Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

gorący temat

Zapalenie pęcherza

43 minut temu

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czy rower odchudza?

04 cze 2017 - 20:25:51

Zaczęłam jeździć na rowerze miejskim (20 km dziennie, około 50 minut). Wstaję rano o 6, na czczo. Chcę zgubić 30 kg tańczy Dopiero tydzień za mną, ale zapału mam w sobie mnóstwo.
Póki jest ciepło, i zanim przesiądę się na orbiterek (ktory musze kupić :)) chcę pedałować.

Przyjeżdzam do domu, to wtedy zjadam śniadanie. Pilnuję by były to zdrowe posiłki, 5 dziennie, około 2000 kcal. Do tego duzo wody.

czytam wszędzie, że rower nie odchudza.
Jak to było u Was? Czy ktoś faktycznie na rowerze schudł?
Bo jak tak czytam, to powiem szczerze, że to zniechęca. Każdy pisze, że na rowerze nie da się schudnąć :( A ja przy mojej wadze 90 kg nie chcę biegać, bo po prostu szkoda mi stawów. Lubię rower, wręcz uwielbiam, ale skoro nie da się na nim chudnąć... To zastanawiam się, czy jest sens?

Czy rower odchudza?

04 cze 2017 - 21:53:36

Po ciazy jeździłam na rowerze stacjonarnym okolo godzine dziennie przez 5 tyg plus dietka na wadze -5kg. Takze da sie schudnąć :)

Czy rower odchudza?

05 cze 2017 - 00:12:54

Ci,którzy piszą,że "się nie da" chyba nigdy na serio nie próbowali
lub mieli "słomiany zapał".
Sama nie schudłam,bo nie bardzo miałam z czego (i tak chuda jestem),ale muszę przyznać,że kiedy jeździłam 20 km w jedną stronę swego czasu do pracy (ot...konieczność),to byłam rewelacyjnie rozruszana i miałam super formę.
Teraz,kiedy przesiadłam się w samochód niestety czar prysł.

Ale ja popieram,że się da.
Trzeba mieć tylko dużo samozaparcia i motywację.
Powodzenia.
Trzymam kciuki. super rower

Czy rower odchudza?

05 cze 2017 - 06:37:25

rower to dobra forma
masz wtedy więcej energii ja na rowerze nie jezdzę wolę chód.

Czy rower odchudza?

05 cze 2017 - 07:47:01

Kazda forma ruchu odchudza, a dodtakowo jak połaczysz ti ze zdrwym zywieniem too juz tym bardziej. Jak ktos pisze ze na rowerze sie nie chudnie to pisze głupoty, a ludzi którzy zniechecaja trzeba omijac szerokim łukiem lepie samemu sie przekonac poza tym wszyscy ktorych znam i jezdza nie zaliczaja sie do grubasow wręcz przeciwnie są szczupli

Czy rower odchudza?

05 cze 2017 - 09:04:03

Weszłam dzisiaj na wagę, bo poniedziałek to dobry dzień na cotygodniowe wazenie.
6 dni i - 1,7 kg :D
Podejrzewam, że częściowo jest to woda, ale motywuje mnie ta liczba :-)

Ale nadal chętnie poczytam o cudzych efektach :D

Czy rower odchudza?

05 cze 2017 - 09:13:09

Poważnie da się wyciągnąć na miejskim rowerze prawie 25 km/h?
Nieźle

Czy rower odchudza?

05 cze 2017 - 09:29:38

Dzisiaj zrobiłam 19 km, srednia prędkość 23 km według Endomondo.
Mam nowy rower, w zeszłym roku kupiony, daje radę :D
Co prawda czasem gubię stopy przy przedałowaniu, bo tak szybko się kręcą ale jedzie :D
Mój syn dostał na Komunię fajnego górala, takiego z wyższej półki, więc jakby coś to się przesiądę na niego.


Najlepsze jest to, że w koszyku kiełbasę trzymam :D jakby jakiś pies mi wyskoczył, bo wczoraj musiałam zawrócić jak zobaczyłam Bernardyna na środku drogi. A 3 km przejechałam piaszczystą ścieżką i nagle ON. Ale zła byłam.

Czy rower odchudza?

05 cze 2017 - 09:52:12

Niezłe historie widzę masz autorko :D Ja po zrzuceniu tych 5kg czułam się super i bardzo chciałam jeździć dalej, ale przeprowadziłam się, a tam już nie mam rowerka i rzadko mam okazję pojeździć :( efekt jojo oczywiście wystąpił...

Czy rower odchudza?

05 cze 2017 - 11:10:32

ModneZegarki2016 a dlaczego przytyłaś?

Czy rower odchudza?

05 cze 2017 - 11:40:48

Cytat
LaKasiula
Dzisiaj zrobiłam 19 km, srednia prędkość 23 km według Endomondo.
Mam nowy rower, w zeszłym roku kupiony, daje radę :D
Co prawda czasem gubię stopy przy przedałowaniu, bo tak szybko się kręcą ale jedzie :D
Mój syn dostał na Komunię fajnego górala, takiego z wyższej półki, więc jakby coś to się przesiądę na niego.


Najlepsze jest to, że w koszyku kiełbasę trzymam :D jakby jakiś pies mi wyskoczył, bo wczoraj musiałam zawrócić jak zobaczyłam Bernardyna na środku drogi. A 3 km przejechałam piaszczystą ścieżką i nagle ON. Ale zła byłam.
bernardyn nic nie zrobi to łagodne chodz wielkie zwierze , zwykle duze psy nie rzucaą sie to te małe co wyglądaja ni to pies ni wydra sa szczekliwe i one potrafia chwycic za nogawke

Czy rower odchudza?

05 cze 2017 - 12:43:48

Jak się jeżdzi rowerem to bieganie póżniej sprawnie idzie, kilka lat wstecz jeżdziłam po kilkanaście km dziennie i biegałam dodatkowo...nie czułam zmęczęnia i nie miałam zakwasów, piłam kilka litrów wody dziennie a wypociłam sporo. Rower wzmacnia nogi, warto popedałować sobie, tylko woda zawsze przy sobie obowiązkowo:)teraz jeżdżę dla relasku, zasu brak i zrobiłam się za leniwa na długie dystansy;)

Czy rower odchudza?

05 cze 2017 - 14:18:00

Cytat
LaKasiula
ModneZegarki2016 a dlaczego przytyłaś?
przestałam jezdzic na rowerze a to była moja jedyna aktywność fizyczna



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-06-05 14:18 przez ModneZegarki2016.

Czy rower odchudza?

05 cze 2017 - 20:47:00

Cytat
agata74
Cytat
LaKasiula
Dzisiaj zrobiłam 19 km, srednia prędkość 23 km według Endomondo.
Mam nowy rower, w zeszłym roku kupiony, daje radę :D
Co prawda czasem gubię stopy przy przedałowaniu, bo tak szybko się kręcą ale jedzie :D
Mój syn dostał na Komunię fajnego górala, takiego z wyższej półki, więc jakby coś to się przesiądę na niego.


Najlepsze jest to, że w koszyku kiełbasę trzymam :D jakby jakiś pies mi wyskoczył, bo wczoraj musiałam zawrócić jak zobaczyłam Bernardyna na środku drogi. A 3 km przejechałam piaszczystą ścieżką i nagle ON. Ale zła byłam.
bernardyn nic nie zrobi to łagodne chodz wielkie zwierze , zwykle duze psy nie rzucaą sie to te małe co wyglądaja ni to pies ni wydra sa szczekliwe i one potrafia chwycic za nogawke

Kiedyś jak mnie jeden wystraszył, to ja dziękuję. Wolę zawrócić.
Te małe klamoty chociaż można z rozpędu brać i nogi do góry, a jak bernardynowi odbije to nie ma szans.

Czy rower odchudza?

05 cze 2017 - 21:59:57

Cytat
LaKasiula
Cytat
agata74
Cytat
LaKasiula
Dzisiaj zrobiłam 19 km, srednia prędkość 23 km według Endomondo.
Mam nowy rower, w zeszłym roku kupiony, daje radę :D
Co prawda czasem gubię stopy przy przedałowaniu, bo tak szybko się kręcą ale jedzie :D
Mój syn dostał na Komunię fajnego górala, takiego z wyższej półki, więc jakby coś to się przesiądę na niego.


Najlepsze jest to, że w koszyku kiełbasę trzymam :D jakby jakiś pies mi wyskoczył, bo wczoraj musiałam zawrócić jak zobaczyłam Bernardyna na środku drogi. A 3 km przejechałam piaszczystą ścieżką i nagle ON. Ale zła byłam.
bernardyn nic nie zrobi to łagodne chodz wielkie zwierze , zwykle duze psy nie rzucaą sie to te małe co wyglądaja ni to pies ni wydra sa szczekliwe i one potrafia chwycic za nogawke

Kiedyś jak mnie jeden wystraszył, to ja dziękuję. Wolę zawrócić.
Te małe klamoty chociaż można z rozpędu brać i nogi do góry, a jak bernardynowi odbije to nie ma szans.
bernardyn to pies ktory był wykorzystywany i chyba nawet jest w ratownictwie górskim wiec one z natury nie są agresywne, co innego pitbul, amstaf czy doberman to rasa stworzona do walk ale osobiscie znam tez psy tej rasy łagodne jak baranki a wszystko zależy od tego czy włsciciel jest zrównowazony

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Treningi siłowe- chodzisz na siłownie? Jak zaczęła się Twoja przygoda?