Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 7 8 9 -->
zweryfikowana
Administrator
Posty: 391

Hej!

Zapraszam Was do śledzenia nowego cyklu porad i inspiracji dotyczących zdrowego trybu życia, zbilansowanego odżywiania oraz ćwiczeń!

Pamiętajcie - w zdrowym ciele, zdrowy duch! Zadbajcie o swoje dobre samopoczucie każdego dnia :) sun


O, zapowiada się fajnie :) To będą tylko redakcyjne porady, czy może my też możemy dodawać jakieś swoje?

Ja szczerze polecam codziennie poranne picie szklanki wody z cytryną. Taki "eliksir" doskonale otwiera oczy, nawadnia organizm po wielu godzinach snu oraz dostarcza witaminy C!

zweryfikowana
Administrator
Posty: 391

Oczywiście Was również zapraszam do pisania swoich porad, dotyczących zdrowego trybu życia :-)

Wiele z nas przebywa w tym momencie w pracy. Pamiętajmy, że prawidłowo skomponowany lunch, zjedzony w godzinach pracy dostarcza nam energii do działania lepiej niż kawa :)

Jaki powinien być idealnie zbilandowany posiłek w pracy? Sprawdźcie! (kliknijcie w obrazek, by zobaczyć w powiększeniu)



źródło: lunchblog.pl



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-27 10:56 przez Ola.

Ja mogę podzielić się tym, co robię aby zachować zdrowie i ładną sylwetkę. PO pierwsze jem 5 posiłków dziennie, ograniczam herbatę i kawę na rzecz wody mineralnej. Ostatnio zaczęłam biegać, co 2-3 dni biegam godzinkę, może dwie. Odwiedzam też siłownię, ale to raczej nie częściej niż raz na 2 tygodnie. Z zabawnych rzeczy, ostatnio kupiłam sobie trampolinę taką bez siatki www.marbo-sport.pl/product-pol-10433-Trampolina-183-cm-BB-810-Body-Sculpture.html i znalazłam serię ćwiczeń do wykonywania na takiej trampolinie. Lubię łączyć zabawę z dbaniem o zdrowie. Od kiedy zaczęłam prowadzić taki tryb życia (pół roku temu) schudłam około 5 kg i czuję się dużo lepiej.

zweryfikowana
Administrator
Posty: 391

Niby każda z nas zna piramidę żywienia, jednak zawsze warto ją przypomnieć!

Wydrukować i na lodówkę! :)


źródło: infogragika.wp.pl

A to i ja wrzucę taki motywujący obrazek :D Ja wybeiram kolumnę po prawej! (chociaż nie zawsze mi to wychodzi:D)


zweryfikowana
Administrator
Posty: 391

Jakie macie plany na weekend? W sobotę wiele z Was pewnie spotka się ze znajomymi. Takim wieczorom często towarzyszą tłuste przekąski i alkoholowe napoje. tańczy

Zanim kupisz swojego ulubionego kolorowego drinka sprawdź, ile łyżeczek cukru najprawdopodobniej zawiera.

źródło: infografika.wp.pl


To jak? Piwo, wino czy słodki drink? :)

Ja uwielbiam piwo, chyba nie byłabym w stanie sobie go odmówić :D Staram się tylko unikać tych słodkich, owocowych - to już całkiem bomba kaloryczna ;)

zweryfikowana
Administrator
Posty: 391

Wierzycie reklamom? Sprawdźcie, co kryje się w popularnych płatkach śniadaniowych FIT, które reklamowane są jako zdrowe, pełnowartościowe i niskokaloryczne śniadanie, dzięki któremu Wasza sylwetka stanie się idealna po kilku tygodniach ;)


Mi nawet te płatki specjalnie nie smakują, są własnie strasznie słodkie:/ Najlepsza na śniadanko własnoręcznie roobiona owsianka z duuużą ilością owoców serce

niezweryfikowana
Posty: 341
Ostrzeżenia: 5/5

Przyznam, że też ich nie lubię. Co prawda owsianki sobie nie robię, ale mam swoją 'mieszankę' musli, którą sama tworzę. Od czasu do czasu robię też granolę z gorzką czekoladą.

Ola serio namawiasz do wieszania takiej piramidy na lodówkę? której podstawą jest codzienne ważenie, a jedzenie dopiero na drugim poziomie?
a co powiesz na to, że ja, tak jak wiele innych ludzi na świecie, nie mogę jeść produktów z mąki żytniej, razowej - nadal mam wieszać taką piramidę na swojej pięknej lodówce? czy jednak piramidę żywienia powinno się konsultować z lekarzem lub chociaż obserwować swój organizm i sprawdzać co mu służy, a co nie?

Cytat
Lilka55
Mi nawet te płatki specjalnie nie smakują, są własnie strasznie słodkie:/ Najlepsza na śniadanko własnoręcznie roobiona owsianka z duuużą ilością owoców serce
/
Możesz podać przepis jak robisz owsiankę? Pytanie może wydać się banalne, ale nie pamiętam żebym jako dziecko była tym karmiona i nie za bardzo wiem jak zrobić dobrą :) A zasmakowały mi te owsianki instant, ale nie dość, że są drogie, to mało ich i na pewno napchane chemią.

Cytat
ilayla
Ola serio namawiasz do wieszania takiej piramidy na lodówkę? której podstawą jest codzienne ważenie, a jedzenie dopiero na drugim poziomie?
a co powiesz na to, że ja, tak jak wiele innych ludzi na świecie, nie mogę jeść produktów z mąki żytniej, razowej - nadal mam wieszać taką piramidę na swojej pięknej lodówce? czy jednak piramidę żywienia powinno się konsultować z lekarzem lub chociaż obserwować swój organizm i sprawdzać co mu służy, a co nie?

Wydaje mi się, że chodziło bardziej o zwykłą codzienną aktywność fizyczną. Jeśli chodzi o to, że nie możesz jeść produktów z mąki razowej - owszem jest dużo takich osób na całym świecie i rzeczywiście takie osoby powinny mieć dobraną indywidualnie dietę. Ale osoby, które nie mają problemów i mogą odżywiać się normalnie spokojnie z takiej piramidy mogą korzystać...

A z innej beczki - i ja wrzucę coś od siebie :) o moich ulubionych brokułkach serce

zweryfikowana
Administrator
Posty: 391

Cytat
ilayla
Ola serio namawiasz do wieszania takiej piramidy na lodówkę? której podstawą jest codzienne ważenie, a jedzenie dopiero na drugim poziomie?
a co powiesz na to, że ja, tak jak wiele innych ludzi na świecie, nie mogę jeść produktów z mąki żytniej, razowej - nadal mam wieszać taką piramidę na swojej pięknej lodówce? czy jednak piramidę żywienia powinno się konsultować z lekarzem lub chociaż obserwować swój organizm i sprawdzać co mu służy, a co nie?

Oczywiste jest, że osoby mające problemy z żywieniem powinny jadłospis ustalać indywidualnie, najlepiej ze specjalistą. Ktoś, kto nie ma problemów z układem pokarmowym raczej nie konsultuje się z lekarzem, tylko sam stara się ustalić nawyki żywieniowe - z lekarzem konsultujemy się zwykle dopiero wtedy, kiedy dzieje się coś złego :)

A tak skomponowana piramida żywieniowa to nic nowego - zwykłe zdrowe odżywianie, oparte na zdrowych, pełnowartościowych produktach :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

instruktor fitness