Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

idealne ciało? Ale jak?

08 kwi 2014 - 20:53:11

Witajcie!

Wiem że jest tutaj pełno takich tematów, ale właśnie to sprawia ta ilość ( ogromna ilość ) że nie wiem już gdzie szukać

Do lata już tak mało, a moje ciało ukrywa się pod fałdami tłuszczu.. Chce ćwiczyć, zmieniać swoje ciało, chce z dumą je pokazywać!
Jakie ćwiczenia polecacie? Wy po jakich ćwiczeniach miałyście zdumiewające efekty?
Jakaś dieta coś?
Wszystko co polecacie! Dodam że chodze do szkoły więc ćwiczenia z rana albo w południe za bardzo nie odpowiadają
+ chodze na basen ze względu na kręgosłup :>

niezweryfikowana
Posty: 1.802
Ostrzeżenia: 1/5

idealne ciało? Ale jak?

09 kwi 2014 - 10:51:37

ja biegam dwa miesiące regularnie i nic :(

idealne ciało? Ale jak?

09 kwi 2014 - 10:59:14

ja schudłam 10 kilo ale zajęło mi to ponad pół roku ciągłej pracy. Na początku chudłam 0,5 kilo miesięcznie ale się nie poddawałam - później schudłam już ok 1,6 na miesiąc. Wiem, że to malutko, bo niektórzy 1,6 potrafią scchudną w pare dni ale ja zawsze mało jadłam od 2005 roku się odchudzałam a tyłam od przysłowiowego liścia sałaty :) Ale wzięłam się bardziej za ciało i ćwiczenia.
Codziennie ćwiczę 3 godziny dziennie bez sobót :)
Kręcę hula hopem 40 minut, biegam godzine i robie ćwiczenia na poszczególne partie ciała z MEL B (cardio, nogi, pupa, brzuch, abs, klatka)
Czasem ćwiczę od 22-1 w nocy bo za dnia nie mam na to wszystko czasu :)
Chcieć to móc :) A zmianę po brzuchu widać najbardziej w moim przypadku :)

idealne ciało? Ale jak?

09 kwi 2014 - 11:04:20

Shumii wolno chudniesz bo za dużo ćwiczysz i przy tym też pewnie za mało jesz, 3 h ćwiczeń to naprawdę jest za dużo, mięśnie też muszą odpoczywać, nawet godzina ćwiczeń byłoby wystarczająco wiem po sobie

idealne ciało? Ale jak?

09 kwi 2014 - 11:11:03

Cytat
milena1706
Shumii wolno chudniesz bo za dużo ćwiczysz i przy tym też pewnie za mało jesz, 3 h ćwiczeń to naprawdę jest za dużo, mięśnie też muszą odpoczywać, nawet godzina ćwiczeń byłoby wystarczająco wiem po sobie

dokładnie - poza tym to nie waga jest wyznacznikiem tego jak wyglądamy ale centymetry... skoro ćwiczyłaś tak długo to spalałaś tkankę tłuszczową zastępując ją mięśniami, które są cięższe. Więc ogólnie możesz ważyć tyle samo co wyjściowo, ale wyglądać o niego lepiej bo zamiast tłuszczu masz mięśnie.

Do autorki - chyba już źle do tego podchodzisz. Od razu mówisz - nie rano, nie w południe... znajdujesz już podświadomie wymówki. jakaś dieta? oczywiście, że tak! zdumiewające efekty? dla każdego dobre co innego i coś co Ciebie może wkręcić w ćwiczenia, innych mogło odrzucić... zależy też co chcesz osiągnąć.

idealne ciało? Ale jak?

09 kwi 2014 - 11:20:16

Ja od ok dwóch tygodni trzymam dietę 1200 kcal (jednak zdarza mi się zjeść nieco więcej). Do tego biegam (niestety nieregularnie) i czasami ćwiczę (również nieregularnie). Do tej pory zjechało 3,1 kg. Zauważyłam, że trochę zmniejszył mi się brzuch, chłopak twierdzi, że nogi również zmalały, ale on to pewnie mówi aby mnie wspierać hehhe ;) Polecam aplikację na telefon fatsectret. Bardzo ułatwia kontrolowanie tego co jemy ;)

zweryfikowana
Posty: 1.596
Ostrzeżenia: 2/5

idealne ciało? Ale jak?

09 kwi 2014 - 11:20:18

po pierwsze na płaski brzuch super działa a6w wiem po sobie bo ćwiczyłam i po 2 tyg już są rewelacyjne efekty, a cały cykl trwa 6tygodni
na pewno trzeba się skusić na ćwiczenia kardio, źródła są różne, ale po około 25 min. nieustannego ruchu nasze ciało zaczyna dopiero spalać zgromadzony tluszcz, więc jak pływasz to dobrze, byle nie 15 min i koniec, polecam rolki! są bardzo przyjemne w użytkowaniu i świetnie robią na pupę, ujędrniają ją a do tego wysmuklają nogi... to nie koniec ich zalet bo tak na prawdę aktywują mięśnie z każdej partii ciała
skakanie na skakance bardzo też pomaga, no i na talię kręcenie hula hoop, u mnie - 1cm na tydzien schodziło :)

idealne ciało? Ale jak?

09 kwi 2014 - 11:25:04

Nytalka15 A6W niszczy talię... fakt, ma się super płaski brzuch, ale jak nie robi się przy tym ćwiczeń na talię (albo nie ma mega super talii zawsze na zawsze) to wcięcie gdzieś znika. Poza tym jak się nie ma silnej woli to można szybko się zniechęcić bo ćwiczenia są długie i monotonne. Może na początek Mel B na płaski brzuch? 10 minut a i tak na początek jest super.

idealne ciało? Ale jak?

20 kwi 2014 - 14:06:10

Ja zaczęłam od biegania. Ale w między czasie zaczęłam dowiadywać się więcej, uczyć się chodzić na treningi z profesjonalnymi trenerami i okazało się, że żeby bieganie się opłacało trzeba umieć biegać :) . W skrócie: Na szybkie spalanie- trening interwałowy max 3 dni w tygodniu z 48h przerwą, max 25 min. Po jakimś czasie kiedy zauważysz efekty dodać lekkie ćwiczenia siłowe, które wyrzeźbią Twoje ciało. Nie ma się co rozpisywać tutaj, zapraszam na mojego bloga, znajdziesz tam trochę informacji, ćwiczeń, treningów, której MI pomogły i które zdecydowanie uwielbiam. http://fitandpassion1.bloog.pl

Jeśli chodzi o dietę to będę o tym trąbić wszędzie! Dieta to nie jest żadne MŻ czy głodówka. Dietę rozumiemy poprzez racjonalne odżywianie się. Zdrowe, szczupłe w dobrej kondycji fizycznej ciało potrzebuje pożywienia! Jednak trzeba się stosować do kilku podstawowych zasad. Nie chcę wszędzie powtarzać tego samego, wszystko co potrzebne jest na blogu. Zapraszam i powodzenia :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Instagram