Obecnie rozmawiamy o:

Gastroskopia

gorący temat

regularne posiłki

10 minut temu

dieta organizacja

25 minut temu

przestrzeganie diety

42 minut temu

zalety diety pudełkowej

57 minut temu

skuteczna dieta

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 7 8 9 -->
zweryfikowana
Administrator
Posty: 391

Hej!

Zapraszam Was do śledzenia nowego cyklu porad i inspiracji dotyczących zdrowego trybu życia, zbilansowanego odżywiania oraz ćwiczeń!

Pamiętajcie - w zdrowym ciele, zdrowy duch! Zadbajcie o swoje dobre samopoczucie każdego dnia :) sun


O, zapowiada się fajnie :) To będą tylko redakcyjne porady, czy może my też możemy dodawać jakieś swoje?

Ja szczerze polecam codziennie poranne picie szklanki wody z cytryną. Taki "eliksir" doskonale otwiera oczy, nawadnia organizm po wielu godzinach snu oraz dostarcza witaminy C!

zweryfikowana
Administrator
Posty: 391

Oczywiście Was również zapraszam do pisania swoich porad, dotyczących zdrowego trybu życia :-)

Wiele z nas przebywa w tym momencie w pracy. Pamiętajmy, że prawidłowo skomponowany lunch, zjedzony w godzinach pracy dostarcza nam energii do działania lepiej niż kawa :)

Jaki powinien być idealnie zbilandowany posiłek w pracy? Sprawdźcie! (kliknijcie w obrazek, by zobaczyć w powiększeniu)



źródło: lunchblog.pl



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-27 10:56 przez Ola.

Ja mogę podzielić się tym, co robię aby zachować zdrowie i ładną sylwetkę. PO pierwsze jem 5 posiłków dziennie, ograniczam herbatę i kawę na rzecz wody mineralnej. Ostatnio zaczęłam biegać, co 2-3 dni biegam godzinkę, może dwie. Odwiedzam też siłownię, ale to raczej nie częściej niż raz na 2 tygodnie. Z zabawnych rzeczy, ostatnio kupiłam sobie trampolinę taką bez siatki www.marbo-sport.pl/product-pol-10433-Trampolina-183-cm-BB-810-Body-Sculpture.html i znalazłam serię ćwiczeń do wykonywania na takiej trampolinie. Lubię łączyć zabawę z dbaniem o zdrowie. Od kiedy zaczęłam prowadzić taki tryb życia (pół roku temu) schudłam około 5 kg i czuję się dużo lepiej.

zweryfikowana
Administrator
Posty: 391

Niby każda z nas zna piramidę żywienia, jednak zawsze warto ją przypomnieć!

Wydrukować i na lodówkę! :)


źródło: infogragika.wp.pl

A to i ja wrzucę taki motywujący obrazek :D Ja wybeiram kolumnę po prawej! (chociaż nie zawsze mi to wychodzi:D)


zweryfikowana
Administrator
Posty: 391

Jakie macie plany na weekend? W sobotę wiele z Was pewnie spotka się ze znajomymi. Takim wieczorom często towarzyszą tłuste przekąski i alkoholowe napoje. tańczy

Zanim kupisz swojego ulubionego kolorowego drinka sprawdź, ile łyżeczek cukru najprawdopodobniej zawiera.

źródło: infografika.wp.pl


To jak? Piwo, wino czy słodki drink? :)

Ja uwielbiam piwo, chyba nie byłabym w stanie sobie go odmówić :D Staram się tylko unikać tych słodkich, owocowych - to już całkiem bomba kaloryczna ;)

zweryfikowana
Administrator
Posty: 391

Wierzycie reklamom? Sprawdźcie, co kryje się w popularnych płatkach śniadaniowych FIT, które reklamowane są jako zdrowe, pełnowartościowe i niskokaloryczne śniadanie, dzięki któremu Wasza sylwetka stanie się idealna po kilku tygodniach ;)


Mi nawet te płatki specjalnie nie smakują, są własnie strasznie słodkie:/ Najlepsza na śniadanko własnoręcznie roobiona owsianka z duuużą ilością owoców serce

niezweryfikowana
Posty: 341
Ostrzeżenia: 5/5

Przyznam, że też ich nie lubię. Co prawda owsianki sobie nie robię, ale mam swoją 'mieszankę' musli, którą sama tworzę. Od czasu do czasu robię też granolę z gorzką czekoladą.

Ola serio namawiasz do wieszania takiej piramidy na lodówkę? której podstawą jest codzienne ważenie, a jedzenie dopiero na drugim poziomie?
a co powiesz na to, że ja, tak jak wiele innych ludzi na świecie, nie mogę jeść produktów z mąki żytniej, razowej - nadal mam wieszać taką piramidę na swojej pięknej lodówce? czy jednak piramidę żywienia powinno się konsultować z lekarzem lub chociaż obserwować swój organizm i sprawdzać co mu służy, a co nie?

Cytat
Lilka55
Mi nawet te płatki specjalnie nie smakują, są własnie strasznie słodkie:/ Najlepsza na śniadanko własnoręcznie roobiona owsianka z duuużą ilością owoców serce
/
Możesz podać przepis jak robisz owsiankę? Pytanie może wydać się banalne, ale nie pamiętam żebym jako dziecko była tym karmiona i nie za bardzo wiem jak zrobić dobrą :) A zasmakowały mi te owsianki instant, ale nie dość, że są drogie, to mało ich i na pewno napchane chemią.

Cytat
ilayla
Ola serio namawiasz do wieszania takiej piramidy na lodówkę? której podstawą jest codzienne ważenie, a jedzenie dopiero na drugim poziomie?
a co powiesz na to, że ja, tak jak wiele innych ludzi na świecie, nie mogę jeść produktów z mąki żytniej, razowej - nadal mam wieszać taką piramidę na swojej pięknej lodówce? czy jednak piramidę żywienia powinno się konsultować z lekarzem lub chociaż obserwować swój organizm i sprawdzać co mu służy, a co nie?

Wydaje mi się, że chodziło bardziej o zwykłą codzienną aktywność fizyczną. Jeśli chodzi o to, że nie możesz jeść produktów z mąki razowej - owszem jest dużo takich osób na całym świecie i rzeczywiście takie osoby powinny mieć dobraną indywidualnie dietę. Ale osoby, które nie mają problemów i mogą odżywiać się normalnie spokojnie z takiej piramidy mogą korzystać...

A z innej beczki - i ja wrzucę coś od siebie :) o moich ulubionych brokułkach serce

zweryfikowana
Administrator
Posty: 391

Cytat
ilayla
Ola serio namawiasz do wieszania takiej piramidy na lodówkę? której podstawą jest codzienne ważenie, a jedzenie dopiero na drugim poziomie?
a co powiesz na to, że ja, tak jak wiele innych ludzi na świecie, nie mogę jeść produktów z mąki żytniej, razowej - nadal mam wieszać taką piramidę na swojej pięknej lodówce? czy jednak piramidę żywienia powinno się konsultować z lekarzem lub chociaż obserwować swój organizm i sprawdzać co mu służy, a co nie?

Oczywiste jest, że osoby mające problemy z żywieniem powinny jadłospis ustalać indywidualnie, najlepiej ze specjalistą. Ktoś, kto nie ma problemów z układem pokarmowym raczej nie konsultuje się z lekarzem, tylko sam stara się ustalić nawyki żywieniowe - z lekarzem konsultujemy się zwykle dopiero wtedy, kiedy dzieje się coś złego :)

A tak skomponowana piramida żywieniowa to nic nowego - zwykłe zdrowe odżywianie, oparte na zdrowych, pełnowartościowych produktach :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

instruktor fitness