Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.650
Ostrzeżenia: 1/5

Siłownia - plan treningowy

14 kwi 2015 - 15:42:30

Czy są tutaj dziewczyny, które mają rozpisany plan treningowy na siłownię?

Chodzę już na siłownię dwa miesiące. Mam niby rozpisany plan przez trenerkę, ale według mnie nie jest on odpowiedni (owa trenerka daje ten sam plan treningowy każdej dziewczynie z osobna nie ważne czy waży 50kg czy 100kg).

Chciałabym sobie sama ułożyć taki plan. Chodzę cztery razy w tygodniu na siłownię. Pomyślałam, że może to wyglądać w ten sposób:

PONIEDZIAŁEK KLATKA PIERSIOWA + TRICEPS
ŚRODA PLECY + BICEPS
PIĄTEK RAMIONA, BARKI, BRZUCH
SOBOTA NOGI + POŚLADKI

Mylicie, że tak byłoby ok czy inaczej to rozpisać? I gdybyście mogły podać przykładowe ćwiczenia na siłowni na w.w partie. Po ile ćwiczeń na każdą partię powinnam wykonać?

Siłownia - plan treningowy

14 kwi 2015 - 15:58:47

zależy czy chcesz sie wyrzezbic czy zbudowac mase miesniową.......ja np chodze 2 razy w tyg na power pump, tam wszystki te cwiczenia sie wykonuje, i sklady z gryfem, i wykroki i podnoszenie na miesnie plecow (kapturowy) itp, martw ciag, wioslo na ledzwia, poza tym robimy brzuch, posladki , bicepsy i tricepsy, wszystko w jednych zajeciach.......a jak chcesz robic te partie pojedynczo to nie wiem jak dlugo zamierzasz je "pompowac"? bo ja po godzinnym treningu mam wszystkie partie ktore wymienilas na maksa spompowane:)

poza tym bardziej od tego jak kto wyglada i ile wazy liczy sie to jakie ma doswiadczenie silownią i jk dlugo chodzi, na podstawie tego dobiera sie lan treningowy, intensywnosc i obciazenie.......

zweryfikowana
Posty: 1.650
Ostrzeżenia: 1/5

Siłownia - plan treningowy

14 kwi 2015 - 19:41:52

Ja chciałabym się wyrzeźbić. Mam oponkę na brzuchu po ciąży, której muszę się również pozbyć.
Na siłownię chodzę od dwóch miesięcy, ważę 54kg przy wzroście 168cm :)

Siłownia - plan treningowy

15 kwi 2015 - 09:52:07

waga nie jest wyznacznikiem tego jak wyglądamy, liczy się wskaźnik tłuszczu w organizmie:) Osoby umięśnione zawsze będą więcej ważyły od tych tak samo szczupłych lub nawet jeszcze bardziej, ale bez mięśni, nie ćwiczących, a nawet od osób tego samego wzrostu ale z większym rozmiarem ubrań i tłuszczykiem:) Na rzeźbę dużo powtórzeń z małym/srednim obciążeniem (na pośladki może być duże:)) ale raczej nie na maszynach, tylko z wolnymi ciężarami, z hantlami, z gryfem, krążkami itp......Najpierw trening siłowy a po nim cardio na spalenie tłuszczu:) Jesli taką masz kolejnosc jak napisałam to ja bym sie raczej zdała na tę trenerkę, ja tak ćwiczę i efekty są, ale po 2 mc-ach to u mnie dopiero zaczęło pomału coś się zmieniać, wiec daj sobie trochę więcej czasu, rzebienie to proces długotrwały,jest pracochłonne i czasochłonne:)
Aha jak robisz brzuch to koniecznie musisz ledzwia wzmocnić na tym samym treningu, to bardzo wazne.......

niezweryfikowana
Posty: 12
Ostrzeżenia: 5/5

Siłownia - plan treningowy

06 sie 2015 - 08:06:25

Ja tam chodzę na siłownie plenerowe [moderacja - link] i żadnego planu rozpisanego nie mam. W siłowniach plenerowych najlepiej się ćwiczy, nie dość że na świeżym powietrzu to jeszcze za darmo.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-06 08:18 przez moderator.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kayla Itsines