzić co jest przyczyną - dlatego też objawy często są zupełnie inne u różnych kobiecin...



no tak rozumiem o co Ci chodziło bo 80% majacych PCO WYGADUJE TAKIE BZDURY ze to się w głowie nie miesci.Na moje nieszczescie mam zespól - to tak dla scisłosci

Dziewczyny wazne jest tez to aby trafic na dobrego specjaliste , moj 1- lekarz faszerował mnie lekami , ktore były zupełnie zbędne.


Potem sama zaczełam szukac w necie, na formach itp...zmienilam lekarza , sama robiłam badania na wlasną reke jakos to idzie poki co:)

Cytat
ilayla
jaki był wynik USG? ile razy robiono Ci to USG?
masz nadwagę/tendencję do tycia (szczególnie w okolicy brzucha)?
masz nadmierne owłosienie?
wypadają Ci włosy z głowy?
masz trądzik? skórę łojotokową?

najważniejsza kwestia: miałaś robione badania hormonalne?

usg raz bo byłam dopiero w ten pt. Włosy wypadają całe życie :p chodziłam po dermatologach i nic nie pomogło. Trądzika nie miałam, a teraz mam i nie wiem co robić. Skórę łojotokową też. Właśnie z tym też chodziłam po dermatologach. W ciągu ostatnich lat utrzymywalam stała wagę 50kg przy wzroscie 160. W ciagu tych wakacji przytyłam 7kg!! A cały czas byłam w ruchu, ćwiczyłam no i jej tylko dwa posiłki dziennie, a na kolacje jakieś jabłko, praktycznie zero słodyczy, od czasu do czasu tylko jakiegoś wafelka. No i tyję w szczególności w okolicach brzucha :(
Cytat
HellTiga
Cytat
Nowelka
google nie gryzą :)

racja.. niektóre baby są dziwne.. wszystko muszą tu napisać xD

heh.. już pisałam, że sprawdzałam w google bo to pierwsze co robię. Ale przestraszył mnie fakt, że pisało tam o bezpłodności dlatego chciałam usłyszeć to od kobiet, które cierpią na tą przypadłość :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-06 20:40 przez Jewel1.

Hej Kobietki.Nadal ciagniecie watek PCO?Jesienia po kilkudniowym pobycie w szpitalu dowiedzialam sie ze mam PCO+ hiperprolaktynemie.Normalnie sie zalamałam i cieżko mi sie pozbierac,tyje w oczach!!diety i ruch nie pomagaja,zaczynam czuc wstret do siebie!!!Kursuje od lekarza do lekarza i...dostaje tabsy antykoncepcyjne,ktorych brac nie moge bo wywoluja u mnie bóle migrenowe ale lekarze moje gadanie maja poprostu gdzieś.Zaczynam myśleć o ziołach.Czy ktoraś z Was drogie dziewczyny próbowała takich metod?W ogóle co możecie doradzic???Poratujecie???? Pozdrawiam

Witam kochane panie !!
2 lata temu zdiagnozowali u mnie jajniki policystyczne bardzo chce miec dzieci staramy sie z mezem i nic chodze po lekarzach i nic gora tabletek i tyle moze wy mi doradzicie co zrobilyscie w takiej sytuacji jak znosłycie to wszystko ja juz mam dosc ale nie poddaje sie bardzo pragne dziecka.
Jak widze jak wszcystkie w rodzinie zachodza w ciaze i kazdy sie pyta a wy kiedy juz mam dosc mowienia ze jeszcze czas.
ostatnio nawet była akcja u tescow bo tescowa strasznie naciskała i nie wytrzymałam i powiedziłam ze nie mozemy miec dzieci granga byla ze szok ale wiecie jakie to meczace ja bardzo chce a tu kurcze nie wychodzi boli jak cholera !!!!!!! dziewczyny pomozcie mi prosze porozmawiajmy !!!!!!
Pozdrawiam

wiem ze jest ci ciezko ale spruboj troche o dpuscic i nie robic tego poprostu na siłe ,bo jest potwierdzone medycznie ze osoby ktore o niczym innym nie mysla jak tylko o tym by zajsc w ciaze maja z tym problemy ,,,,ja przez to przeszłam ,,,,,odpoczniejcie pojedzcie gdzies na weekend zacznij myslec o innych sprawach nie tylko o ciazy

Moja przyjaciółka na to choruje. I też starają się o dziecko. Jej lekarz powiedział,że szansa jest mała tylko,że jak nie będzie się poddawać to się uda. U niej to wykryli jakieś 8 lat temu. Jak kończyłyśmy liceum.Wtedy to nie była taka tragedia,ale dziś kiedy ma męża to jednak ją przygniata. Może warto iść do specjalisty z wyższej półki? Pytać,naciskać? Mówiła coś o CLO [chyba tabletki],ale ja się na tym niestety nie znam,mówiła,że po tym kobiety zachodzą.

A u jakiego specjalisty leczysz to?
U mnie były domniemania choroby PCOS w tamtym roku w lipcu, dzisiaj jest pewne, że mój lewy jajnik jest chory (mam 23 lata). Moja pani ginekolog i mój endokrynolog uznali, że póki nie chce dzieci to nie ma sensu się zapychać tabletkami, a kiedyś jak będę chciała mieć potomstwo to nie powinno być problemu z leczeniem tego, zwłaszcza, że medycyna idzie do przodu.
Może trzeba poszukać lepszych specjalistów niż do tej pory się miało. Powiem Ci szczerze, że w mojej rodzinie jestem jedyna, która na to choruje, ale ja nie chce póki co mieć dzieci.
Jednak w rodzinie mojego chłopaka jego siostra i kuzynka chorują na to. Wiem, że siostra chłopaka szybko zaszła w ciąże i z nią było tak, że leczyła się długo, potem przyszła fala gniewu, przestała brać tabletki i bum, była w ciąży. Kuzynka jednak bardzo długo była bezpłodna i wraz z mężem zdecydowali się na adopcje noworodków (bliźniaków), pół roku po adopcji okazało się, że kuzynka jest w ciąży i dzisiaj ma 3 naprawdę super chłopaków, a siostra chłopaka ma bardzo uroczego syna.
Życzę Ci powodzenia, myślę, że Ty i mąż potrzebujecie czasu i spokoju, nic na siłę nigdy nikomu nie wyszło.

zweryfikowana
Posty: 133
Ostrzeżenia: 1/5

czesc. Mam pytanie do dziewczyn z niedoczynnoscia tarczycy albo zespolem policystycznych jajnikow.
Jak sie stalo ze sie dowiedziałyscie o tym? jakie badania miałyście? jakie objawy??
Martwie sie ze ja moge to miec. I nie wiem co mam robic. Jkaie badania zrobic itd.
Rosna mi wloski na brodzie, kolo sutek, kolo pepka i wasik, ktore musze codziennei wyrywac, moze byc objawem tego? jeszcze przed tym jak bralam tabletki anty to bolala mnie codziennie glowa i mialam okres co 3-4 miesiace. Lekarka wypisala mi tabletki bez zadnych badan. i mam dosc juz tych wloskow i dlatego sie zastanawiam czy to moze byc to.

prosiła bym o odpowiedz;)
widze ze nikt nie pomoze.. trudno...



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-28 21:01 przez madzia02007.

zweryfikowana
Posty: 882
Ostrzeżenia: 1/5

Ja mam podobnie, włoski na brodzie, wąsik, na szczescie koło sutków nie, możesz je sobie rozjaśnić wtedy nie będzie tak widać. Sama mam ostatnio b nieregularny okres, robiłam badania i niby ok, a jednak ostatnio bardzo szybko przytyłam, mam cykle bezowulacyjne itd. Te policystyczne jajniki charakteryzują sie chyba tym że jest w nich za dużo pęcherzyków, ja tak mam ale nie mam tej choroby niby, ogólnie to zmienie lekarza. Jak chcesz wiedzieć jakie badania na poczatek powinnaś zrobic to napisz na pw, potem z nimi wybierz się do gienka, zawsze to oszczedzisz na wizycie na której będzie ci kazał zrobic te badania:)

Hej miałam ten sam problem,tyle że jak zrobiłam badania,to u mnie niestety okazała się niedoczynność tarczycy:(.Kochana idz do lekarza ogólnego przedstaw mu swój problem i jeśli sam nie zaproponuje Zeby ći dac skierowanie na zbadanie tarczycy czyli (TSH),to poproś żeby ,Ci dał ,i sprawdzisz sobie ,jak nie to ,to będziesz musiała udać się do gina.Trzymaj się .Pozdrawiam

Objawów PCOs jest wiele i czasem wystarczy mieć kilka, żeby to stwierdzić. Przede wszystkim badania hormonalne. Ja jeszcze diagnozy nie mam, dostanę ją dopiero w połowie maja, więc sama nie wiem, wstępne wyniki mam ok, ale mimo wszystko kilka objawów mam.
Dzięki swojemu interniście dostałam skierowanie na oddział i pojechałam do kliniki w Katowicach na oddział endo-gino [ul. Medyków 14]. Ogólnie polecam, rewelacyjny personel i wygląda na to, że naprawdę się starają, tyle, że na diagnozę trzeba czekać ok dwóch miesięcy, ale robią wszystkie badania.

zweryfikowana
Posty: 133
Ostrzeżenia: 1/5

to najlepiej isc do rodzinnego lekarza? czy moze lepiej od razu do ginekoloa?

idź do rodzinnego po skierowanie na TSH a potem jeśli wynik wyjdzie nieprawidłowo,to idź do ginekologa a najlepiej do ginekologa i endokrynologa w jednym.Jeśli jesteś z okolic Poznania, to najlepiej poproś o skierowanie do lekarza przy.ul.Polnej tam zapewne skierują cię na tzw."trzydniówkę" przebadają i będziesz wiedziała już wtedy wszystko;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ginekolog- molestowanie