Obecnie rozmawiamy o:

Ginekolog Rzeszów

gorący temat

Pediatra Kielce

godzinę temu

Budowa domu

godzinę temu

Jakie ogrzewanie domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ćwiczenia pomocy!

14 wrz 2014 - 16:03:58

Cześć :) Piszę do Was już całkowicie zrezygnowana po poradę.. Sprawa wygląda następująco: mam 21 lat, staram się odżywiać zdrowo (od wielu lat nie używam soli, unikam mięsa wieprzowego, nie jadam słodyczy, chipsów i modyfikowanej żywności, nie znoszę śmietany, staram się przygotowywać urozmaicone, pełnowartościowe posiłki i nierzadko zmuszam się do jedzenia dużej ilości warzyw i owoców, oczywiście białe pieczywo całkowicie odrzucone), mam 168 cm wzrostu i moja waga waha się od 55 do 57kg. Już od ponad roku staram się regularnie ćwiczyć aby ujędrnić i wysmuklić ciało - jednak bez efektu. Dlaczego? Wszystko zawsze zaczyna się podobnie - wybieram dość lekki program aby nie forsować od razu organizmu, zaczynam czuć się świetnie i po upływie około 2-3 tygodni nie mam siły CHODZIĆ. Stopniowo tracę siłę nie tylko na ćwiczenia ale i na normalne funkcjonowanie. Na samą myśl o ćwiczeniach mój organizm słabnie. Choć nie tracę motywacji to zamiast stawać się silniejszą i bardziej wytrzymałą robię się ociężała i senna. Zaznaczam, że najdłużej ćwiczyłam godzinę dziennie! Codziennie łykam witaminy i co najważniejsze - co pół roku robię prywatne badania krwi i niestety żaden lekarz nie był mi w stanie powiedzieć co mi jest. Wszystkie wyniki w normie. Ostatnio zabrałam się za pośladki z mel b - pomyślałam, że będę już totalnie pomału zabierać się 'do rzeczy' i po 2 tygodniach moje mięśnie zaczynały drżeć przy pierwszym ćwiczeniu. Czy któraś z Was też tak ma? :(

Ćwiczenia pomocy!

14 wrz 2014 - 16:15:46

podzielam problem, w tym, że jestem weganką. Zrób badania na tarczycę, ja zrobiłam i nie żałuję. (cwicze z chodakowska i fitness blender głownie), po lekach na tarczycę waga leci na łeb :D

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.361

Ćwiczenia pomocy!

14 wrz 2014 - 16:20:39

Może masz zakwaszony organizm? Tobie się wydaje, że zdrowo się odżywiasz ale przy dużym ograniczeniu pewnych produktów, nie dostarczasz organizmowi wszystkiego czego on potrzebuje i to też może być przyczyną i przy wysiłku jest taka reakcja. Mozliwe, że brakuje Ci żelaza, magnezu....

Ćwiczenia pomocy!

14 wrz 2014 - 16:29:02

albo białka

Ćwiczenia pomocy!

14 wrz 2014 - 17:48:41

Badania na tarczyce zrobione i też w porządku. Dopłaciłam nawet 40 zł do sprawdzenia tych dodatkowych hormonów. Przez jakiś czas zwiększyłam ilość białka i jedyne co się zmieniło to zaczęłam cierpieć na ból nerek ;/ co do ograniczenia - wymieniam produkty, nie ograniczam. Białe pieczywo = ciemne, śmietana = jogurt itd.

Ćwiczenia pomocy!

16 wrz 2014 - 14:34:34

Może jesz za mało? Powinnaś wyliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne, ile kcal dziennie zjadasz? Być może przez to nie masz siły by ćwiczyć :)

Ćwiczenia pomocy!

16 wrz 2014 - 14:43:24

Cytat
pam_c
Może jesz za mało? Powinnaś wyliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne, ile kcal dziennie zjadasz? Być może przez to nie masz siły by ćwiczyć :)

Też o tym pomyślałam i też zastanawiam się, czy robisz rest day? Bardzo ważne jest by dać mięśniom odpocząć, można ćwiczyć dwa dni i dzień przerwy, albo nawet co drugi dzień aż się przyzwyczaisz.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

buty do siatkówki?