Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dziewczyny czy znajdzie się ktoś ze mną kto się wykaże i pomoże w statystyce ?! :)

Jestem studentką dietetyki stosowanej - pisze prace mgr, jestem na pierwszym roku ale na część badawczą potrzebuję więcej czasu :) Moja praca odnosi się do zdrowego odżywania - wiem, żadne odkrycie ;) ale chcę przeprowadzić badania na osobach które do tej pory odżywiały się "standardowo" czyli specjalnie nie patrząc na to co się je:) natomiast od dziś tj. 01.07 odstawiają całkowicie słodycze, jedzenie śmieciowe oraz napoje słodkie (stałe i gazowane). Badanie miałoby trwać do końca sierpnia i wtedy podałybyście mi konkretne dane przed i po :)

a więc sumując:
CZAS TRWANIA 01.07.2014 - 31.08.2014
SPIS POMIARÓW 01.07.2014 - 01.08.2014 - 31.08.2014 (podacie na sam koniec :) )
DANE
* wiek 15-20 / 20-25 / 25-30 / 30-35 / 35-40 ... itd
* waga (rano na czczo po wypróżnieniu)
* obwód brzucha w talii
* obwód brzucha okolice pępka
* BMI (z tej strony http: //vitalia.pl/index.php/mid/6/fid/22/odchudzanie/diety/act/bmi usunąc spację po http:)
WYMÓG odstawiamy całkowicie słodycze, śmieciowe jedzenie typu chipsy, fast foody i inne, całkowicie napoje gazowane, napoje słodkie itp.
DODATEK to już dla Was samych, może zrobić sobie zdjęcia ale tylko w bikini i najlepiej tym samym, bo z pewnością po 2 msc zauważycie różnicę - ja sama nie omieszkam tego zrobić. jeśli pozwolicie mi je potem wykorzystać będę wdzięczna ale zaznaczam, że nie jest żaden wymóg w badaniu :)

oczywiście zaznaczam, że zamiast cukrów złożonych jakimi są ciastka, batoniki itp zalecam jeść owoce - tam znajdziecie obowiązkową dawkę cukru :)
byłabym wdzięczna również za racjonalne odżywanie się w "normalnych" porcjach, czyli 5 posiłków dziennych ale mniejszych, ostatni posiłek około 2/3 przed snem - ale to już jako ewent dodatek :) jednak jeśli się na to zdecydujecie proszę o zaznaczenie przy pomiarach :)

znajdzie się ktoś chętny? :) oczywiście ja sama również biorę udział w tym eksperymencie :)


Jeśli macie możliwość - namówcie swoje siostry / braci / mężów / mamy / tatę - KAŻDEGO! Bedę wdzięczna - każda różnorodność da mi szerszy obraz! :)



Zmieniany 13 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-02 09:03 przez owiecaaa.

ja jestem chętna :) tylko nie wiem czy wytrwam :p

Ja jestem chętna :) może to mnie zmotywuje do lepszego odżywiania :D

niestety ie mam silnej woli . fast foodów i słodkich gazowanych napoi nie jadam ale cukierki ciastka batoniki słodka herbata i eklerki .... żyć bez słodyczy nie potrafię, podejrzewam że jestem uzależniona od cukru. Papierosy udało mi się rzucić ale słodyczy nie potrafię. Ale apewno zajdziesz jakies chęte. wiem ze tu dziewczyny podejmuja rózne wyzwania. Powodzenia.

Mogę spróbować ale nie wiem czy dam rade :D

dziękuję za odpowiedzi :) jest już na 3 :D

dziewczyny zatem w od dziś! stosujemy się do ww "regulaminu owiecy" :D
a w dniu jutrzejszym zmierzcie się proszę rano - to istotne RANO!bo wtedy waga jest "prawdziwa" :)

Cytat
ann992
Mogę spróbować ale nie wiem czy dam rade :D

nawet jeśli nie dasz rady to dla mnie bd odpowiedź jak człowiek przyzwyczajony jest do słodyczy i starych nawyków :) cukier jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu ale można go zastąpić cukrami np z owoców :) natomiast reszta śmieci nie są nam wcale potrzebne do niczego :)

tak więc również zapraszam do eksperymentu :) i z góry dziękuję :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-01 10:25 przez owiecaaa.

zweryfikowana
Posty: 1.195
Ostrzeżenia: 1/5

byłabym chętna ale wiem, że nie wytrzymam :D

Mam ogromną ochotę spróbować, choć brak mi silnej woli. Takie wyzwanie może wreszcie zmotywowałoby mnie do odstawienia słodyczy, których w biurze "do kawusi" pożera się naprawdę sporo.

dziewczyny! ale jak wyżej napisałam dla mnie to też jest odpowiedź ile wytrzymacie :) proszę chociaż spróbujcie oczko

może dziewczyny na czele ze mną będą Was motywować do chociaż jedno miesięcznej próby? oczko

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Niestety, ja już się nie nadaję do takiego eksperymentu :D

Też bym chciała rzucić ale to takie trudne, najdłużej przez swoje życie wytrzymałam 7 dni kiedyś i w sumie powoli już się odzwyczajałam, ale potem znowu zaczełam i już się zaczeło :D

Dla zachęcenia powiem, że najgorsze jest około 14 dni "odwyku słodyczowo - śmieciowego". Potem nasze kubki smakowe zwyczaje odzwyczajają się do tego smaku do momentu ponownego spożycia :) oczko



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-01 11:00 przez owiecaaa.

ja jestem chętna, od dawna mam taki zamiar, ale jakoś nie mogę się sama zebrać na to, a świadomość, że będę badana bardzo mi pomoże :D

Cytat
owiecaaa
Dla zachęcenia powiem, że najgorsze jest około 14 dni "odwyku słodyczowo - śmieciowego". Potem nasze kupki smakowe zwyczaje odzwyczajają się do tego smaku do momentu ponownego spożycia :) oczko
A zawsze myślałam, że mam kubkismakowe :P Chyba podejmę wyzwanie :)

Od trzech miesięcy się odchudzam i schudłam 11 kilo,ale ostatnie dwa tygodnie za dużo sobie pozwoliłam więc chętnie się przyłączę :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Rower czy bieganie?