Obecnie rozmawiamy o:

hurtownia elektryczna

52 minut temu

szkoła nauki jazdy

53 minut temu

Angielski

dzisiaj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

dzisiaj o 18:57

transport i spedycja

dzisiaj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

tańce a wiek

04 wrz 2013 - 22:12:30

hej.
Chciałabym poznać Waszą opinię.
A więc od zawsze podobał mi sie taniec, hip hop i dancehall, lecz nigdy nie miałam mozliwosci zapisania sie na zajecia ponieważ trenowałam co innego i nie mogłam sie rozdwoić.
Teraz chciałabym się wybrać na tańce, ale czuję sie staro. Mam 21 lat a chcialabym się nauczyć tańczyć, w przyszłości moze jakieś pokazy itd.
Chcialabym zapytac się osob tanczących po jakim czasie już się coś umie ?
I czy jest to dobry wiek, by zaczynac ?
Druga kwestia, że to nie jest zbyt tanie, 100zl za miesiąc (w tym 2 treningi w tyg.)
Czekam na opinie ;)

tańce a wiek

04 wrz 2013 - 22:15:32

Nigdy nie jest za późno na spełnianie marzeń :)

tańce a wiek

04 wrz 2013 - 22:24:43

100zl miesięcznie to dość niewiele. Nigdy nie jest za późno na naukę, ale na zawody to już raczej się nie załapiesz, chyba, że jakieś niezbyt prestiżowe;)

zweryfikowana
Posty: 1.787
Ostrzeżenia: 1/5

tańce a wiek

04 wrz 2013 - 22:29:36

100 zł a wychodzi Ci mniej więcej 8 treningów w miesiącu-tanio :) a poza tym taniec nie patrzy na wiek, znajdź w sobie rytm i do roboty :)

tańce a wiek

04 wrz 2013 - 22:29:49

Tańczyłam 3 lata (od 16 roku zycia) był to taniec nowoczesny ale miałyśmy dodatkowe szkolenia z hip hopu, baletu czy akrobatyki. Jak byłam młodsza jakieś 10 lat to tańczyłam z rok ale wtedy nie byłam za bardzo zaangażowana :) Kochałam tańczyć, jeździłyśmy na pokazy, i przeglądy ogólnopolskie, moja była szkoła to jedna z najlepszych w polsce, byłam w grupie średniozaawansowanej ale musiałam zrezygnować bo szłam na studia a na studiach to już inna bajka byłam już za poważna na kostiumy i treningi. Na 3 roku studiów (też miałam 21 lat) przechodząc koło szkoły tańca nowoczesnego zobaczyłam bilbord że są nabory (od 13-22 roku zycia) i poszłam :) ale cóż szybko zrezygnowałam. Byłam najstarsza z grupy a moje nowe "koleżanki" miały po 13-14 lat :)) a przyjeli mnie tylko dlatego że już kiedyś tańczyłam i większość umiejętności takich jak obroty, przeskoki, podstawy baletu miałam już opanowane :) uciekłam jednak bo stwierdziłam że jest chyba już dla mnie za pózno i musze zając się czymś innym, bo na tancerke jestem za stara. Jednak wspominam miło taniec w mojej starej szkole, aż mi się łezka kręci, na prawde to kochałam :)

tańce a wiek

17 wrz 2013 - 14:48:31

Dziewczyno! wczodzac na ten watek myslalam ze masz ponad 30 lat :P a Ty piszesz ze 21.. to jest wlasnie swietny wiek do rozpoczecia trenowania tanca. jestes bardziej swiadoma swojego ciala no i zdecydowana co bys chciala trenowac. Ja osobiscie tancze od dziecinstwa, ale 3 lata temu zapisalam sie do grupy dancehallowej w Gdańsku i tancze tam do dzis, poznalam wielu niesamowitych ludzi, teraz bierzemy udzial w wystepach i zawodach. Niesawmowite doswiadczenie - polecam kazdemu :) no i dancehall jest takim stylem, w ktorym na prawde po 1 lepiej odnajduja sie dojrzale kobiety (a nie dziewczynki po 13-14 lat), a takze te o kraglych ksztaltach ;) co do cen to wiele zalezy od szkoly tanca czy instruktora, ale ok 100zl za 2 treningi w tygodniu to jest taki standard :) polecam, tańcz :)
A co do efektow- wlasnie na poczatku, jak juz zlapiesz bakcyla, najszybciej i najwiecej sie uczysz, potem juz coraz wolniej widac postepy. No i najwiecej zalezy po 1 od tego czy zalapiesz zajawke - mozesz wtedy sama poza treningami czytac, ogladac filmiki, szukac i sluchac muzyki - to bardzo rozwija, a po 2 od trenera. Jak zarazi Cie pasja i podejdzie do kazdego w grupie indywidualnie to kazdego wiele nauczy. Jest w internecie wiele stron z opiniami czy forum, gdzie mozesz zapytac ludzi jakie zajecia i gdzie by Ci polecili na poczatek w Twojej okolicy. Powodzenia ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-17 14:53 przez rappingirl69.

tańce a wiek

17 wrz 2013 - 14:49:58

Znam osoby które zaczęły w wieku 19-20 lat i teraz taniec to ich życie :)

niezweryfikowana
Posty: 182
Ostrzeżenia: 6/5

tańce a wiek

27 cze 2022 - 23:30:12

ja wybralam towarzyski ale chodzilam tez na latino.. jednak w tym pierwszym czuje sie lepiej, chodze do https://www.spot66.pl/kursy-solo/taniec-towarzyski-solo/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Promocja zdrowia