Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Bóle podczas biegania

23 lip 2013 - 23:07:35

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.6oredeitemplari.it/wp-content/uploads/2013/04/nike-pegasus-29-main.jpg&imgrefurl=http://www.6oredeitemplari.it/2013/04/correre-e-poesia/nike-pegasus-29-main/&h=600&w=800&sz=169&tbnid=L1hS6Im4TZy4lM:&tbnh=90&tbnw=120&zoom=1&usg=__B4vMJr69Yj7rWwpvo5hkTc0W9EI=&docid=KSU6XoX2Kc6-QM&sa=X&ei=T5PvUbXPNcGQtQaS5YDgCA&ved=0CD4Q9QEwAA&dur=1657

zdjecie butów.


Mam nadzieje że znajdą się osoby które też biegają i mi pomogą.
Biegam krótko. Ok 1 tydzień. Przygotowałam się bardzo dobrze. Ubrania , i buty do biegania.
Słuchawki w uszach i ruszyłam..

Pierwszy dzień był ciężki ale już kolejnego biegało mi się świetnie.
Zaczęłam za dużo. 4 dni pod rząd 1,5 h.

Pózniej wyjechałam na 3 dni ale po powrocie , dosłownie ruszyłam w bieg.
W tym dniu biegało mi się świetnie!
Kondycja mi dopisywała, nic nie bolało :).
Prawie całą godzinę przebiegłam z małymi przerwami i nastał kryzys.
Zakwasy już przerabiałam w pierwsze 3 dni. I było już wszystko dobrze kiedy zaczęły mnie boleć kolana..
W czasie ostatniego biegu nie czułam żadnego dyskomfortu ale w domu już tak.
Pomyślałam że jutro będzie lepiej. Kupiłam opaskę uciskową i dziś wyruszyłam w bieg i niestety nie dałam rady.
Przy lekkim czy szybkim ruchu odczuwam ból.
Zrobiłam przed biegiem rozciąganie ale na nic się to nie zdało.
I ból odczuwam do tej pory nawet teraz leżąc.
Chciałam zasięgnąć trochę informacji w internecie co to może być i objawy najbardziej wskazują na tzw. "kolano biegacza".

Czy ktoś miał taki ból ? jak z tym sobie poradzić? kiedy mogę liczyć na poprawę.

Przestanę biegać na kilka dni. Jutro mam zamiar wybrać się na basen( ćwiczę tylko tydzień ale pokochałam bieganie!!) nie chce z niego zrezygnować :((



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-24 10:43 przez Zywieczdroj.

Bóle podczas biegania

23 lip 2013 - 23:20:29

Taki ból może mieć bardzo różne podłoże. Najlepiej iść do ortopedy niech zrobi prześwietlenie, może masz coś z rzepką, może z płynem w kolanie, a nie daj boże osłabione więzadła (włos od kontuzji, która wykluczy Cię na pół roku). Póki co możesz kupić sobie NUTREND Flexit Drink (ok. 50-60zł) na wzmocnienie stawów (to chyba najlepszy taki środek), nie forsuj kolana, a po wysiłku rób zimne okłady (np. lód w ścierce).

Kolano biegacza dosięga raczej ludzi biegających dłużej, ale poczytaj trochę o bieganiu. Tzw. zakwasy to nie ból, który odczuwasz na drugi, trzeci dzień po wysiłku. Stężenie kwasu mlekowego w mięśniach wzrasta ok. 3-4 godziny po wysiłku i szybko spada, a to co odczuwasz w kolejnych dniach to mikrourazy mięśni wynikające z przetrenowania. Twoje mięśnie odbudują się mocniejsze, ale musisz dać im czas na regenerację, kiedy pójdziesz biegać obolała nic dobrego Ci z tego nie przyjdzie.

Zaczęłaś od długiego biegu, jaki dystans pokonujesz w tym czasie? Jakie masz buty i po jakim terenie biegasz?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-23 23:22 przez Zuosnica.

Bóle podczas biegania

24 lip 2013 - 10:33:02

Zakupiłam buty nike ( niestety nie wiem jaki model ) ale buty typowe do biegania z solidną amortyzacją.Ale nie stety biegam po miejskich chodnikach.. :(

Biegam bardzo wolno. Zaczęłam 1,5 h.. ale co 2 minuty się zatrzymywałam na 1 min. I tak przebiegałam 1,5 h pózniej było już lepiej. Myślę że zrobiłam podczas jednego biegu ok 7,8 km ale też nie jestem pewna. Gdy miałam "zakwasy" to również wtedy biegałam.. byłam obolała ale podczas biegu nie odczuwałam tego solidnie i po 3 dniach jak ręką odjął.

A co do kolan. To dzisiejszej nocy mnie bolały. Teraz jak kucam też lekko bolą ale ból jest już słabszy. Jeśli po 2 dniach nie przestanie wtedy będę zmuszona się wybrać do lekarza.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-24 10:37 przez Zywieczdroj.

Bóle podczas biegania

24 lip 2013 - 10:36:17

dwie sprawy, jakie masz buty (wrzuć fotkę albo sprawdź po prostu na pudełku jaki model) i po jakim podłożu biegasz?

a jak na mój gust, to jako początkująca biegasz za długo i za dużo
nie biegaj codziennie, lepiej co drugi dzień,
a zamiast biegać 1,5h i stawać co chwilę na odpoczynek, to zastąp to stawanie marszem, czyli na zmianę bieg i marsz



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-24 10:38 przez pauli05.

Bóle podczas biegania

24 lip 2013 - 10:37:06

Biegasz bardzo długo, Twoje mięśnie nie są przyzwyczajone do wysiłku i niestety przetrenowałaś się. Przed każdym bieganiem pamiętaj o rozgrzewce, a po o rozciąganiu. No i przede wszystkim po takim długim bieganiu dzień przerwy na regenerację mięśni!!

Bóle podczas biegania

24 lip 2013 - 10:37:38

poczytaj w necie albo popytaj w aptece o jakis suplement na stawy tez mialam taki problem ze stawami po biegach i skaknce :) ja uzywam artresan1

Bóle podczas biegania

24 lip 2013 - 10:39:46

Cytat
pauli05
dwie sprawy, jakie masz buty i po jakim podłożu biegasz?

Buty firmy nike (pegasus 29) w sklepie poprosiłam o coś dobrego do biegania.

Biegam po miejskich chodnikach.. Wiem ze nie jest to dobre ale nie mam wyjścia . Mieszkam w dużym mieście z dala od lasów i polnych dróg.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-24 10:49 przez Zywieczdroj.

Bóle podczas biegania

24 lip 2013 - 10:40:03

Cytat
martyna852
Przed każdym bieganiem pamiętaj o rozgrzewce, a po o rozciąganiu.
o właśnie:)

rozgrzej stawy przed bieganiem
Cytat
Zywieczdroj
Cytat
pauli05
dwie sprawy, jakie masz buty i po jakim podłożu biegasz?

Buty firmy nike ( nie znam modelu ) ale w sklepie poprosiłam o coś dobrego do biegania.

Biegam po miejskich chodnikach.. Wiem ze nie jest to dobre ale nie mam wyjścia . Mieszkam w dużym mieście z dala od lasów i polnych dróg.
na pudełku jest na pewno nazwa modelu

a nie masz może gdzieś może stadionu z bieżnią? albo jakichś dróg gruntowych?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-24 10:45 przez pauli05.

Bóle podczas biegania

24 lip 2013 - 10:40:22

4 dni pod rząd po 1,5h? To nikt by tego nie wytrzymał. Jeśli zaczynasz ( a tak wynika z postu) to moim zdaniem to za dużo - nie jestem żadnym specjalistą ale bez żadnego przygotowania (nie licząc stroju) to chyba przesadziłaś. Powinnaś zacząć od małego dystansu i krótkiego czasu a nie od razu porywać się z motyką na księżyc

Bóle podczas biegania

24 lip 2013 - 10:43:01

tez to mam ... kupilam teraz stabilizatory wiec zobaczymy co bedzie...

Bóle podczas biegania

24 lip 2013 - 10:44:17

Cytat
pauli05
dwie sprawy, jakie masz buty (wrzuć fotkę albo sprawdź po prostu na pudełku jaki model) i po jakim podłożu biegasz?

a jak na mój gust, to jako początkująca biegasz za długo i za dużo
nie biegaj codziennie, lepiej co drugi dzień,
a zamiast biegać 1,5h i stawać co chwilę na odpoczynek, to zastąp to stawanie marszem, czyli na zmianę bieg i marsz

Dodałam link moich butów . Napisz co uważasz ?

Bóle podczas biegania

24 lip 2013 - 10:47:09

matko bosko zaczynać od 1,5h???
ja zaczęłam od marszo-biegów po 20 minut dziennie

Bóle podczas biegania

24 lip 2013 - 10:47:42

Cytat
Zywieczdroj
Dodałam link moich butów . Napisz co uważasz ?
wiesz co z butami może byś różnie, może są źle dopasowane do Twojej stopy?

ale wydaje mi się, że po prostu wina leży w tym, że zbyt intensywnie sie wzięłaś za to na początek

Bóle podczas biegania

24 lip 2013 - 10:50:16

za duże tempo sobie narzuciłaś - za dużo na raz. 1,5h to bardzo dużo jak na początek.
kolana masz po prostu przetrenowane. daj im odpocząć kilka dni, a potem zacznij biegać. ale nie katuj ich od razu 1,5h biegiem. zacznij może od marszobiegu albo przynajmniej zwolnij tempo w czasie biegu.

Bóle podczas biegania

24 lip 2013 - 10:53:19

Tak dziewczyny wiem .. to moja wina! za dużo :(.

Myślenie mnie zbiło z tropu. Uważałam że jeśli nie czuje żadnego dyskomfortu i dobrze mi się biega to że mogę sobie pozwolić...

Pokochałam bieg. Jak dla mnie to lek na całe zło. Miałam kilka stresujących dni i bieg przynosił ukojenie.. a teraz mam co chciałam..

mam nadzieje że mi przejdzię i zacznę na nowo ale spokojniej.
A dziś wybiorę się na basen bo nie usiedzę tak w domu :((

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

slank.pl