Obecnie rozmawiamy o:

wyposazenie gastronomi

gorący temat

transportery taśmowe

39 minut temu

sprawdzony stomatolog

43 minut temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Rower Holenderski.

02 maj 2014 - 11:27:29

Dziewczyny chciałabym sobie kupić rower miejski, jednak żeby miał jakieś przerzutki bo mój TŻ ma górala i jak czasem wyjdziemy na rower to żeby mi się dobrze jeździło.
Nie ukrywam, nie mam na ten cel za dużo pieniędzy i pomyślałam, że może coś doradzicie.
Mi podoba się taki jak na zdjęciu. Koła 26'' , 3 przerzutki. Ale nie znam się na rowerach i może ktoś co się zna mi podpowie lub co ma taki rower czy warty jest zakupu. Koszt około 700 zł.


Rower Holenderski.

02 maj 2014 - 11:35:49

holenderski to on na pewno nie jest

Rower Holenderski.

02 maj 2014 - 11:38:14

Cytat
manili
holenderski to on na pewno nie jest

Jak wspomniałam w treści pierwszego postu, nie znam się na rowerach, jednak Twój komentarz nic nie wniósł do tematu. Byłoby lepiej jakbyś odpowiedziała na moje pytania, pewnie byłoby to dla mnie cenniejsze :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-02 11:42 przez JegoBaba.

Rower Holenderski.

02 maj 2014 - 11:40:32

Ja mam miejski bez przerzutek i się nim super jeździ :)

Rower Holenderski.

02 maj 2014 - 11:43:29

ja mam holenderskie 4 rowery w domu, sprowadzane 3 kupione za ok 3 tysięcy, jeden używany z giełdy za 1000 zł, i nie widzę różnicy, żeby używany był gorszy, ale to nie są miejskie rowerki, może jeden da się pod niego podpiąć :)

użytkuję od kilku lat, ale inwestycja bardzo opłacalna

Rower Holenderski.

02 maj 2014 - 11:43:32

Cytat
Snuuff
Ja mam miejski bez przerzutek i się nim super jeździ :)

ale jeździsz tylko w mieście? Chodzi mi czy po równym terenie. Czy np pod górkę nie będzie problemu podjechać. No i jaka cena za Twój?
anbata mi nie zależy by był nowy bo będę go użytkować sporadycznie, kilka razy w miesiącu, chodzi o to żeby się nie rozleciał, albo żeby nie przynosił więcej złości niż radości z jazdy :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-02 11:44 przez JegoBaba.

Rower Holenderski.

02 maj 2014 - 11:48:04

No właśnie po wsi w ekstremalnych warunkach i mam go już 3 lata :) nie mam pojęcia wygrałam go kiedyś w konkursie, ale drogi to on na pewno nie był ;p

Rower Holenderski.

02 maj 2014 - 12:54:41

żadna z was nie ma? Nie może być :)

Rower Holenderski.

02 maj 2014 - 13:31:57

Ja mam używanego batavusa za 300 zł i sprawuje się trzeci sezon bez zarzutu, mam w okolicy przyzwoity serwis do jakichś większych przeglądów i napraw, drobniejsze ogarniam sama. Mój ma koła 28" (jeżeli ma być na dłuższe wypady wycieczkowe, to 28 jest lepsze niż 26), 5 przerzutek w tylnej piaście - dla mnie wystarczy do podjechania pod górkę, również na drogach gruntowych, ale jeździłam też po polach i wioskach na damce z 3 przerzutkami i też mi tyle wystarczało (kiedyś jeździłam i na ukrainie bez przerzutek i też dawało radę :P). Mam też dosć szeroki bieżnik, szerszy niż standard w rowerach miejskich, dzięki temu lepiej sobie radzi w lesie czy na polnych drogach. Koszyk zwykły metalowy, ale mocowany na stałe, nie tylko na kierownicę, ale też od dołu takimi widełkami do osi przedniego koła. Nie wygląda tak hipstersko jak wiklinowe, ale lepiej sie trzyma i można do niego włożyć cięższe rzeczy. Oświetlenie - z tyłu czerwony migacz, z przodu latarka diodowa przyczepiana na klips (na baterie), standardowe oświetlenie na dynamo jest jak dla mnie do bani (wystarczy, ze wjedziesz w błoto, a przestaje działać), oryginalną lampkę mam tylko dla ozdoby. Chyba tyle. A, jeszcze dzwonek - w mieście to niezbędna rzecz.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-02 13:34 przez angua79.

Rower Holenderski.

02 maj 2014 - 13:35:01

angua79 dzięki za super wpis. Zobaczyłam zdjęcie na google, ładny rower. Gdzie kupowałaś? W jakimś komisie czy w necie? Super cena, też bym się skusiła na takiego :)
Zobaczyłam ceny nowych :) Kosmos :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-02 13:36 przez JegoBaba.

Rower Holenderski.

02 maj 2014 - 13:36:07

w komisie

Rower Holenderski.

02 maj 2014 - 13:37:25

gdzieś w wielkopolsce?

Rower Holenderski.

02 maj 2014 - 13:42:40

w Poznaniu.
Fakt, ze wypasiona, odpicowana Gazelle np. też potrafi nieźle kosztować, ale za 500 zł jest już w czym wybierać, jeśli chodzi o używane. Co prawda, zawsze jest małe ryzyko niespodzianek - mnie po kilku dniach w moim batavusie poszedł łańcuch - po prostu był dość zużyty, wymieniłam i zero problemów. Jakbym miała wybierać miezy nowymz supermarketu a używanym holendrem, zdecydowanie używany.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-02 13:47 przez angua79.

zweryfikowana
Posty: 594
Ostrzeżenia: 1/5

Rower Holenderski.

02 maj 2014 - 13:46:02

kola '28 beda lepsze, latwiej się jeździ :) Rowerek miejski całkiem ładny ;) i tak jak mówisz koniecznie przerzutki minimum 3 jesli jazda bardziej rekreacyjna po miescie, ale najlepiej te 5.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-02 13:52 przez raffine1.

Rower Holenderski.

02 maj 2014 - 13:50:09

są też z kołami 28 ale niestety przerzutki tylko 3 :/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

orbitrek czy bieganie