Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cytat
moskol
chodz jestem zdania ze kazdy robi to co chce,to jednak to nie zmienia faktu iz taka tabletka to jest to samo co aborcja ,moze dlatego ktos sie chce potem upic??

ale Ty bzdury opowiadasz..radzę wrócić do podręcznika biologii juz nawet z podstawówki skoro logika zawodzi

alkohol nie ma nic do rzecyz, nie zaburza działania hormonu w tabletce.
Gdyby tak bylo, nie mozna by bylo pic podczas brania srodkow antykoncepcyjnych. A mozna.
Ja kiedys mialam potrzebę wzięcia takiej tabletki. Dostałam POSTINOR i wszystko bylo ok.

widze ze duzo z was bralo kiedys w zyciu ta tabletke, moze wypowie sie ktos kto sie z tego spowiadal czy otrzymal rozgrzeszenie. Poniewaz dowiedzialam sie ostatnio ze wedlug prawa nie jest to aborcja, natomiast kosciol traktuje to jako aborcje, wiec jestem ciekawa czy dostalyscie za to rozgrezszenie czy poprostu sie z tego nie spowiadalyscie.

Cytat
ana56
widze ze duzo z was bralo kiedys w zyciu ta tabletke, moze wypowie sie ktos kto sie z tego spowiadal czy otrzymal rozgrzeszenie. Poniewaz dowiedzialam sie ostatnio ze wedlug prawa nie jest to aborcja, natomiast kosciol traktuje to jako aborcje, wiec jestem ciekawa czy dostalyscie za to rozgrezszenie czy poprostu sie z tego nie spowiadalyscie.
Ale przeciez za aborcje mozna dostac rozgrzeszenie, wiec nie rozumiem Twojego dylematu.

ale chyba nie w normalnej spowiedzi? gdzies czytalam ze grzechy bardzo ciezkie moze odpuscic tylko biskup, papiez albo specjalnie wyznaczony kaplan..

Cytat
ana56
ale chyba nie w normalnej spowiedzi? gdzies czytalam ze grzechy bardzo ciezkie moze odpuscic tylko biskup, papiez albo specjalnie wyznaczony kaplan..
o.O Pierwsze slysze. Jakos sobie tego nie wyobrazam. Przypuscmy, ze ktos zabil 10 osob, specjalnie dla niego przyslali biskupa, w kosciele wielkie poruszenie, wszyscy sie zastanawiaja, co on tu robi, a tu nagle podchodzi do niego Zbychu spod piatki i sie spowiada?xD O ile mi wiadomo, kazdy ksiadz (no, moze nie ci "odwolani" ) moze odpuszczac grzechy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-20 10:10 przez Monis19937.

raczej nie sadze zeby biskup przyjezdzal do ciebie i nie sadze zeby ktos kto zabil 10 osob liczyl na zbawienie:) moze ktos jeszcze sie wypowie?

Dziewczyny, jaka aborcja! Escapelle to nie jest tabetka wczesnoporonna, trzeba ją zażyć jak najszybciej po stosunku, ponieważ ona ma NIE DOPUŚCIĆ do zapłodnienia!
Bo jak już jesteś w ciąży i weźmiesz tą tabletkę to NIC TO NIE DA.

Cytat
moskol
chodz jestem zdania ze kazdy robi to co chce,to jednak to nie zmienia faktu iz taka tabletka to jest to samo co aborcja ,moze dlatego ktos sie chce potem upic??

hahahahahahahahahahaaha - padłam...

Cytat
sugarvstar
Dziewczyny, jaka aborcja! Escapelle to nie jest tabetka wczesnoporonna, trzeba ją zażyć jak najszybciej po stosunku, ponieważ ona ma NIE DOPUŚCIĆ do zapłodnienia!
Bo jak już jesteś w ciąży i weźmiesz tą tabletkę to NIC TO NIE DA.
Rzecz w tym, ze jezeli juz dojdzie do zaplodnienia, ale jeszcze nie do zagniezdzenia, to ta tabletka nie dopusci do ciazy, czyli zabije. Tak zreszta dzialaja tez dwufazowe tabletki antykoncepcyjne, plastry, zastrzyki i wkladki domaciczne.
Cytat
ana56
raczej nie sadze zeby biskup przyjezdzal do ciebie i nie sadze zeby ktos kto zabil 10 osob liczyl na zbawienie:) moze ktos jeszcze sie wypowie?
Bo Ty oczywiscie wiesz, na co liczy taka osoba... Idz do spowiedzi, to sie przekonasz. Co, jak Ci ktos napisze, ze nie dostal rozgrzeszenia, to to przy spowiedzi przemilczysz? Wiesz, ze taka spowiedz jest niewazna?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-20 12:28 przez Monis19937.

wiem ze taka spowiedz jest nie wazna i zamierzam sie z tego spowiadac ale chcialam wiedziec jakie sa doswiadczenia innych osob, bo wydaje mi sie ze wiekszosc kobiet nie mowi na spowiedzi ze stosowalo antykoncepcje "po" tylko poprostu antykoncepcje, a to jest roznica. Moje pytanie wzielo sie stad ze na naukach przedmałzenskich ksiadz powiedzial ze jak ktos wezmie tabletke po stosunku to jest to aborcja.

Cytat
Monis19937
Cytat
ana56
ale chyba nie w normalnej spowiedzi? gdzies czytalam ze grzechy bardzo ciezkie moze odpuscic tylko biskup, papiez albo specjalnie wyznaczony kaplan..
o.O Pierwsze slysze. Jakos sobie tego nie wyobrazam. Przypuscmy, ze ktos zabil 10 osob, specjalnie dla niego przyslali biskupa, w kosciele wielkie poruszenie, wszyscy sie zastanawiaja, co on tu robi, a tu nagle podchodzi do niego Zbychu spod piatki i sie spowiada?xD O ile mi wiadomo, kazdy ksiadz (no, moze nie ci "odwolani" ) moze odpuszczac grzechy.

Kiedyś pewnie przyjeżdżał biskup, teraz zwykły ksiądz pisze do niego smsa i wysyła link do facebooka grzesznika. Biskup przegląda tablicę w poszukiwaniu innych ciężkich grzechów, jak posty "Jak dobrze wstać w niedzielę o 15" albo "nie idę na pasterkę, bo nie ma z kim pić" ;)

niezweryfikowana
Posty: 15
Ostrzeżenia: 1/5

A myślicie, że to dobrze, że teraz te "tabletki 72h po" są dostępne bez recepty ? Ja w sumie myślę, że tak... Ale potem z drugiej strony jak sobie myślę, że 15-letnie dziecko będzie mogło kupić taką tabletkę to aż się boję patrząc na dzisiejszą młodzież i ich głupotę. Przecież to nie są żarty z takimi tabletkami, czytałam na zapytajsiefarmaceuty, że mają dużo skutków ubocznych i nie wolno ich brać tak hopsiup.

Cytat
yellowsunmarine
A myślicie, że to dobrze, że teraz te "tabletki 72h po" są dostępne bez recepty ? Ja w sumie myślę, że tak... Ale potem z drugiej strony jak sobie myślę, że 15-letnie dziecko będzie mogło kupić taką tabletkę to aż się boję patrząc na dzisiejszą młodzież i ich głupotę. Przecież to nie są żarty z takimi tabletkami, czytałam na zapytajsiefarmaceuty, że mają dużo skutków ubocznych i nie wolno ich brać tak hopsiup.
Myślisz,że 15-letnia dziewczyna będzie brała tak "hopsiup" tabletkę,która kosztuje prawie 100 zł?

Nie mam takiego doświadczenia, ale moja znajoma, która brała tabletkę PO (nie wiem, czy to była Escapelle), przez pół roku nie mogła mieć okresu. Taki szok dla organizmu. Dziwi mnie po jej przypadku, że tak niebezpieczną bombę hormonalną sprzedaje się bez recepty, bo kto będzie miał kontrolę nad jej stosowaniem? Moim zdaniem te tabletki powinny być dostępne na każdym posterunku policji i w szpitalu, ale przy historiach, które nie są przestępstwem szukajmy innych metod, najlepiej pomyślmy PRZED.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Teenia - tabletki antykoncepcyjne