Obecnie rozmawiamy o:

Meble na wymiar Warszawa

gorący temat

najtańsza apteka

dzisiaj o 20:20

Meble

dzisiaj o 19:04

Sypialnia tapeta

dzisiaj o 16:04

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

cel-10kg

02 gru 2013 - 23:25:30

chce sie poradziś tych bardziej doświadczonych, wytrwałych, fanek wszekiego rodzaju sportu. Przejdę do rzeczy mam 164 cm wzrostu i wagę 59-60kg. Jest to waga w normie wg. bmi, ale ja się nie czuje za dobrze w mojej wadze, szczególnie, że ktoś może ważyć 60g i więcej i wygląda świetnie, a u mnie tłuszcz nie korzystnie się rozklada i nie podoba mi się moje ciało. Peoblematyczne są u mnie biodra i pupa mam tam rozmiar 38-40, co źle wygląda przy górze ktora jest o rozmiar mniejsza, nie chce tu słów krytyki, że inni mają gorszą nadwage itp. ja po prostu chce zadbac o siebie i lepiej sie ze sobą czuć. obliczyłam wg. bmi, że z wagą powiedzmy 50kg, też bd. to waga prawidłowa. Jak moge to osiągnąć i w jakim czasie mniej więcej. chciałabym ćw. rano skalpel ewy chodakowskiej, po południu poskakać na skakance, jestem w stanie wykonać dziennie ok. 500podskoków, a wieczorem cardio mel b. i tego się trzymać mniej więcej 3-5 razy w tyg. zalezy od czasu i nastroju. Dodam, że jestem strasznym łasuchem i nie potrafię być na diecie. Kolacji nigdy nie jadam i staram się ograniczać tłuszcze, napoje gazowane, ale slodkie jest moją piętą achillesową:P. Poradźcie jak trzymać się planu, co dodac, co robić i jesli sumiennie bede sie trzymała założeń t w jakim czasie moge uzyskać porządany efekt?
podbijajcie chociaz



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-02 23:33 przez Migotka-.

cel-10kg

02 gru 2013 - 23:35:42

Myślę że bez ograniczenia slodyczy będzie cięzko bo to jednak one najbardziej tuczą;) Jesli całkiem nie dasz rady z nich zrezygnować to ustal sobie jakiś dzienny limit na słodkie i absolutnie nie jedz słodkiego wieczorem:)

cel-10kg

02 gru 2013 - 23:37:31

tzn. raz w tygodniu np. jakies dwa wafelki lub kawałek ciasta mogło by być ok?
moze jeszcze ktos sie wypowie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-02 23:41 przez Migotka-.

cel-10kg

02 gru 2013 - 23:42:11

To zalezy ile słodkiego jadłaś do tej pory, bo dla każdego "dużo" oznacza co innego. Ja np. jadłam codziennie pasek czekolady albo wafelka i chudłam:) Oczywiście mogłabys np. jeśc 2 dni w tygodniu i to też jest dobre rozwiązanie. Całkowita rezygnacja ze slodkiego nie jest dobrym pomysłem bo potem w pewnym momencie nie wytrzymasz i możesz się na słodkie rzucić;)

cel-10kg

02 gru 2013 - 23:44:25

dlamnie duzo tzn. ze codziennie coś slodkiego musi byc:/ a co z cwiczeniami, przy takim zalozeniu ile sie chudnie?

cel-10kg

02 gru 2013 - 23:46:14

Mozesz jesc wszystko, slodycze tez, tylko niech to beda dobre, zdrowe produkty, nieprzetworzone, bez utwardzonych tluszczow i konserwantow, nie licz scisle kalorii, tylko patrz na to CO jesz ;) jesli chodzi o plan treningowy, jaki sobie ustalilas, moim zdaniem absolunie ZA DUZO, jesli bedziesz malo jadla i duzo cwiczyla osiagniesz efekt przeciwny do zamierzonego.. Aaha i jeszcze jedno KOLACJE POWINNO SIE JESC, ok 2-4 h przed snem, niech to bedzie cos lekkiego, ale trzeba ja jesc. Pamietaj aby schudnac musisz jesc ;)

cel-10kg

02 gru 2013 - 23:46:35

Nie dajmy się zwariować, wafelek raz an tydzień nikomu nie zaszkodzi. Ja pozbyłam się tych 10 kilo bez rygorystycznych diet. Byłam na wielu począwszy od tej Duukana, poprzez kapuscianą i inne "sławy". Efekt był taki, ze tylko tyłam, bbo efekt jojo był ogromny. Jest tylko jedna słuszna droga- jeść zdrowo :) Mam zamiar napisac jakąś notkę na blogu jakim cudem udało mi się na stałe stracić wagę bez efektu jojo. Jak będziesz chciała, to podeślę link :)

cel-10kg

02 gru 2013 - 23:50:41

To że codziennie to nie znaczy jeszcze że duzo, bo znam osoby które potrafią zjeść jednego dnia tabliczkę czekolady i dużą paczkę delicji i tak codziennie:D
Wiesz co ja odnośnie wagi to się nie wypowiem bo ja patrzyłam na wymiary. Ćwicząc 45 minut dziennie, 5 razy w tygodniu, jedząc normalnie 5 posiłków dziennie - oczywiscie bez żadnych czipsów i fast foodów schudłam w pół roku:
- biodra - 91 > 86
- talia - 69 > 61
- udo - 58 > 50
Zapewne gdybym np. jadła lżejszą kolację i całkiem wykluczyła słodkie to schudłabym szybciej. Ty chyba myślisz ćwiczyć troche więcej niż ja więc też efekty będą na pewno lepsze:)

Cytat
Puciek14
Nie dajmy się zwariować, wafelek raz an tydzień nikomu nie zaszkodzi. Ja pozbyłam się tych 10 kilo bez rygorystycznych diet. Byłam na wielu począwszy od tej Duukana, poprzez kapuscianą i inne "sławy". Efekt był taki, ze tylko tyłam, bbo efekt jojo był ogromny. Jest tylko jedna słuszna droga- jeść zdrowo :) Mam zamiar napisac jakąś notkę na blogu jakim cudem udało mi się na stałe stracić wagę bez efektu jojo. Jak będziesz chciała, to podeślę link :)
Ja też na dniach na blogu szafowym będę opisywać jak schudłam więc można zaglądnąć;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-02 23:51 przez skarbek2012.

cel-10kg

02 gru 2013 - 23:54:36

dziękuję za porady:) a w jakim czasie uda sie 10 kg zrzucić. ile wam to zajeło. nie ukrywam, że pół roku nie chciałabym się "katować"

cel-10kg

03 gru 2013 - 00:01:28

Kochana!! Ewa Chodakowska :)
Zobacz sobie na facebooku jej profil, wrzuca tam zdjęcia które przesyłają Jej osoby które zaufały Jej ćwiczeniom -swoje efekty po ćwiczeniach 30 min dziennie a za miesiąc zobaczysz świetne efekty ! Wiem z autopsji, ciało jest sprężyste a nie "flakowate" Zrób sobie zdjęcie przed ćwiczeniami i za miesiąc (najlepiej w tym samym stroju) ponownie, polecam gorąco !!
Jeszcze dodam, że nie trzeba rezygnowac całkowicie ze słodyczy etc, tylko nie pożerać w ogromnych ilościach na raz :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-03 00:02 przez Kathleen.

cel-10kg

03 gru 2013 - 00:01:43

pamietaj ze jezeli nie zostawisz chociaz czesci diety i zrezygnujesz calkowicie z aktywnosci fizycznej efekt jojo gwarantowany ;) ja schudlam 6 kg w 2 miesiace ale nawyki w conajmniej 60% zostaly, powodzenia. !

cel-10kg

03 gru 2013 - 00:02:58

no ja w 2 tyg. zrzuciłam 5 kg, cwiczenia lekka dieta, ale już bylam zmeczona tym i wrociło:/

cel-10kg

03 gru 2013 - 00:14:29

waga nie jest dobrym miernikiem odchudzania, lepiej się mierzyć. mięśnie są cięższe niż tłuszcz

cel-10kg

03 gru 2013 - 00:14:51

Cytat
Migotka-
dziękuję za porady:) a w jakim czasie uda sie 10 kg zrzucić. ile wam to zajeło. nie ukrywam, że pół roku nie chciałabym się "katować"
Mi to zajęło kilka miesięcy, ale to nie było katowanie sie :) Jak miałam ochotę na kebaba, to go jadłam jak na wafelka to jadłam. Ale wiadomo, że było to w rozsądnych porcjach. dwa wafelki, pół kebaba itd. :)i niezbyt czesto. Po 2 miesiacach zdrowa dieta staje się normalnym trybem życia i teraz, gdy już osiągnęłam swój cel -10kg. to cieżko mi wrócić do złych nawyków żywieniowych. Jem caly czas mniej i ta czuje sie napchana, na smażone potrawy i duże ilość słodyczy po prostu nie mam ochoty. Tak samo będzie z Tobą. Początkowo zdrowe żywienie sie i ćwiczenia będa męczące, później uzależnisz się od tego i stanie się to przyjemnościa :) bez obaw

cel-10kg

03 gru 2013 - 00:17:05

Cytat
Migotka-
chce sie poradziś tych bardziej doświadczonych, wytrwałych, fanek wszekiego rodzaju sportu. Przejdę do rzeczy mam 164 cm wzrostu i wagę 59-60kg. Jest to waga w normie wg. bmi, ale ja się nie czuje za dobrze w mojej wadze, szczególnie, że ktoś może ważyć 60g i więcej i wygląda świetnie, a u mnie tłuszcz nie korzystnie się rozklada i nie podoba mi się moje ciało. Peoblematyczne są u mnie biodra i pupa mam tam rozmiar 38-40, co źle wygląda przy górze ktora jest o rozmiar mniejsza, nie chce tu słów krytyki, że inni mają gorszą nadwage itp. ja po prostu chce zadbac o siebie i lepiej sie ze sobą czuć. obliczyłam wg. bmi, że z wagą powiedzmy 50kg, też bd. to waga prawidłowa. Jak moge to osiągnąć i w jakim czasie mniej więcej. chciałabym ćw. rano skalpel ewy chodakowskiej, po południu poskakać na skakance, jestem w stanie wykonać dziennie ok. 500podskoków, a wieczorem cardio mel b. i tego się trzymać mniej więcej 3-5 razy w tyg. zalezy od czasu i nastroju. Dodam, że jestem strasznym łasuchem i nie potrafię być na diecie. Kolacji nigdy nie jadam i staram się ograniczać tłuszcze, napoje gazowane, ale slodkie jest moją piętą achillesową:P. Poradźcie jak trzymać się planu, co dodac, co robić i jesli sumiennie bede sie trzymała założeń t w jakim czasie moge uzyskać porządany efekt?
podbijajcie chociaz


Zajmij się czymś--> ja zaczęłam szyć, teraz po 2 tygodniach, mam tyle zamówień,że nie mam czasu się nudzić i myśleć o łasuchowaniu, od 2 tyg zjadłąm może 1 prince polo, wczoraj weszłam na wagę a tam z 49 na 47kg po 2 tygodniach, a dodam,że jem normalnie śniadanie, 2 śniadanie, obiad i kolację :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Siłownia-co i jak?