Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Drążek dla dziewczyny

22 mar 2017 - 08:42:21

czesc! wiem że podciąganie na drążku kojarzone jest raczej z męską cześcią trenujacych ale ja mam dość silne ręce, w szkole sobie radze ze zwisami na drązku lepiej niż niektórzy faceci (jestem w 2 liceum), pomyslałam sobie że mogłabym kupić drążek i zamontowac w pokoju i w ten sposób ćwiczyc ramiona, nie mowie ze chce od razu wyglądać jak bokser ale podobają mi się z lekka wyrzezbione bicepsy u kobiet i nie widze w tym niczego złego, podpowiedzcie mi jaki drązek będzie odpowiedni, widziałam w internecie całkiem proste ale tez jakieś takie wymyślne, powyginane, czym się one róznią?

Drążek dla dziewczyny

22 mar 2017 - 09:59:03

drążek jak najbardziej ale jak chcesz większe bicepsy to jakieś hantle może od drążka rozrosną ci się ramiona pooglądaj w necie sylwetki jak wyglądają jeśli ci sie podoba kupuj w sklepie ci doradzą :)

niezweryfikowana
Posty: 12
Ostrzeżenia: 2/5

Drążek dla dziewczyny

23 mar 2017 - 08:49:14

Niechęć kobiet do podciągania na drążku wynika z faktu, że zwykle mają one słabiej rozwinięte mięśnie górnych partii ciała, a przez to ćwiczenie tego typu wiąże się z większym wysiłkiem niż u mężczyzn. Jest jednak świetnym treningiem ramion i pleców, dlatego bardzo dobrze, że chętnie je wykonujesz. W kwestii zakupu drążka, rzeczywiście można wybierać między klasycznymi modelami rozporowymi a wielofunkcyjnymi. Na tych drugich da się wykonywać nie tylko podciąganie, ale także brzuszki albo pompki.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-09-28 08:23 przez moderator.

Drążek dla dziewczyny

24 mar 2017 - 08:43:32

nie, to raczej ten prosty jak już bym kupowała, ale jak już pisałam, nie chce zrobic sobie strasznych muskułów, jak powinnam cwiczyć zeby tylko sobie lekko ramiona wyrzexbić ale nie przegiąc z rzeźbą? bo wtedy to już przestaje byc kobiece nawet dla mnie

niezweryfikowana
Posty: 12
Ostrzeżenia: 2/5

Drążek dla dziewczyny

27 mar 2017 - 09:55:38

Przede wszystkim regularnie, ale niezbyt często. Trening złożony z kilku (7-9) powtórzeń wykonywany mniej więcej 2 razy w tygodniu wpłynie na mięśnie, ale nie powinien wyrzeźbić znaczącej muskulatury. Pamiętaj, żeby opuszczanie było dłuższe i wolniejsze od podciągania – to w tej fazie mięśnie pracują najbardziej. W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania akcesoriami do ćwiczeń z naszego sklepu zapraszam do kontaktu :)

Drążek dla dziewczyny

27 wrz 2017 - 23:11:27

Zgadzam się całkowicie z moim poprzednikiem. Nic dodać, nic ująć...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jakie polecacie ćwiczenia dla początkującej?