Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
|<- <-- 1 2 ... 38 39 40 41 42 ... 44 45 -->

ja nie chcę straszyć, ale zaszłam w ciążę przyjmując tabletki (codziennie regulanie o 23, nigdy nie zdarzyło mi się jakiejkolwiek pominąć), ja tam się cieszyłam z drugiego dziecka, ale z trzeciego bym się nie cieszyła, więc już nie zaufam im, z tym, że w moim przypadku to musiało być tak, że mój organizm ich nie tolerował najwidoczniej, chociaż żadnych innych skutków ubocznych nie miałam.. nie wiem jak byłoby z pominięciem, najgorzej chyba jest pominąć na początku, gdy zapomnisz na końcu blistra to antykoncepcja teoretycznie powinna działać.. no, ale teoretycznie, bo 100% pewności nie ma, kiedyś jak pękła prezerwatywa poszłam do zwykłego lekarza rodzinnego i ona wypisała mi tabletki 72h po dla pewności, bo to nigdy nie wiadomo.. i po nich również czułam się bardzo dobrze, nie miałam żadnych wymiotów, krwotoków itp.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-30 22:35 przez milena1988.

w tym momecie już sama nie wiem co mam robić. Jakie są skutki uboczne po przyjeciu ?

Cytat
mysia_84
Jak sie chce tablete to sie idzie na izbe przyjec do szp ginek i sie mowi panu ze pekla gumka i tyle mu starczy

no chyba, że to będzie jakiś katol, naprawdę nie wszyscy chcą przepisywać i czasem nie jest tak łatwo

mialam podobona sytuacje i po prostu nie ma po co brac tej tabletki 72 po, jest wszystko ok, bierz tabletki dalej i nie przejmuj się !

Cytat
Rage
Cytat
mysia_84
Jak sie chce tablete to sie idzie na izbe przyjec do szp ginek i sie mowi panu ze pekla gumka i tyle mu starczy

no chyba, że to będzie jakiś katol, naprawdę nie wszyscy chcą przepisywać i czasem nie jest tak łatwo

O, zaraz "katol", a może po prostu zna ew. skutki uboczne, w przeciwieństwie do niektórych tutaj, i jako lekarz bierze za to odpowiedzialność ;] To nie cukierki.

Cytat
coocox33
w tym momecie już sama nie wiem co mam robić. Jakie są skutki uboczne po przyjeciu ?
wszystko zależy od organizmu. u mnie był ból głowy parę godzin po przyjęciu tabletki i spóźniony okres.

Nie stresuj się:))) lekarz Ci dobrze powiedział. Będzie ok

Tylko raz brałam tabletkę "72 po". Wczesniej nie brałam zadnych anty i taka ilosc hormonów w jednej dawce była dla mnie nie do ogarniecia. Tydzien wycięty z zycia.
Teraz od ponad 2 miesięcy biorę Daylette i jestem zadowolona.

Cytat
parva_luscinia
Cytat
Rage
Cytat
mysia_84
Jak sie chce tablete to sie idzie na izbe przyjec do szp ginek i sie mowi panu ze pekla gumka i tyle mu starczy

no chyba, że to będzie jakiś katol, naprawdę nie wszyscy chcą przepisywać i czasem nie jest tak łatwo

O, zaraz "katol", a może po prostu zna ew. skutki uboczne, w przeciwieństwie do niektórych tutaj, i jako lekarz bierze za to odpowiedzialność ;] To nie cukierki.

Przecież nie mówię, żeby żreć te tabsy co tydzień. Chodzi mi o to, że jak już się zdarzy komuś być w takiej nieciekawej sytuacji,to bywa, że lekarz nie chce przepisać tabletki, bo ma jakieś tam swoje poglądy. Bardzo mnie to irytuje, że tacy ludzie uważają, że mają prawo do decydowania za innych. Żeby było całkiem jasne, chodzi mi teraz o odmówienie przepisania tabletki ze względu na religię/światopogląd/widzimisię lekarza, mającego gdzieś wolę pacjentki.

A może po prostu nie uprawiaj seksu skoro tak się boisz ciąży. bo potem pełno niechcianych dzieci tak jakby niektórzy nie wiedzieli skąd się biorą . proste

Cytat
stefino
A może po prostu nie uprawiaj seksu skoro tak się boisz ciąży. bo potem pełno niechcianych dzieci tak jakby niektórzy nie wiedzieli skąd się biorą . proste

I co jeszcze? Nie jeść, bo się boję przytyć? W dzisiejszych czasach, przy takiej dostępności i różnorodności środków antykoncepcyjnych nie widzę najmniejszego powodu, żeby odmawiać sobie czegokolwiek, trzeba tylko dobrze wszystko przemyśleć i rozplanować.
Może niektórzy faktycznie nie wiedzą skąd się biorą dzieci. Patrząc na mentalność niektórych i nasz system edukacji jestem skłonna w to uwierzyć.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-01 09:07 przez Rage.

Cytat
Rage
Cytat
stefino
A może po prostu nie uprawiaj seksu skoro tak się boisz ciąży. bo potem pełno niechcianych dzieci tak jakby niektórzy nie wiedzieli skąd się biorą . proste

I co jeszcze? Nie jeść, bo się boję przytyć? W dzisiejszych czasach, przy takiej dostępności i różnorodności środków antykoncepcyjnych nie widzę najmniejszego powodu, żeby odmawiać sobie czegokolwiek, trzeba tylko dobrze wszystko przemyśleć i rozplanować.
Może niektórzy faktycznie nie wiedzą skąd się biorą dzieci. Patrząc na mentalność niektórych i nasz system edukacji jestem skłonna w to uwierzyć.
Wszystko jest dla ludzi, ale nie porównuj przytycia do ciąży. Jak ktoś sie decyduje na współzycie to niech sie liczy z tym ze moze zajsc w ciaze i niech potem podejmuje odpowiedzialnosc za to. A nie zdziwiony ze w ciazy a dzieecko na smietnik. Grubas jak przytyje moze schudnac, a kobieta w ciazy? co aborcja moze? najlepiej, zabic dziecko i problem z glowy. Ludzie idą na łatwizne, bo nic im sie nie chce.

Cytat
stefino
Wszystko jest dla ludzi, ale nie porównuj przytycia do ciąży. Jak ktoś sie decyduje na współzycie to niech sie liczy z tym ze moze zajsc w ciaze i niech potem podejmuje odpowiedzialnosc za to. A nie zdziwiony ze w ciazy a dzieecko na smietnik. Grubas jak przytyje moze schudnac, a kobieta w ciazy? co aborcja moze? najlepiej, zabic dziecko i problem z glowy. Ludzie idą na łatwizne, bo nic im sie nie chce.
a jak ktoś w ciążę zajść nie chce to się zabezpiecza, a jak zabezpieczenie zawodzi to idzie po tabletkę, żeby w tę ciążę nie zajść. a jak mimo to się zajdzie to wtedy dziecko trzeba wychować i na tym polega odpowiedzialność, a nie na tym żeby uprawiać seks a jak coś pójdzie nie tak to czekać biernie, czy ciąża będzie czy nie.

zweryfikowana
Posty: 16
Ostrzeżenia: 1/5

ja miałam taką sytuację.. byłam u lekarza do którego zawsze chodzę i powiedział, że mam marne szanse na zostanie mamą (po tym stosunku) ale przepisał mi tabletkę

Ja raz niestety zażyłam taką tabletkę i całe szczęście obeszło się bez skutków ubocznych, a dodam, że tabletek anty nigdy w życiu nie przyjmowałam więc mój organizm nie za specjalnie był przyzwyczajony do hormonów.

A na drugi raz w razie gdybyś miała taką sytuację, odrazu po "wpadce" zażyj ok. 4 tabletek anty na raz. Większość lekarzy mówi, że ma to takie same działanie co tabletka po.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Plamienie a 1 tabletka antykoncepcyjna