Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

BIEGANIE

26 lip 2014 - 09:48:56

Szukam butów do biegania. Moje upatrzone "NIKE" z kolekcji wiosna/lato 2014 po przecenie kosztują 330 zł., bez przeceny 550 zł. Na razie muszę się wstrzymać z nimi.
Znalazłam buty, teraz mają dobre przeceny, firmy 4F. Jakie polecacie ? A czasami cena nie idzie za jakością. Z mojego "wywiadu" marka 4F, jest dość dobra.
Także muszę sobie kupić biustonosz sportowy. Myślałam o "NIKE".
Załączam linki do butów.
http://4fsklep.pl/c4l14-obds104_obuwie_sportowe_damskie_obds104_-_bez,323,56642.html
http://4fsklep.pl/c4l14-obds102_obuwie_damskie_sportowe_obds102_-_fuksja_digital,323,56580.html
http://4fsklep.pl/c4l14-obds107_obuwie_sportowe_damskie_obds107_-_czarny,323,56107.html
http://4fsklep.pl/c4l14-obds107_obuwie_sportowe_damskie_obds107_-_roz_fitness,323,56106.html
http://4fsklep.pl/c4l14-obds109_obuwie_sportowe_damskie_obds109_-_roz_fitness,323,56639.html

Ja bym była za tymi fuksjowymi z drugiego linku, oraz za tymi różowymi z ostatniego. Co myślicie ?
Dodam, że chcę biegać zarówno na twardej powierzchni, oraz w lesie.

BIEGANIE

26 lip 2014 - 10:20:59

jeżeli jeszcze nie zaczęłaś swojej przygody z bieganiem to proponuję kupic tanie buty i resztę wyposażenia.Bo jak nie wkręcisz się w bieganie i po tygodniu zrezygnujesz to zostaniesz z drogimi butami i niesmakiem

BIEGANIE

26 lip 2014 - 10:23:09

Idź do sklepu gdzie robią badanie stopy i odpowiednio dopasują buty, a nie kieruj się firmą/wyglądem/kolorem.

BIEGANIE

27 lip 2014 - 09:24:26

Już biegałam, ale w zwykłych butach. Tak łatwo nie zrezygnuję.
Masz rację, znajdę taki sklep, nawet w innym mieście i dopasują.
Dzięki za radę.

BIEGANIE

27 lip 2014 - 10:02:49

Byłam w sklepie 4F i chciałam sobie kupić buty do biegania i powiem szczerze, że są średnio wygodne. Radzę abyś przymierzyła, a nie kupowała w internecie ;)

BIEGANIE

27 lip 2014 - 10:23:03

Cytat
anemone_sollel
Idź do sklepu gdzie robią badanie stopy i odpowiednio dopasują buty, a nie kieruj się firmą/wyglądem/kolorem.

A gdzie jest taki sklep? Nie znam...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-27 10:23 przez corkachaosu.

BIEGANIE

27 lip 2014 - 10:27:39

Pracuję w sklepie Nike i wiem, że dobre buty do biegania są bardzo ważne. Raczej sugerowałabym nie kierować się wyglądem (chociaż są bardzo ładne i dobre buty do biegania). Idź do jakiegoś sklepu sportowego i powiedz jakie chciałabyś buty i powinni Ci je dopasować. Pracownicy muszą dobrze znać specyfikację butów, myślę, że nie tylko u mnie tak jest. Osobiście polecam Nike Free Run, na początek 5.0, w 4.0 i 3.0 początkowo może być Ci niewygodnie i "dziwnie" :)

BIEGANIE

27 lip 2014 - 10:35:08

Cytat
corkachaosu
Cytat
anemone_sollel
Idź do sklepu gdzie robią badanie stopy i odpowiednio dopasują buty, a nie kieruj się firmą/wyglądem/kolorem.

A gdzie jest taki sklep? Nie znam...

Wystarczy poszukać w swoim mieście sklepów dla biegaczy i tam zorientować się czy coś takiego oferują (bo nie w każdym to jest). Zazwyczaj badanie polega na tym że stawiają Cię na bieżni i nagrywają bieg. Później analizują to jak stawiasz stopę i jaki jest jej typ. Albo stajesz na czymś w rodzaju skanera.
W Intersporcie można chyba takie badanie zrobić, ale to jest płatne 30 zł - tzn. płacisz te 30 zł za badanie i później masz o tę kwotę zniżkę na zakup butów u nich.
Cytat
elzunia1989
Już biegałam, ale w zwykłych butach. Tak łatwo nie zrezygnuję.
Masz rację, znajdę taki sklep, nawet w innym mieście i dopasują.
Dzięki za radę.

Lepiej trochę pojeździć i pomierzyć. Cały czas byłam przekonana że mam stopę neutralną w kierunku supinującej, a okazało się że faktycznie jest neutralna, ale lewa stopa delikatnie pronuje. I muszę mieć buty z amortyzacją żeby stopa nie skręcała się do wewnątrz.
Buty nie muszą mieć pierdyliarda technologii i kosmicznej amortyzacji, bo wtedy też stopa nie wykonuje do końca naturalnego ruchu. Jeśli chodzi o drop (spadek między piętą a śródstopiem) to najlepiej chyba zaczynać od 10-8 mm i stopniowo zmniejszać. Im jest mniejszy, tym bardziej to bieganie jest zbliżone do naturalnego - właśnie Nike Free Run ma takie 5.0, 3.0 itd. Ale wg mnie te buty są dobre na krótkie dystanse, a poza tym są one dla stopy neutralnej (o! i to jest też ważne - czy buty mają być na krótkie, średnie czy długie dystanse + rodzaj nawierzchni). Moje Nike Flex mają chyba 7 mm i po 13 km stopy mi odpadały. Teraz mam Saucony z 8 mm (niby tylko 1 mm a jaka różnica) i niebo a ziemia.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-27 10:45 przez anemone_sollel.

BIEGANIE

27 lip 2014 - 10:38:34

Fajna opcja. Nie wiedzialam o czyms takim.

BIEGANIE

27 lip 2014 - 10:43:45

Cytat
corkachaosu
Fajna opcja. Nie wiedzialam o czyms takim.

Tylko lepiej odwiedzić kilka takich miejsc, bo znajomy ma stopę bardzo silnie pronującą - i to mu powiedzieli w sklepie nr 1. Pojechaliśmy do sklepu nr 2 a tam mu powiedzieli że neutralna i lekka pronacja... A już podczas chodzenia było widać jak ma skręconą stopę. Próbowali mu wciskać buty do stopy neutralnej lub takie "uniwersalne" - dla każdej :/

BIEGANIE

27 lip 2014 - 10:44:40

Ja kupowałam moje pierwsze buty w pumie i byłam bardzo niezadowolona. Tzn biegałam w nich, ale dopóki nie zmieniłam to nie wiedziałam ile tracę:D

Te, w których teraz biegam kupiłam w outlecie Asics (firma która specjalizuje się w odzieży i obuwiu biegowym). Pogadałam z babeczką na jakiej nawierzchni biegam, ile robię km tygodniowo i sprawidziła mi profil stopy. Na koniec pokazała mi parę modeli które były dla mnie odpowiednie, w różnychprzedziałach cenowych. Kupiłam model za jakieś 200zł (ale były i tańsze..) i nie żałuję,super zakup:) Dobrze się w nich biega, są lekkie i przewiewne.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-27 10:45 przez Muaa.

BIEGANIE

27 lip 2014 - 10:48:33

Cytat
Muaa
Ja kupowałam moje pierwsze buty w pumie i byłam bardzo niezadowolona. Tzn biegałam w nich, ale dopóki nie zmieniłam to nie wiedziałam ile tracę:D

Te, w których teraz biegam kupiłam w outlecie Asics (firma która specjalizuje się w odzieży i obuwiu biegowym). Pogadałam z babeczką na jakiej nawierzchni biegam, ile robię km tygodniowo i sprawidziła mi profil stopy. Na koniec pokazała mi parę modeli które były dla mnie odpowiednie, w różnychprzedziałach cenowych. Kupiłam model za jakieś 200zł (ale były i tańsze..) i nie żałuję,super zakup:) Dobrze się w nich biega, są lekkie i przewiewne.

Oni mają outlet? Gdzie? O.o Jadę! :D Ale bardziej obkupiłabym się w ciuchy, bo niestety ich buty nie współpracują z moją stopą :/ każdy model obciera piętę i ścięgno + uciska na przegub.

BIEGANIE

04 sie 2014 - 09:28:12

Hej!
Kupiłam sobie ostatnio buty nike free run na http://www.taniozchin.pl/taobao.php?name=list&q=free%20run&trans=0. Buty są lekkie, wygodne i jakość jest naprawdę bardzo dobra. O mierzeniu stopy nie myślę nawet. Całe życie biegałam w zwykłych trampkach, a na free runy przerzuciłam się tylko dlatego, że są naprawdę leciutkie:) 550 zł to jest bardzo dużo, więc naprawdę odradzam Ci kupno takich drogich butów, za to możesz sobie kupić jeszcze płaszcz na jesień.

niezweryfikowana
Posty: 1.802
Ostrzeżenia: 1/5

BIEGANIE

07 sie 2014 - 11:46:50

Cytat
Joana7
jeżeli jeszcze nie zaczęłaś swojej przygody z bieganiem to proponuję kupic tanie buty i resztę wyposażenia.Bo jak nie wkręcisz się w bieganie i po tygodniu zrezygnujesz to zostaniesz z drogimi butami i niesmakiem

BIEGANIE

11 wrz 2014 - 13:45:50

Faktycznie jeżeli nie kupisz przynajmniej odpowiednich butów to bieganie szybko Ci się znudzi. Będą bolały Cię stopy itp. Teraz jest tyle sklepów z butami, że nawet nie musisz wychodzić z domu, żeby jakieś kupić. Ja zwyczajnie nie mam czasu chodzić po sklepach i większość rzeczy kupuję przez internet. Moje ostatnie buty Pumy kupiłam na Sport-Guru, teraz zastanawiam się nad tym, żeby kupić nowe. Znacie może jakieś fajne modele? Wolałabym raczej w ciemnych kolorach :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

SIŁOWNIA