Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

magnez a skurcze

07 lip 2014 - 20:20:26

tak jak to często bywa od treningu siłowego mięśnie są pospinane, muszę się zaopatrzyć w magnez na rozluźnienie, tylko nie wiem czym się kierować przy wyborze odpowiedniego preparatu?
może macie też jakieś inne sposoby na spięcia i skurcze, oprócz oczywiście stretchingu regularnego ;)

magnez a skurcze

07 lip 2014 - 20:24:26

Najlepiej będzie jak zaciągniesz opinii farmaceuty w aptece :) Ale generalnie powodem występowania skurczów jest niedobór potasu, a w małych ilościach magnez.

Jedz dużo pomidorów i uzupełnisz braki.

magnez a skurcze

08 lip 2014 - 14:07:26

Warto odpowiednio wybrać specyfik, sugerując się przy wyborze przede wszystkim składem preparatu. Najważniejszy jest związek, w którym w danym preparacie występuje magnez. Badania udowodniły, że najlepiej wchłanianym związkiem jest cytrynian magnezu (Ann Walker, Magnesium research, volume 16 number 3, 183-91, September 2003). Chela Mag B6 ze względu na historię producenta rzeczywiście wydawać się może najlepszym wyborem wśród suplementów diety dla sportowców.

magnez a skurcze

08 lip 2014 - 14:17:36

MAGNella 23,45 zł za42 tabletki - jest super

magnez a skurcze

08 lip 2014 - 21:17:28

Cytat
e-rzecznik_magneb6
Warto odpowiednio wybrać specyfik, sugerując się przy wyborze przede wszystkim składem preparatu. Najważniejszy jest związek, w którym w danym preparacie występuje magnez. Badania udowodniły, że najlepiej wchłanianym związkiem jest cytrynian magnezu (Ann Walker, Magnesium research, volume 16 number 3, 183-91, September 2003). Chela Mag B6 ze względu na historię producenta rzeczywiście wydawać się może najlepszym wyborem wśród suplementów diety dla sportowców.

czyli czym właściwie jest ten chelat? nie zawiera cytrynianu? strasznie to wszystko zawiłe

magnez a skurcze

19 wrz 2014 - 14:50:37

Zarówno chelat jak i cytrynian (a także mleczan, czy tlenek) to różne związki, w których występuje magnez. W zależności od tego w jakiej formie występuje magnez, zmienia się jego wchłanialność.

magnez a skurcze

19 wrz 2014 - 15:03:16

Ja biorę Aspot, często miałam skurcze, a teraz spokój ;)

magnez a skurcze

19 wrz 2014 - 15:11:00

zapytaj w aptece ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak biegać