Obecnie rozmawiamy o:

w czym śpicie?

gorący temat

Drukarnia

4 minuty temu

Samochód.

21 minut temu

najtańsza apteka

wczoraj o 20:20

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cytat
stefino

Wszystko jest dla ludzi, ale nie porównuj przytycia do ciąży. Jak ktoś sie decyduje na współzycie to niech sie liczy z tym ze moze zajsc w ciaze i niech potem podejmuje odpowiedzialnosc za to. A nie zdziwiony ze w ciazy a dzieecko na smietnik. Grubas jak przytyje moze schudnac, a kobieta w ciazy? co aborcja moze? najlepiej, zabic dziecko i problem z glowy. Ludzie idą na łatwizne, bo nic im sie nie chce.

Nie sadzę, żeby wyrzucenie dziecka na śmietnik było taka łatwą sprawą i nie uważam, że aborcja to zabicie dziecka. Osobiście nie mogę znieść dzieci, przebywania w pobliżu dzieci a tym bardziej nie mogę sobie wyobrazić posiadania dziecka, więc robię co mogę, żeby go nie mieć, proste. Oczywiście nie mogę powiedzieć tego ze stuprocentową pewnością, bo nie byłam w takiej sytuacji, ale podejrzewam, że jeśli zaszłabym w niechcianą ciążę, to jakoś znalazłabym sposób, żeby ją usunąć. Ludzie, ogarnijcie temat. Gdyby aborcja była legalna to nie byłoby dzieci na śmietniku.

Cytat
kaska17_1991
Ja raz niestety zażyłam taką tabletkę i całe szczęście obeszło się bez skutków ubocznych, a dodam, że tabletek anty nigdy w życiu nie przyjmowałam więc mój organizm nie za specjalnie był przyzwyczajony do hormonów.

A na drugi raz w razie gdybyś miała taką sytuację, odrazu po "wpadce" zażyj ok. 4 tabletek anty na raz. Większość lekarzy mówi, że ma to takie same działanie co tabletka po.

w jakims programie sie gin wypowiadał i mówił żeby w razie takiej wpadki pierwszego dnia wziac naraz 4 tabletki anty, drugiego 3 tabletki, a trzeciego 2. Ale dotyczy to tylko tabletek jednoskładnikowych. I brać tak mogą też panie które na ogół nie przyjmują tabletek anty. PODOBNO..

W wielu przypadkach tabletka 72 po charakteryzuje się działaniem wczesnoporonnym. Z tego powodu istnieją liczne środowiska ginekologów odmawiających przepisywania tabletek antykoncepcyjnych. Argumentują to ich szkodliwością i niszczeniem zarodków. Klauzula sumienia pozwala odmówić spełnienia życzenia pacjenta jeśli lekarz nie widzi ku temu uzasadnienia etycznego. Piszę to bo nie wszytskie dziewczyny są tego świadome.

Cytat
liweczka
W wielu przypadkach tabletka 72 po charakteryzuje się działaniem wczesnoporonnym. Z tego powodu istnieją liczne środowiska ginekologów odmawiających przepisywania tabletek antykoncepcyjnych. Argumentują to ich szkodliwością i niszczeniem zarodków. Klauzula sumienia pozwala odmówić spełnienia życzenia pacjenta jeśli lekarz nie widzi ku temu uzasadnienia etycznego. Piszę to bo nie wszytskie dziewczyny są tego świadome.

Klauzula sumienia. Śmieszne i smutne, bo lekarz odmówi ci tabletki, a ewentualnym dzieckiem ty się musisz zająć.

Ja nie mowie,ze jesc na potege,mialam nieprzyjemnosc brania takiej tabletki,no i nie mialam skutkow ub ani zadnego problemu z przepisaniem,a co lepsze,raz po taka tabletke wyslalam faceta,dostal recepte,ale to dawno bylo,natomiast 2 raz ja po prostu powiedzialam co sie stalo i tez dostalam recepte i tyle.Czasem sie zdazaja takie syt i tyle,jakby mi nie chcial lekarz przepisac-wnioslabym skarge do ordynatora.Nie wiem po co sie stresowac i pisac na forum o takich akcjach

najlepiej weź tabletkę przed wtedy na pewno ciąży nie będzie

tabletka 72h po to zwiekszona liczba hormonow, kiedy bierzesz juz tabletki anty jakas glupota byloby branie tej tabletki,
ja mialam nie dawno inna sytuacje tez chcialam wziac ta tabletke ale nie biore antykoncepcji hormonalnej i coz.. nigdzie nie udalo mi sie jej dostac:D na szczescie nie ma oplakanych skutkow;P w twoim przypadku bym sie nie denerwowala.:)

Cytat
liweczka
W wielu przypadkach tabletka 72 po charakteryzuje się działaniem wczesnoporonnym. Z tego powodu istnieją liczne środowiska ginekologów odmawiających przepisywania tabletek antykoncepcyjnych. Argumentują to ich szkodliwością i niszczeniem zarodków. Klauzula sumienia pozwala odmówić spełnienia życzenia pacjenta jeśli lekarz nie widzi ku temu uzasadnienia etycznego. Piszę to bo nie wszytskie dziewczyny są tego świadome.

z tego co mi wiadomo ta tabletka jesli juz dojdzie do zaplodnienia a zostanie przyjeta pomaga utrzymac zarodek i nie stwarza zadnego zagrozenia dla plodu 0_o



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-01 10:40 przez bella_911.

Cytat
mysia_84
Nie wiem po co sie stresowac i pisac na forum o takich akcjach

Po co wgl się czymkolwiek stresować? Piszmy tylko o tęczach i kucykach. Po to chyba jest forum, żeby każdy napisał, co myśli.
Ja tylko mówię, że może się zdarzyć taka nieciekawa sytuacja. Lepiej chyba mieć tą świadomość, przynajmniej dla mnie.

Cytat
emm200
Cytat
kaska17_1991
Ja raz niestety zażyłam taką tabletkę i całe szczęście obeszło się bez skutków ubocznych, a dodam, że tabletek anty nigdy w życiu nie przyjmowałam więc mój organizm nie za specjalnie był przyzwyczajony do hormonów.

A na drugi raz w razie gdybyś miała taką sytuację, odrazu po "wpadce" zażyj ok. 4 tabletek anty na raz. Większość lekarzy mówi, że ma to takie same działanie co tabletka po.

w jakims programie sie gin wypowiadał i mówił żeby w razie takiej wpadki pierwszego dnia wziac naraz 4 tabletki anty, drugiego 3 tabletki, a trzeciego 2. Ale dotyczy to tylko tabletek jednoskładnikowych. I brać tak mogą też panie które na ogół nie przyjmują tabletek anty. PODOBNO..

to jest metoda yuzpe i mozna ja stosowac tylko z niektorymi tabletkami

Cytat
coocox33
w tym momecie już sama nie wiem co mam robić. Jakie są skutki uboczne po przyjeciu ?

Ja nie miałam żadnych.
To była sobota,więc poszliśmy do szpitala na oddział ginekologiczny,powiedziałam co się stało i lekarz bez problemu wypisał receptę.

bierzesz tabl 7 miesiąc więc jesteś pod ochroną większość kobiet nawet po odstawieniu tabl przez długi czas nie mogą zajść w ciąże bo ochrona tak jak by dalej działała...

zweryfikowana
Posty: 734
Ostrzeżenia: 2/5

Cytat
flamme024
dopóki*
Też sądzę, że lepiej zaufać lekarzowi. Ta tabletka jest bardzo szkodliwa (wymioty, krwotok wiadomo skąd, ból niesamowity - nie wiem czy u każdego co prawda) i nie warto jej brać jeśli lekarz mówi, że nie musisz...


Ja brałam ją dwa razy i nie miałam żadnych skutków ubocznych . Brałam x lat temu starszą wersję i tą nową też . Za drugim razem lekarz też mi mówił , że nie muszę brać bo jestem w takim etapie cyklu , że nie zajdę ale się uparłam . I przepisał . I ja na Twoim miejscu bym pojechała do szpitala . Dla własnego spokoju.

najpierw sie czyta ulotkę, a potem bierze wszelkie tabletki. zrobiłaś opacznie, więc wybacz, ale jak dla mnie twoje zachowanie jest głupie, a co dopiero jeszcze wypić alkohol a potem się dowiadywać czym to grozi.

Cytat
flamme024
dopóki*
Też sądzę, że lepiej zaufać lekarzowi. Ta tabletka jest bardzo szkodliwa (wymioty, krwotok wiadomo skąd, ból niesamowity - nie wiem czy u każdego co prawda) i nie warto jej brać jeśli lekarz mówi, że nie musisz...

Chyba Ci to ksiądz powiedział, bo bzdury takie że porażka. Nie "wymioty" ale ewentualnie lekkie mdłości, nie "krwotok" tylko może się zdarzyć plamienie z krwią - porównywalne o ostatnich dni okresu, silnego krwotoku nawet często przy poronieniu w pierwszych miesiącach nie ma. "Niesamowity ból" - chyba Apokalipsę czytałaś zamiast skutków ubocznych. Ból jeśli w ogóle się pojawia to jest jak delikatny ból menstruacyjny.

Ja brałam tabletkę i nie miałam żadnych skutków ubocznych, co więcej jeszcze poszłam na imprezę andrzejkową tego dnia i jedyne co mi było, to przez chwilę byłam trochę senna i tyle.

A co do wcześniejszego pytania - owszem, przy tej tabletce MOŻNA pić alkohol, bo on nie działa na hormony - jedyne ryzyko polega na tym, żeby się bardzo nie upijać, bo wtedy można ehm... rozpuszczoną tabletkę zwrócić.

.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-03 15:46 przez dominix5.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Plamienie a 1 tabletka antykoncepcyjna