Obecnie rozmawiamy o:

produkty do domu online

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Przygotowania do wypadu w Bieszczady

02 paź 2015 - 12:02:00

hej
w nastepnym tygodniu mam zamiar wybrac się w gory z kolezankami. Jest to spontaniczny pomysl, zebysmy paczka kilka dni pochodzily od schroniska do schroniska. Wczesniej chodzilysmy juz wspolnie po gorach jednak teraz jets malutka roznica - pora roku ;) wczesniej chodzilysmy tylko w lato , teraz jest pazdziernik czy ktoras z was ma doswiadczenia z przygotowaniami do takiego wypadu ?? jak macie jakies pomysly to chetnie poczytam bo nie chce czegos przeoczyc :) pozdrawiam

Przygotowania do wypadu w Bieszczady

02 paź 2015 - 12:16:37

Schroniska w Bieszczadach? Tam nie ma schronisk. Jedno z najbardziej znanych schronisk to klepisko i daszek. Frytek tam nie zjesz, chyba ze wezmiesz ze soba. Ale Połoniny są piękne :) Tam są trasy na calodniowe wędrowki i trzeba uwazac z pogoda, bo w razie deszczu moze byc tak, ze przez godzine, czy dwie nie bedziesz miala sie gdzie schowac, ani jak skrocic trasy. Dobre buty, jedzenie, woda i coś na deszcz to podstawa.

Przygotowania do wypadu w Bieszczady

02 paź 2015 - 14:17:19

Dziękuję za szybkie wskazówki :)

Przygotowania do wypadu w Bieszczady

02 paź 2015 - 20:57:20

o tej porze roku potrafi mocno wiać w wyższych partiach gór, przede wszystkim ciepła odzień chroniąca przed wiatrem! Najlepiej też jakaś termo, że jak się spocisz, żeby Cię zaraz nie obwiało. Trasy raczej minimum na 5 godzin. Najlepiej mieć buty górskie. Jak pada to raczej odradzam chodzenie. Lepiej iść w pewną pogodę. Schronisko w górach to tylko Chatka Puchatka ;) Lepiej mieć ze sobą jedzenie i picie. Ale mimo wszystko warto jesienią jechać w Bieszczady - jak się zrobi kolorowo na drzewach to jest cudnie :) Aha! uważamy na niedźwiedzie! To nie żart ;) Lepiej nie iść w pojedynkę i robić hałas jak się idzie.
Według mnie najfajniejsze miejscowości wypadowe w góry to Ustrzyki Górne lub Wetlina - tu polecam zajść do Chaty Wędrowca na kultowe naleśniki giganty i do knajpa Baza Ludzi z Mgły



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-02 20:59 przez MerlinStar.

Przygotowania do wypadu w Bieszczady

05 paź 2015 - 10:47:34

czesc powinnas przede wszystkim zadbac o sprzet i naladowana komorke ... warto miec przenosna ladowarke do telefonu . zapamietaj nr gopru 601 100 300 . tak jak kolezanka powyzej , faktycznie w Bieszczadach mozna spotkac niedzwiedzia :) wez ze soba termos = cieply napoj , kanapki , czekolada . wracajac do sprzetu to ja mam kurtawke jacka wolfskina z odpinanym polarkiem , sprawdza sie zawsze . spodnie mam quechua z decathlonu (niedrogie) no i chyba najwazniejsze to sa butki . Ja mam trekingowe z twarda podeszwa, za kostke, zamszowe the north face girls back to berklej cos takiego kupione na oryginalnych butach pl - z tego co pamietam sa dobre promocje tam . mozesz zaopatrzyc sie tez w bielizne termoaktywna , zeby sie nie przegrzewac . ja mam folie termiczna ale to jeszcze za wczesnie i za cieplo ;) powodzenia

Przygotowania do wypadu w Bieszczady

05 paź 2015 - 14:49:04

Dzięki, dzięki :) to miłe, że odpowiadacie. Wszystkie wskazówki wezmę pod uwagę. kola_yes1 znam te oryginalnebuty, znaczy slyszalam, na wielu forach tez polecali. Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam ;)

Przygotowania do wypadu w Bieszczady

05 paź 2015 - 15:28:54

W Wetlinie lepiej karmią w Starym Siole. Ich miks pierogow jest mega. W Chacie Wedrowca tylko te nalesniki czy tez bardziej racuchy. Najbardziej polecam Pawla Niecalkiem Swietego w Smereku A ta Chatka Puchatka to jest wlasnie takie klepisko. :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-05 15:40 przez Asztarte.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Siłownia zewnętrzna Wrocław ?