Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Szatnia - nietypowe zachowanie wg mnie

30 paź 2014 - 17:13:04

tu nie chodzi o wygląd kobiet, nie ma znaczenia czy ma 20 czy 50 - nie jest to mieksce na branie prysznica tylko obmycie się z chloru i tyle.

Szatnia - nietypowe zachowanie wg mnie

30 paź 2014 - 17:22:59

wielkie brawa dla tych pań! :) pomyślcie ile one mają odwagi, żeby pokazać nago swoje nieidealne już ciało. Chcą być czyste, nie chcą śmierdzieć chlorem i nie mają wyboru-muszą się porządnie wykąpać, to co mają innego zrobić?
A że dzieci zawstydzone? Ojej ale rodzić w wieku 12 czy 13 lat to nie są zawstydzone :/

Szatnia - nietypowe zachowanie wg mnie

30 paź 2014 - 17:34:34

Cytat
szafiarka57
trochę to śmieszne co piszecie, że jest to niesmaczne i że te kobiety mają obwisłe piersi. Wybaczcie ale chyba się nie łudzicie że w ich wieku będziecie piękniejsze? A poza tym niesmaczne to by było gdyby te kobiety chodziły nago wokół Waszego stolika gdybyście jadły w restauracji ale widząc nagą kobietę pod prysznicem nie powinnyście być zdziwione i "zniesmaczone", chyba jesteście już duże, co? ;)
osobiście uważam że żyjemy w jakimś chorym świecie. Gdy Doda pokazuje tyłek i cycki to jest ok ale gdy robi to dojrzała kobieta (w miejscu przeznaczonym do bycia nago) to już jest niesmaczne. Albo tak samo modelki, gdy widzimy je nago, w jakiś sesjach (nie mówię tu o playboyach)to jest to fajne i artystyczne a reszta to już beee. Powinnyście zaakceptować fakt że ciało zmienia się z wiekiem. No nie wiem Waszym zdaniem te kobiety nie mogą chodzić do sauny bo mają już nie takie ciało "jak trzeba"?
A co do dzieci, wiadomo każdy wychowuje dziecko jak chce ale ukrywanie przed dzieckiem co ma kobieta i mężczyzna między nogami prowadzi do tematów tabu i niezdrowego zainteresowania ze strony dziecka. A poza tym w większości krajów UE kąpiel nago pod prysznicem na basenie jest czymś zupełnie normalnym.
I ja się pod tym podpisuje:)

Przed basenem i tak samo po każdym innym treningu należy się umyć. To kwestia higieny a nie da się tego zrobić w ubraniu nawet w stroju.
Fakt czasem jest zła organizacja przestrzeni i o tym powinnyśmy rozmawiać a nie o tym czy można się rozebrać by się umyć jeszcze w kategorii wieku. Myję się teraz i w przyszłości również. Oburzające jak kogoś obraża widok starego ciała a młodego już nie. Nawet dla dzieci moim zdaniem jest lepiej jak się do pewnych rzeczy przyzwyczajają od dziecka, na przykład do tego że po sportach i brudnej wodzie należy się umyć. Dyskusja tu przypomina debatę o dwóch biednych osiołkach w pewnym zoo.

Cytat
szafiarka57
trochę to śmieszne co piszecie, że jest to niesmaczne i że te kobiety mają obwisłe piersi. Wybaczcie ale chyba się nie łudzicie że w ich wieku będziecie piękniejsze? A poza tym niesmaczne to by było gdyby te kobiety chodziły nago wokół Waszego stolika gdybyście jadły w restauracji ale widząc nagą kobietę pod prysznicem nie powinnyście być zdziwione i "zniesmaczone", chyba jesteście już duże, co? ;)
osobiście uważam że żyjemy w jakimś chorym świecie. Gdy Doda pokazuje tyłek i cycki to jest ok ale gdy robi to dojrzała kobieta (w miejscu przeznaczonym do bycia nago) to już jest niesmaczne. Albo tak samo modelki, gdy widzimy je nago, w jakiś sesjach (nie mówię tu o playboyach)to jest to fajne i artystyczne a reszta to już beee. Powinnyście zaakceptować fakt że ciało zmienia się z wiekiem. No nie wiem Waszym zdaniem te kobiety nie mogą chodzić do sauny bo mają już nie takie ciało "jak trzeba"?
A co do dzieci, wiadomo każdy wychowuje dziecko jak chce ale ukrywanie przed dzieckiem co ma kobieta i mężczyzna między nogami prowadzi do tematów tabu i niezdrowego zainteresowania ze strony dziecka. A poza tym w większości krajów UE kąpiel nago pod prysznicem na basenie jest czymś zupełnie normalnym.

Popieram. Byłabym zawstydzona, gdyby szatnia była koedukacyjna i musiałabym patrzeć na nagich mężczyzn, ale ciało starszych kobiet tak po prostu wygląda. I to jest normalne, a nie te napompowane silikony w telewizji. Poza tym akurat dzieci do nagości podchodzą zupełnie normalnie, chyba ze w domu są wychowywane tak, żeby się tej nagości wstydzić.

niezweryfikowana
Posty: 66
Ostrzeżenia: 6/5

dziewczyny dorosnijcie! to po pierwsze. po drugie nauczcie sie kochac swoje cialo, moze wtedy nauczycie sie akceptowac cudze. nie jest to zaden ekshibicjonizm, tylko kompletnie normalna sytuacja. cialo i nagosc to nie jest zadne tabu, zwlaszcza w kontekscie ktory nie jest zwiazany z seksualnoscia. jezeli mila pani pod prysznicem na basenie z cialem adekwatnym do swojego wieku po prostu ma ochote sie umyc, nie czyni ci niemoralnych propozycji tudziez zachowuje sie w sposob dwuznaczny wez wyluzuj, a najlepiej wez z niej przyklad.

Powinny być w strojach- to fakt. Wg mnie to dość nieestetyczne i bardzo niesmaczne.

Może autorkę i osoby popierające jej zdanie zdziwi fakt, że w termach w Niemczech (byłam w 4 różnych) za każdym razem w pomieszczeniach z natryskami jest wywieszona kartka informująca o tym że NALEŻY po kąpieli nago się wykąpać, żeby usunąć z siebie bakterie i inne takie. I jest to całkiem normalne. Każdy człowiek się kąpie, nago. Baa nawet nigdy nie widziałam żeby ktoś tam stał w stroju kąpielowym, a chodzę często.
I tak jak ktoś wcześniej napisał. Jest zakaz wejścia do sauny w stroju kąpielowym. Nie ma że boli.

zweryfikowana
Posty: 1.195
Ostrzeżenia: 1/5

Ja takiego zachowania nie lubię na siłowni w szatni. No kurcze - jest przebieralnia, można się normalnie przebrać a nie latać z gołymi cyckami! Nawet jeśli są to młode kobiety to i tak uważam, że jest to bardzo dziwne.

niezweryfikowana
Posty: 34
Ostrzeżenia: 3/5

Ja uważam, że wszystko w granicach przyzwoitości. Ja sama, mam nieco niedoskonałe ciało więc niechętnie pokazuję się w stroju a co dopiero nago... Nie wspominając już o kobietach w podeszłym wieku, co one dopiero mają powiedzieć?

Z drugiej strony, pomyślmy inaczej. Czy one będąc w naszym wieku miały dostęp do basenu i sauny tak prosty jak teraz? Czy miały wtedy na to jakiś czas? Każdemu się od życia coś należy, nawet jeśli dla kogoś jest to prysznic czy sauna...

A co do dzieci - w Japonii dla przykładu, całe rodziny kąpią się wspólnie od zarania dziejów, a dzieci nie wyrastają na żadnych dewiantów z tego tytułu...

Dzieci to tez małe dziewczynki, na pewno oglądają mamy na go. A nie tylko wyprasowane panie w magazynach.
Każda kobieta ma takie samo ciało, nie sądzę , że powinno Cie to gorszyć, bo to nie Pan machającym swoim sprzętem przed Twoim nosem.
To normalne zachowanie, trzeba się wykąpać po basenie.
A to , że Ty nie masz zamiaru patrzyć na Panie po 50 nikogo nie obchodzi. Jak by były , młode, zgrabne i powabne to by nie musiały mieć kostiumów i wtedy by było ok?

Proponuję w wieku 50+ nie chodzić na basen, zakazać wstępu takim ludziom.
Żenada, jak można pisać takie bezeceństwa, w ogóle wyeliminujmy z życia ludzi niedoskonałych, tak będzie lepiej dla tych, którzy nie mogą na nich patrzeć.
Rada dla tych co im to przeszkadza: w 50 urodziny palnijcie se w łeb, skoczcie z mostu i zakończcie zycie z obwisłym ciałem. Róbcie miejsce dla pięknych i doskonałych.
Aż mnie wzdryga na takie wypociny, te fora okupowane przez gimbazy.

Tu chyba nie chodzi nawet o gorszenie się brzydkimi ciałami starych kobiet, tylko o poczucie przyzwoitości. Dobrze wychowany człowiek nie pokazuje się nago publicznie (no chyba że mówimy o celach wyższych jak sztuka :P). Pod prysznicem na basenie zmywa się chlor z ciała, a nie odprawia toaletę - to się robi po powrocie do domu. Więc nie ma najmniejszego powodu rozbierać się do naga. Zastanawia mnie co powoduje tymi którzy tak robią - brak wychowania? ekshibicjonizm? chęć udowodnienia że "wszystkie jesteśmy takie same"? Pewnie że jesteśmy, i nie ma tu co udowadniać :P

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pas - elektrostymulacja