Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

JAK TO JEST ZE SPALANIEM KALORII?

24 kwi 2013 - 12:23:24

Dziewczyny, nurtuje mnie pewna sprawa. Otóż zauważyłam, ze na niektórych przyrządach spalam 3-4 razy mniej kcal w danym czasie niż w tym czasem na bieżni, choć bieżnia najmniej mnie męczy a na tych innych (typu takie powietrzne"narty" gdzie trzeba wysoko kolana unosić itp) pot zaczyna się ze mnie lać po 5-10 minutach i bolą nogi.....Zastanawiam się zatem czy jest sens męczyć się na maszynach które prawie żadnych kcal nie spalają przy dużym wysiłku z mojej strony, czy pozostać godzinę na bieżni, gdzie moje stawy nie są tak obciążone a kalorii po godzinie ok 650 mam spalonych, więc to już coś:)Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie, ćwiczyć to co więcej spala i mniej męczy czy może maszyna źle pokazuje a spala się tak samo?

JAK TO JEST ZE SPALANIEM KALORII?

24 kwi 2013 - 12:27:22

Z tego co wiem bieżnia angażuje większość partii ciała a nie tak jak inne maszyny poszczególne. Kiedyś oglądałam filmik jakiegoś trenera to polecał ćwiczenie na bieżni.

JAK TO JEST ZE SPALANIEM KALORII?

24 kwi 2013 - 12:29:32

dzięki, a męczę się najmniej właśnie na bieżni, aż zla jestem jak po 20 minutach czegois innego jestem padnieta a na liczniku tylko 40kcal, to nawet nie jabłko:)

JAK TO JEST ZE SPALANIEM KALORII?

24 kwi 2013 - 23:26:05

a co dla Ciebie jest ważniejsze spalanie kalorii czy efektywność treningu?
ja nawet nie patrze na te cyferki, bo po co? chyba, że ćwiczysz dla spalania kalorii a nie tłuszczu:)

choć jeśli po 20 minutach na bieżni jest faktycznie 40 kcal na liczniku, to nie wiem co Ty na niej robisz:P chyba spacerujesz na prędkości 3:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-24 23:27 przez pauli05.

JAK TO JEST ZE SPALANIEM KALORII?

24 kwi 2013 - 23:30:03

nie wierz tym kaloriom na liczniku :D
mi ostatnio pokazał, ze chyba po 10 minutach biegu spaliłam 400 haha :D

Widzę, że jesteś troche zdesperowana, to juz twoj kolejny wątek o ćwiczeniach, wczesniej pisałaś, ze po tygodniu nie widzisz efektów :)

Dziewczyno powoli, i tez na początku nie ma co przesadzać.
Jeśli to Ci w czyms pomoze, to ja na początek miałam tak:

bieżnia - 15 min ( w czym 8 min biegu, a 7 min szybkiego marszu_
orbitrek( narty) - 20 min
rowerek - 20 min



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-24 23:34 przez kara2606.

JAK TO JEST ZE SPALANIEM KALORII?

24 kwi 2013 - 23:30:05

Cytat
pauli05


choć jeśli po 20 minutach na bieżni jest faktycznie 40 kcal na liczniku, to nie wiem co Ty na niej robisz:P chyba spacerujesz na prędkości 3:)



Chyba nie czytałaś dokładnie ;)



Co do wątku: nie znam się na tym, nie pomogę.

JAK TO JEST ZE SPALANIEM KALORII?

24 kwi 2013 - 23:31:00

Cytat
pauli05
a co dla Ciebie jest ważniejsze spalanie kalorii czy efektywność treningu?
ja nawet nie patrze na te cyferki, bo po co? chyba, że ćwiczysz dla spalania kalorii a nie tłuszczu:)
dokładnie. W ogóle to ćwiczenia powinny być zbilansowane.

JAK TO JEST ZE SPALANIEM KALORII?

24 kwi 2013 - 23:33:18

Cytat
dariateress
Cytat
pauli05
choć jeśli po 20 minutach na bieżni jest faktycznie 40 kcal na liczniku, to nie wiem co Ty na niej robisz:P chyba spacerujesz na prędkości 3:)
Chyba nie czytałaś dokładnie ;)
zrozumiałam, że na bieżni tyle pokazuje:)
.

Cytat
szafiarka_
czy pozostać godzinę na bieżni, gdzie moje stawy nie są tak obciążone
na bieżni stawy są obciążone...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-24 23:34 przez pauli05.

JAK TO JEST ZE SPALANIEM KALORII?

24 kwi 2013 - 23:35:21

Bieżnia akurat bardziej obciąża stawy niż orbitrek.

I wiesz, chyba właśnie zmęczenie jest oznaką tego, że coś się zmienia w organizmie, a nie licznik kalorii na przyrządzie, który swoją drogą nie bardzo ma się do rzeczywistości.

Sama sobie odpowiedz na pytanie, czy wolisz chodzić rok na siłownię gdzie się nie przemęczysz czy trzy miesiące poważnie ćwiczyć.

A "kalorie" - ogólnie tłuszcz spala się w organizmie kiedy masz wysokie tętno, czyli np brzuszkami się nie dorobisz tylko raczej ćwiczeniami cardio.

JAK TO JEST ZE SPALANIEM KALORII?

24 kwi 2013 - 23:39:14

Cytat
gala-gradiva
A "kalorie" - ogólnie tłuszcz spala się w organizmie kiedy masz wysokie tętno, czyli np brzuszkami się nie dorobisz tylko raczej ćwiczeniami cardio.
trzeba to sprecyzować, bo zbyt wysokim tętnem sobie nie pomoże,
a druga sprawa, na spalanie tłuszczu dobre jest też tętno zmienne



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-24 23:40 przez pauli05.

JAK TO JEST ZE SPALANIEM KALORII?

24 kwi 2013 - 23:39:39

No własnie i dziwne ze bieżnia Cię najmniej męczy i mówisz ze stawy nie są obciążone, mnie bieżnia męczy najbardziej, wolę juz poł godziny orbitreka

Nie ma tam żadnego intruktora? Niech Ci doradzi, bo bez sensu jest ćwiczyc bez efektu... Jeśli się spocisz, a na drugi dzień masz zakwasy, wtedy trening uważam za owocny :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-24 23:42 przez kara2606.

JAK TO JEST ZE SPALANIEM KALORII?

24 kwi 2013 - 23:40:51

NA siłowni są dwie takie same bieżnie a jedna pokazuje np 20 a druga 100 więc nie ma co wierzyć :) na twoim miejscu postawiłabym na większy wysiłek skoro tak ci zależy na efektach niż na liczniku ;)

JAK TO JEST ZE SPALANIEM KALORII?

24 kwi 2013 - 23:43:13

A może powiesz na czym dokładnie ćwiczysz i ile ?

JAK TO JEST ZE SPALANIEM KALORII?

24 kwi 2013 - 23:46:02

Cytat
pauli05
Cytat
gala-gradiva
A "kalorie" - ogólnie tłuszcz spala się w organizmie kiedy masz wysokie tętno, czyli np brzuszkami się nie dorobisz tylko raczej ćwiczeniami cardio.
trzeba to sprecyzować, bo zbyt wysokim tętnem sobie nie pomoże,
a druga sprawa, na spalanie tłuszczu dobre jest też tętno zmienne

A no to wiadomo, że nie 250 ;] pożądane tętno można sobie łatwo obliczyć pod swój wiek i stopień "zaawansowania" - autorko poszukaj sobie w google.

Swoją drogą - to trochę śmieszne, że chcesz schudnąć czy coś tam i pytasz "czy jest sens się męczyć" i dziwisz się, że pot się leje ;)

niezweryfikowana
Posty: 183
Ostrzeżenia: 1/5

JAK TO JEST ZE SPALANIEM KALORII?

29 maj 2013 - 09:08:33

zostać przy tym, z czym się najlepiej czujesz - nie ma sensu robić nic na siłę. jak chcesz przyspieszyć spalanie tłuszczu, to sobie kup w aptece figurę extraslim - tabletki z kofeiną i guaraną i po kłopocie ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Reebok Traintone Slimm opinie