Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Rower czy bieganie?

03 lip 2014 - 17:23:35

Witajcie dziewczyny, miesiąc temu przerzuciłam się na zdrowy tryb życia, dieta, ćwiczenia. Zgubiłam już 4 kg, osiągnęłam te moje 50 kg ! Nie jestem gruba, mam po prostu oponkę na brzuchu [która niestety nie znika] i cellulit na udach.
Niedawno wróciłam do domu , bo skończyłam sesję (mieszkam na wsi). Kiedy byłam w Warszawie ćwiczyłam na tych odkrytych siłowniach i biegałam (krótkie dystanse) . Moje uda i pośladki zrobiły się jędrne, jednak kiedy wróciłam do domu , nie mam jakoś motywacji do biegania, nie mam też gdzie. Kocham rower i w Warszawie mi go brakowało.
Jak myślicie czy jazdą na rowerze ujędrnie sobie pośladki ? Na tym bardzo mi zależy. Średnio jeżdżę jednego dnia koło godziny, czasem półtorej, drugiego dnia krótszy dystans na najcięższej przerzutce.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-03 17:24 przez comeee_on.

niezweryfikowana
Posty: 1.573
Ostrzeżenia: 1/5

Rower czy bieganie?

03 lip 2014 - 17:27:08

każdy sport angażuje inne partie mięśniowe i w inny sposób. pomieszaj rower z bieganiem, jeżeli chcesz tylko to ćwiczyć :)

Rower czy bieganie?

03 lip 2014 - 17:28:01

Pupe i nogi tak, ale brzucha nie :P

Rower czy bieganie?

03 lip 2014 - 17:29:35

Cytat
Snuuff
Pupe i nogi tak, ale brzucha nie :P

Tak wiem, wiem, brzuch ćwiczę z Mel B :)
Cytat
Slyth
każdy sport angażuje inne partie mięśniowe i w inny sposób. pomieszaj rower z bieganiem, jeżeli chcesz tylko to ćwiczyć :)

staram się , ale nie lubię biegać, za to rower kocham. A wiem, że po bieganiu są lepsze efekty.
Może ktoś jeszcze?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-03 18:07 przez comeee_on.

Rower czy bieganie?

10 lip 2014 - 10:16:43

Wydaje mi się, że nie ujędrnisz jeżdżąc na rowerze

zweryfikowana
Posty: 1.446
Ostrzeżenia: 1/5

Rower czy bieganie?

10 lip 2014 - 10:20:00

jesli chodzi o samo ujedrnianie to mi sie wydaje, ze lepsze sa wlasnie cwiczenia typowe na pupe (przysiady, wykroki czy mel b/chodakowska itd.), a nie aeroby

zweryfikowana
Posty: 714
Ostrzeżenia: 3/5

Rower czy bieganie?

10 lip 2014 - 10:20:45

Ja też jeżdżę na rowerze, więc chętnie się dowiem :)

Rower czy bieganie?

10 lip 2014 - 10:33:01

Oczywiście,że jazda na rowerze wpływa bardzo na nogi!!
Spójrzcie sobie na nogi jakiegokolwiek kolarza! ;)
Także bierz rower i jedź! :)

Rower czy bieganie?

10 lip 2014 - 10:45:41

Nie wiem, jakie efekty da Ci rower, ale jazda jest super, więc rób to dla samej przyjemności :)

Rower czy bieganie?

10 lip 2014 - 10:49:21

Rower i bieganie to typowe spalacze tłuszczu. Jeżeli chcesz ujędrnić pośladki, musisz jednak się trochę pomęczyć. Wejdź na yt i zerknij na Mel B- pośladki, Natalia Gacka- uda i pośladki.

Rower czy bieganie?

10 lip 2014 - 10:59:30

ja na pośladki i nogi polecam te programy na youtube - fitness blender i XHIT Daily, wczesniej ćwiczyłam oczywiście mel B i chodakowska ale juz mnie znudziło i przerzucilam się na to i polecam :) sa tam też zestawy na mięśnie brzucha



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-10 11:00 przez aagacia.

Rower czy bieganie?

26 lip 2014 - 10:48:01

Ta, minusujcie mnie chcę to! trzeba by było jeździć bardzo dużo na rowerze żeby ujędrnić pupę :P Proponuję ćwiczenia typowo na pośladki, a jazda rowerem dodatkowo, dla fajnych nóg ;)

Rower czy bieganie?

10 wrz 2014 - 15:17:25

Wszystko przemawia na korzyść biegania. Całe ciało jest w ruchu podczas biegania a nie tylko nogi jak podczas kręcenia na rowerze. Ja biegam 4 razy w tygodniu do tego spalacz z g-supplements i tłuszcz się spala bardzo szybko.

Rower czy bieganie?

10 wrz 2014 - 15:21:31

Oponkę na brzuchu zlikwidujesz jedynie poprzez np. leżenie na plecach, unoszenie nóg 10cm nad ziemią 30sek w tej pozycji, następnie 20cm i potem 30cm również po 30sek, i wracając do poziomu 20cm, 10cm też po 30sek, tyle powtórzeń, ile dasz radę. A zamiast roweru czy biegania polecam skakankę, intensywny 20min trening na skakance spala tyle kalorii ile 45min bieg. :)

Rower czy bieganie?

10 wrz 2014 - 15:41:17

Po zrobieniu ok. 1100km rowerem (nie, nie ze jednym razem;))przezucilam sie na bieganie. Powodem byly umiesione lydki, ktorych sie dorobilam pedalujac.
Bieganie sprawia rownie duzo przyjemnosci a i efekty sa o wiele lepsze.
Na rower wsiadam nadal, ale juz rzadziej.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

mel b pośladki