Obecnie rozmawiamy o:

zakładanie ogrodu

gorący temat

polecany dentysta

35 minut temu

elektryka sklep

41 minut temu

wakacje last minute

56 minut temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Brzuch - ćwiczyć?

06 lip 2013 - 21:07:27

gdzie moja obiecana fota z centymetrem :I?

Brzuch - ćwiczyć?

06 lip 2013 - 21:08:19

Cytat
ilayla
Cytat
ludziorka
Cytat
mirata57
preferuje jednak "kaloryfer" u chłopaka,a nie kobiety :)

Ja też :) No to w takim razie 3 razy w tygodniu 20-30 brzuszków, lunge'ów, squat'ów i pompeczek :)
Dołóż do tego ćwiczenia na wzmocnienie mięśni pleców, żeby skoliozę zahamować i będzie dobrze :)

O, a jakie ćwiczenia przykładowo? Na co dzień moje plecy są proste jak ściana (wszyscy znajomi mi tak mówią, chociaż sama mam jeszcze urojenia że się garbię), ale problem mam z tym że jedno ramię jest wyżej od drugiego.

ueple, jakbyś wiedziała ile jem to byś to byś sobie darowała takie komentarze :) Robię dosłownie wszystko co moje ciało może znieść, żeby przytyć.
Cytat
oryginal
gdzie moja obiecana fota z centymetrem :I?

Zamknęli wątek, więc już przepadło :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-06 21:09 przez ludziorka.

Brzuch - ćwiczyć?

06 lip 2013 - 21:10:53

masz taki seksowny brzuszek :) ja bym radziła wykonywać ćwiczenia na talię żeby była jeszcze węższa :)

Brzuch - ćwiczyć?

06 lip 2013 - 21:11:59

ludziorka skolioza to skrzywienie boczne, które właśnie objawia się jednym ramieniem wyżej, drugim niżej, jednym wcięciem w talii większym od drugiego - możesz stać prosto jak królowa angielska i mieć skoliozę i większość ludzi się nie zorientuje ;)

Ćwiczenia na to możesz znaleźć w necie, wszystko ładnie jest opisane. Nawet COŚ TAKIEGO

Brzuch - ćwiczyć?

06 lip 2013 - 21:14:37

Cytat
ilayla
ludziorka skolioza to skrzywienie boczne, które właśnie objawia się jednym ramieniem wyżej, drugim niżej, jednym wcięciem w talii większym od drugiego - możesz stać prosto jak królowa angielska i mieć skoliozę i większość ludzi się nie zorientuje ;)

Ćwiczenia na to możesz znaleźć w necie, wszystko ładnie jest opisane. Nawet COŚ TAKIEGO

Ciekawe, co do talii to nawet nie wiedziałam że to stąd chociaż w rzeczywistości w ogóle się tego nie zauważa. Ćwiczenia na pewno zacznę robić w tym kierunku, dzięki :)

Brzuch - ćwiczyć?

06 lip 2013 - 21:35:41

To nie są ćwiczenia na skoliozę! Takie coś nie tylko nie pomoże, może nawet zaszkodzić. Proponuję zrobić zdjęcie rentgenowskie, zdiagnozować się i wtedy, o ile nie zostało już ukończone kostnienie zacząć ćwiczenia dobrane indywidualnie do rodzaju skoliozy. Proces kostnienia kończy się w wieku około 18 lat, po nim nie da się już zmniejszyć stopni skoliozy, ale jeśli np. masz bóle spowodowane skrzywieniem ćwiczenia mogą poprawić twój komfort i polepszyć postawę.

Brzuch - ćwiczyć?

06 lip 2013 - 21:39:16

Noelle101 to są ćwiczenia na wzmocnienie mięśni pleców, nikt nie powiedział, że chodzi o zmniejszenie skoliozy. Moja skolioza została stwierdzona, rehabilitantka wraz z ortopedą po rehabilitacji zalecili właśnie m.in. takie ćwiczenia, aby wzmocnić gorset mięśniowy, który podtrzymuje kręgosłup, co ma nie doprowadzić do pogłębiania się krzywienia.

Brzuch - ćwiczyć?

06 lip 2013 - 21:41:31

Cytat
Noelle101
To nie są ćwiczenia na skoliozę! Takie coś nie tylko nie pomoże, może nawet zaszkodzić. Proponuję zrobić zdjęcie rentgenowskie, zdiagnozować się i wtedy, o ile nie zostało już ukończone kostnienie zacząć ćwiczenia dobrane indywidualnie do rodzaju skoliozy. Proces kostnienia kończy się w wieku około 18 lat, po nim nie da się już zmniejszyć stopni skoliozy, ale jeśli np. masz bóle spowodowane skrzywieniem ćwiczenia mogą poprawić twój komfort i polepszyć postawę.

Mam zatwierdzone ''lekkie skrzywienie kręgosłupa'', mam ponad 18 lat i bólu w związku z skrzywieniem nie odczuwam. Postawę mam zdaniem innych ''idealną'' tylko że właśnie to ramię i talia (tylko na zdjęciach dostrzegalne, ale są).

Brzuch - ćwiczyć?

06 lip 2013 - 21:42:08

masz sliczny brzuch, sama bym taki chciala *.* ale jesli chcesz umiesniony to cwicz, zalezy jaki Ty chcesz miec ; )

Brzuch - ćwiczyć?

06 lip 2013 - 21:52:22

ilayla Te ćwiczenia powtarzane na obu bokach mogą właśnie pogłębić skoliozę, a nie wzmocnić plecy. Skolioza to jak napisałaś skrzywienie boczne kręgosłupa. Spróbuję wytłumaczyć to tak: mięśnie podtrzymujące kręgosłup z jednej strony "rozciągają" się, a z drugiej przykurczają, to przez to kręgosłup wygina się w łuk, mniejszy lub większy, to zależy od stopnia skrzywienia, dlatego na skoliozę wykonuje się ćwiczenia wzmacniające i rozciągające nie całe plecy, a przykurczoną stronę. Ćwiczenia asymetryczne, a nie to co pokazałaś.

Brzuch - ćwiczyć?

06 lip 2013 - 22:18:56

Ładny jest.

Brzuch - ćwiczyć?

07 lip 2013 - 08:48:41

mi sie podobaja umeisnione brzuchy ;)

Brzuch - ćwiczyć?

07 lip 2013 - 09:17:59

Cytat
kk7395
jak dla mnie dziwny brzuch ; ) , moze to przez to , że tak stoisz ;)
ale nie musisz ćwiczyć ładnie wyrzeźbiony ;)

Brzuch - ćwiczyć?

07 lip 2013 - 11:47:19

Noelle101 owszem, należy się skupić na przykurczonej partii pleców, jednak ja nie uważam, że drugą należy zaniedbywać - szczególnie, że autorka zamierza robić ćwiczenia na mięśnie brzucha, a jak chyba każdy wie, że źle wykonywane ćwiczenia brzucha lub nawet nadwyrężenie mogą się odbić na plecach :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pokaż efekty swoich cwiczen... Dbamy o forme :)