Obecnie rozmawiamy o:

ABORCJA

gorący temat

operacja oczu

16 minut temu

Zapalenie pęcherza

godzinę temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Brzuch - ćwiczyć?

06 lip 2013 - 21:07:27

gdzie moja obiecana fota z centymetrem :I?

Brzuch - ćwiczyć?

06 lip 2013 - 21:08:19

Cytat
ilayla
Cytat
ludziorka
Cytat
mirata57
preferuje jednak "kaloryfer" u chłopaka,a nie kobiety :)

Ja też :) No to w takim razie 3 razy w tygodniu 20-30 brzuszków, lunge'ów, squat'ów i pompeczek :)
Dołóż do tego ćwiczenia na wzmocnienie mięśni pleców, żeby skoliozę zahamować i będzie dobrze :)

O, a jakie ćwiczenia przykładowo? Na co dzień moje plecy są proste jak ściana (wszyscy znajomi mi tak mówią, chociaż sama mam jeszcze urojenia że się garbię), ale problem mam z tym że jedno ramię jest wyżej od drugiego.

ueple, jakbyś wiedziała ile jem to byś to byś sobie darowała takie komentarze :) Robię dosłownie wszystko co moje ciało może znieść, żeby przytyć.
Cytat
oryginal
gdzie moja obiecana fota z centymetrem :I?

Zamknęli wątek, więc już przepadło :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-06 21:09 przez ludziorka.

Brzuch - ćwiczyć?

06 lip 2013 - 21:10:53

masz taki seksowny brzuszek :) ja bym radziła wykonywać ćwiczenia na talię żeby była jeszcze węższa :)

Brzuch - ćwiczyć?

06 lip 2013 - 21:11:59

ludziorka skolioza to skrzywienie boczne, które właśnie objawia się jednym ramieniem wyżej, drugim niżej, jednym wcięciem w talii większym od drugiego - możesz stać prosto jak królowa angielska i mieć skoliozę i większość ludzi się nie zorientuje ;)

Ćwiczenia na to możesz znaleźć w necie, wszystko ładnie jest opisane. Nawet COŚ TAKIEGO

Brzuch - ćwiczyć?

06 lip 2013 - 21:14:37

Cytat
ilayla
ludziorka skolioza to skrzywienie boczne, które właśnie objawia się jednym ramieniem wyżej, drugim niżej, jednym wcięciem w talii większym od drugiego - możesz stać prosto jak królowa angielska i mieć skoliozę i większość ludzi się nie zorientuje ;)

Ćwiczenia na to możesz znaleźć w necie, wszystko ładnie jest opisane. Nawet COŚ TAKIEGO

Ciekawe, co do talii to nawet nie wiedziałam że to stąd chociaż w rzeczywistości w ogóle się tego nie zauważa. Ćwiczenia na pewno zacznę robić w tym kierunku, dzięki :)

Brzuch - ćwiczyć?

06 lip 2013 - 21:35:41

To nie są ćwiczenia na skoliozę! Takie coś nie tylko nie pomoże, może nawet zaszkodzić. Proponuję zrobić zdjęcie rentgenowskie, zdiagnozować się i wtedy, o ile nie zostało już ukończone kostnienie zacząć ćwiczenia dobrane indywidualnie do rodzaju skoliozy. Proces kostnienia kończy się w wieku około 18 lat, po nim nie da się już zmniejszyć stopni skoliozy, ale jeśli np. masz bóle spowodowane skrzywieniem ćwiczenia mogą poprawić twój komfort i polepszyć postawę.

Brzuch - ćwiczyć?

06 lip 2013 - 21:39:16

Noelle101 to są ćwiczenia na wzmocnienie mięśni pleców, nikt nie powiedział, że chodzi o zmniejszenie skoliozy. Moja skolioza została stwierdzona, rehabilitantka wraz z ortopedą po rehabilitacji zalecili właśnie m.in. takie ćwiczenia, aby wzmocnić gorset mięśniowy, który podtrzymuje kręgosłup, co ma nie doprowadzić do pogłębiania się krzywienia.

Brzuch - ćwiczyć?

06 lip 2013 - 21:41:31

Cytat
Noelle101
To nie są ćwiczenia na skoliozę! Takie coś nie tylko nie pomoże, może nawet zaszkodzić. Proponuję zrobić zdjęcie rentgenowskie, zdiagnozować się i wtedy, o ile nie zostało już ukończone kostnienie zacząć ćwiczenia dobrane indywidualnie do rodzaju skoliozy. Proces kostnienia kończy się w wieku około 18 lat, po nim nie da się już zmniejszyć stopni skoliozy, ale jeśli np. masz bóle spowodowane skrzywieniem ćwiczenia mogą poprawić twój komfort i polepszyć postawę.

Mam zatwierdzone ''lekkie skrzywienie kręgosłupa'', mam ponad 18 lat i bólu w związku z skrzywieniem nie odczuwam. Postawę mam zdaniem innych ''idealną'' tylko że właśnie to ramię i talia (tylko na zdjęciach dostrzegalne, ale są).

Brzuch - ćwiczyć?

06 lip 2013 - 21:42:08

masz sliczny brzuch, sama bym taki chciala *.* ale jesli chcesz umiesniony to cwicz, zalezy jaki Ty chcesz miec ; )

Brzuch - ćwiczyć?

06 lip 2013 - 21:52:22

ilayla Te ćwiczenia powtarzane na obu bokach mogą właśnie pogłębić skoliozę, a nie wzmocnić plecy. Skolioza to jak napisałaś skrzywienie boczne kręgosłupa. Spróbuję wytłumaczyć to tak: mięśnie podtrzymujące kręgosłup z jednej strony "rozciągają" się, a z drugiej przykurczają, to przez to kręgosłup wygina się w łuk, mniejszy lub większy, to zależy od stopnia skrzywienia, dlatego na skoliozę wykonuje się ćwiczenia wzmacniające i rozciągające nie całe plecy, a przykurczoną stronę. Ćwiczenia asymetryczne, a nie to co pokazałaś.

Brzuch - ćwiczyć?

06 lip 2013 - 22:18:56

Ładny jest.

Brzuch - ćwiczyć?

07 lip 2013 - 08:48:41

mi sie podobaja umeisnione brzuchy ;)

Brzuch - ćwiczyć?

07 lip 2013 - 09:17:59

Cytat
kk7395
jak dla mnie dziwny brzuch ; ) , moze to przez to , że tak stoisz ;)
ale nie musisz ćwiczyć ładnie wyrzeźbiony ;)

Brzuch - ćwiczyć?

07 lip 2013 - 11:47:19

Noelle101 owszem, należy się skupić na przykurczonej partii pleców, jednak ja nie uważam, że drugą należy zaniedbywać - szczególnie, że autorka zamierza robić ćwiczenia na mięśnie brzucha, a jak chyba każdy wie, że źle wykonywane ćwiczenia brzucha lub nawet nadwyrężenie mogą się odbić na plecach :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pokaż efekty swoich cwiczen... Dbamy o forme :)