Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

@Vespa88 moim zdaniem nawet jak tabletka będzie przepisana przez lekarza to nikt nie będzie miał kontroli nad jej działaniem- reakcja organizmu u każdego może być inna ;)
wyobrażasz sobie, że w sytuacji podbramkowej idziesz na policję i prosisz policjanta o wydanie takiej tabletki? ja nie :D

fakt, wszystko trzeba robić z głową ale w razie w dobrze, że można bez problemu kupić taki środek zamiast liczyć na łaskę lekarza, który niekoniecznie musi wydać receptę

niezweryfikowana
Posty: 73
Ostrzeżenia: 2/5

Dziewczyny, ale ja czegoś nie rozumiem. Skoro decydujecie się na współżycie to rzecz jasna jakie wiażą sie z tym konsekwencje. Po co fundować sobie taką bombe hormonalna skoro mozna po prostu brac tabletki antykoncepcyjne. One wcale nie sa takie zle. Ja biore Belare i mam sie swietnie i nie martwie sie ciażą.

dla mnie tabletki na dłuzsza mete sa złeeeeeem,dlatego jak juz...to wiem ze moge kupic elaone bez recepty i juz,żadnych efektów ubocznych...a po normalnych antykoncepcyjnych-ja dziekuje okres przez 3 miesiace< i to nie po jednych-tylko róznych rodzajach> wrrrr

niezweryfikowana
Posty: 73
Ostrzeżenia: 2/5

Ale to musiałaś brać tabletki nieodpowiednio dobrane dla siebie. Wiem cos o tym bo przeżywałam podobne katusze. # miesiace to jest okrws pezystosowawczy dla organizmu i moga pojawic sie rózne dolegliwosci, ale to mija a ja np wcale ostatnio tego okresu nie przezywałam. co powiesz ze w tych tabletkach które ja biore jest naturalna pochodna progesteronu.

Ogólnie nie mam nic przeciwko temu by brać tabletki po. To jest sprawa indywidualna. Są różne sytuacje, a następnym razem po prostu bardziej uważać i się zabezpieczać.

Nie zawsze da się wszystko przewidzieć. Kiedyś brałam ta tabletkę, zero skutków ubocznych, może wcale bym nie zaszła w ciażę :)

niezweryfikowana
Posty: 73
Ostrzeżenia: 2/5

A ja kiedyś wzięłam i tragedia. Wręcz horror, co się działao z moim organizmem. To jest strasznie duza dawka hormonów i organizm szaleje. Nigdy więcej nie mam zamiaru tak ryzykowac. Przez dwa miesiące nie miałam normalnego okresu. Ja juz wolę swoje tabletki po których rewelacyjnie się czuje.

Sorry, nie wierzę w takie wynalazki. Są dziewczyny, które po wzięciu jednej dziennie tabletki antykoncepcyjnej czują się źle. Wyobraźcie sobie, jaki musi być szok dla organizmu, kiedy bierze się pigułkę, która ma w sobie tyle hormonów, co cała paczka brana naraz albo nawet więcej. To nie są rzeczy obojętne dla zdrowia. Znam dziewczynę, która wzięła jedna w życiu pigułkę PO i przez 7 miesięcy nie miała okresu. Pomyślcie, jak taka bomba hormonów zadziała na dorastające dziewczynki, którym szaleją jeszcze hormony.

zweryfikowana
Posty: 189
Ostrzeżenia: 1/5

Hej dziewczyny!
Prowadzę badania dotyczące tabletki EllaOne. Mam prośbę do tych z Was, które ją stosowały o wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety. Będę wdzięczna za wszystie odpowiedzi!
https://docs.google.com/forms/d/1aG25QMHS5FBICEJp3yd8bchpyWcFZybSeqdv6BFSdXM/viewform?usp=send_form



niezweryfikowana
Posty: 73
Ostrzeżenia: 2/5

To jakas nowosc chyba. Przebadana jest? Zreszta ja nalegam żeby trzymać sie z daleka ot takich tabletek. Najlepsza jest dobrana długoterminowa antykoncepcja. nie ma po co ryzykować swoim zdrowiem.

ponad 10 lat temu zażyłam jeden raz tabletkę "po" - przez pół roku nie mogłam dojść do ładu ze swoim ciałem, a dokładnie okresem

Jak by nie patrzeć, to jest bomba hormonalna, więc i skutki się jakieś pojawiają. Z dwojga złego wolę jednak normalną pigułkę, zero stresu i święty spokój.

Rozważasz aborcję? Chcesz porozmawiać?
Telefon Zaufania i NETporadnia
dla osób w nieplanowanej ciąży a także tych z doświadczeniem aborcji
Jeśli…
- obawiasz się, że jesteś w ciąży,
- nie planowałaś ciąży, a stało się…
- rozważasz aborcję,
- miałaś aborcję,

… i przeżywasz w związku z tym trudności, którymi nie masz się z kim podzielić

skontaktuj się z nami.

Jesteśmy dla Ciebie codziennie od 18.00 do 23.00.

Cytat
ooolgaaaaa
Rozważasz aborcję? Chcesz porozmawiać?
Telefon Zaufania i NETporadnia
dla osób w nieplanowanej ciąży a także tych z doświadczeniem aborcji
Jeśli…
- obawiasz się, że jesteś w ciąży,
- nie planowałaś ciąży, a stało się…
- rozważasz aborcję,
- miałaś aborcję,

… i przeżywasz w związku z tym trudności, którymi nie masz się z kim podzielić

skontaktuj się z nami.

Jesteśmy dla Ciebie codziennie od 18.00 do 23.00.

Telefon zaufania? A gdzie numer?

Zanim zacznie się uprawiać sex, trzeba do tego dorosnąć i być odpowiedzialnym.
Nie chcę dzieci, zabezpieczam się lub nie uprawiam seksu i tyle w temacie.
Nie zachowujmy się jak zwierzęta.
Autorka wątku nie dość że nie myśli o zabezpieczeniu to jeszcze nie może powstrzymać się od alkoholu.
Zmądrzej kobito.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

antykoncepcja Nuvaring