Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

BRAK EFEKTÓW PO SIŁOWNI:(

23 kwi 2013 - 13:07:53

Pierwsza sprawa, że po tygodniu nie ma czego się spodziewać. Dopiero po kilku możesz zauważyć zmiany.

Cytat
szafiarka_
zależy ile masz wzrostu i ile ważysz, jaki tryb życia prowadzisz, to wcale nie jest duzo, co mam same gotowane warzywa jeść?mniej nie chcę bo murze miec siłe po pierwsze na ćwiczenia, które godzinę dziennie co najmniej wykonuje, po drugie na zajmowanie sie domem i dzieckiem, nie chce sie głodzic jedząc 3 jogurty dziennie, miałam kiedyś anoreksje i bylam w szpitalu bardoz długo, odbiło sieto na moim zdrowiu takze nigdy więcej diety 10kg w miesiąc.....zjadam te 1800max, ale ok 600 z tego spalam na bieżni wiec zostaje 1200
Ja jestem wysoka i dietetyk rozpisała mi dietę na max. 1300 kcal. A prowadzę aktywny tryb życia. Przyjmując tyle kalorii wcale się nie głodziłam i nie jadłam samych warzyw oraz jogurtów. I nie chudłam 10 kg/miesiąc, ale około 4.
Wybacz, ale nie nazwałabym tej diety niskokaloryczną, bo 1800 to nie mało. Jakbyś wprowadziła sobie sensowny jadłospis, to szybciej byłyby efekty. Bo wykluczenie makaronów i ziemniaków wcale nie gwarantuje Ci utraty wagi. Ziemniaki są dobre i potrzebne w odpowiednich ilościach, tak samo jak makaron, ale pełnoziarnisty.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-23 13:11 przez kas1991.

BRAK EFEKTÓW PO SIŁOWNI:(

23 kwi 2013 - 13:09:03

ja ćwiczę juz prawie miesiąc a nadal nie widzę efektów ŻADNYCH ! :D tylko zakwasy, no ale za dużo jem :P
nie dołuj się, za krótko jestes na diecie i za krótko ćwiczysz:)
ale się tak nie nastawiam i nie dołuję, wydaje mi się, że dopiero po 2 miesiącach zauważe zmiany :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-23 13:10 przez kara2606.

BRAK EFEKTÓW PO SIŁOWNI:(

23 kwi 2013 - 13:12:11

na efekty trzeba poczekac 3 miechy a nie po tygodniu . tobie przydalby sie trening z Osminem to wtedy bys zobaczyla rezultat po tygodniu , a nie samemu . i najwazniejsza dieta osmina ryba woda i salata oraz zestaw cwiczen taki az sie pozwracasz ze zmeczenia



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-23 13:15 przez agata74.

BRAK EFEKTÓW PO SIŁOWNI:(

23 kwi 2013 - 13:19:57

popatrz to moje efekty po miesiącu ćwiczeń, po dwóch jeszcze nie mam fotki:)
przez cały ten czas nie schudłam nawet 1kg,ale jak widać figurka się zmienia :)przed i po :)



BRAK EFEKTÓW PO SIŁOWNI:(

23 kwi 2013 - 13:21:21

Szastacie tą anoreksją jak przeziębieniem a nie wiecie, że to choroba psychiczna, która zostaje do końca życia? To tak jak alkoholizm, anorektyczką jest się do końca życia

Moim zdaniem przyjmujesz odpowiednią ilość kalorii dziennie, bo nawet nie ćwicząc spalamy dziennie ok. 1300-1500kcal. Może zwyczajnie źle łączysz składniki posiłku albo jesz za rzadko, wtedy metabolizm zwalnia. Idź do dietetyka niech Ci rozpisze dietę i będziesz miała pewność, że jest odpowiednia. No i wbij sobie do głowy, że tak jak w tydzień nie przytyłaś, tak w tydzień nie schudniesz.

BRAK EFEKTÓW PO SIŁOWNI:(

23 kwi 2013 - 13:25:49

Cytat
Zuosnica
Szastacie tą anoreksją jak przeziębieniem a nie wiecie, że to choroba psychiczna, która zostaje do końca życia? To tak jak alkoholizm, anorektyczką jest się do końca życia

Moim zdaniem przyjmujesz odpowiednią ilość kalorii dziennie, bo nawet nie ćwicząc spalamy dziennie ok. 1300-1500kcal. Może zwyczajnie źle łączysz składniki posiłku albo jesz za rzadko, wtedy metabolizm zwalnia. Idź do dietetyka niech Ci rozpisze dietę i będziesz miała pewność, że jest odpowiednia. No i wbij sobie do głowy, że tak jak w tydzień nie przytyłaś, tak w tydzień nie schudniesz.
Komu ty chcesz tłumaczyć co to jest anoreksja? Chyba wiem że to zostanie na zawsze w mojej głowie, co nie oznacza że nie mogę tego napisać na forum

BRAK EFEKTÓW PO SIŁOWNI:(

23 kwi 2013 - 13:54:27

jem często i mało, to że odstawiłam makaron i ziemniaki to nie znaczy że nie jem zdrowych, złożonych węglowodanów- na śniadanko razowy chlebek pełnoziarnisty lub grahamka, ok 2 razy w tygodniu brązowy ryz lub gryczana kasza, oczywiście nie cala torebka:)
podam przykładowy jadłospis z wczoraj:
śniadanie: grahamka z serkiem kanapkowym, polędwicą drobiową (2 plasterki), sałatą, pomidorem i szczypiorem, kawa gorzka
2 śniadanie(przed siłownią) banan
2 godziny na siłowni (cardio godzina i godzina silowo-rozciagajacych na mięśnie)
po siłowni: activia naturalna, czerwona papryka

podwieczorek: 3 wafle ryzowe, kiwi, jabłko

kolacja: pół piersi z kurczaka ugotowanej + czerwone buraki


do picia duża butelka mineralnej plus kilka zielonych herbat bez cukru

sorry, czy to jest dużo jak dla ćwiczącej aktywnej kobiety? Nie napisałam że zjadam równo 1800kcal, czasem jest to 1500, czasem 1800, w zależności od dnia, czasem jestem bardziej głodna a czasem mniej, nie jestem za głodzeniem się, jak ma mnie zasysać to zjem nadprogramowy jogurt naturalny, to tylko 100kcal a lepiej coś mieć nas żołądku niż wrzodów dostac, a kalorie szacuję orientacyjnie, wiem po prostu co jeść a czego nie i tyle, bo nie mam tabeli w głowie i nie mogę całego życia przewrócić do góry nogami z powodu diety:)

jak bym jadła tysiąc czy tysiąc trzysta to może bym i schudła szybko, ale na pewno nie miała bym siły godziny na bieżni ustać i chęci do życia, a to trzeba ugotować dla rodziny, z dzieckiem iść się pobawić itp,chcę schudnąć z uśmiechem, wypić od czasu do czasu lampkę czerwonego wytrawnego wina z mężem i nie zadręczać się z powodu nieprzewidzianych 50 kcal dodatkowych, bo po to ćwiczę przecież żeby w miarę normalnie zjeść

anoreksje miałam dawno, spowolniony metabolizm mam po rzuceniu palenia, rzuciłam 1,5 roku temu i 12 kg przytyłam.....

BRAK EFEKTÓW PO SIŁOWNI:(

23 kwi 2013 - 14:46:59

5 sposobow by podkrecic swoj metabolizm

Metabolizm - slyszeliscie to slowo milion razy, ale czy naprawde wiecie czym on jest? Czy to cos czego mozna dotknac? Czy miesci sie w okreslonej czesci naszego ciala? Czy moze byc operowany przez lekarzy? I najwazniejsze, czy mozna go przyspieszyc?

Jakkolwiek metabolizmu nie mozna dotknac czy operowac, mam dla was dobra wiadomosc - mozna go przyspieszyc dzieki wlasciwym cwiczeniom i zywieniu. To dobra informacja, bo przecietny mieszkaniec Ameryki Polnocnej po 25roku zycia traci okolo 10% swojego 'przerobu metabolicznego' co dekade. Skupiajac sie na poprawie kazdego z 5 czynnikow metabolicznych podanych ponizej bedziecie w stanie powtrzymac to spowolnienie. A to oznacza szybki metabolizm do konca zycia!

Czynnik metaboliczny #1
Zyskanie 5 do 10 funtow (3-4,5kg) masy miesniowej podniesie wasz metabolizm spoczynkowy - liczbe kalorii spalana by utrzymac funkcje zyciowe - jakies 100 kalori kazdego dnia. Oczywiscie, mase miesniowa mozecie budowac poprzez regularne cwiczenia oporowe. Co ciekawe, nie tylko ta nowo dodana masa miesniowa podniesie metabolizm spoczynkowy, podtrzymujac go na podniesionym poziomie dniem i noca, ale dostaniecie takze niezalezny 'dopalacz', zarowno za wykonywanie trenigow jak i regenerowanie sie po nich.

Czynnik metaboliczny #2 : afterburn
Przez ukierunkowany i 'wysilkowy' trening ( znany jako trening interwalowy ) mozecie podniesc liczbe kalori spalanych przez treningi (okolo 300 do 600 kalorii dziennie zaleznie od waszych rozmiarow i dlugosci cwiczen). Przymujac, ze wprowadzicie dosc czeste interwaly, mozecie spalac dodatkowe 100-200 kalorii dziennie, dzieki powysilkowemu zapotrzebowaniu na kalorie, nawet siedzac na tylku. To tak zwany 'afterburn' i jestem sekretem, ktory wykorzystuja ci, ktorzy wypracowali sobie szybki metabolizm.

Czynnik metaboliczny #3 : jedzenie
Tak, to prawda, nawet jedzenie moze podkrecic metabolizm. Niedojadaj i metabolizm zwolni. Jedz tyle ile potrzeba i pozostanie na wysokim poziomie nadal pozwalajac palic tluszcz. Idac dalej, jedzac 'kosztowne' metabolicznie bialka, przyspieszajace metabolizm tluszcze i bogate w antyoksydanty owoce i warzywa, i wlasciwe wegle we wlasciwym czasie mozecie przyspieszyc metabolizm o kolejne 100-200 kalorii dziennie.

Czynnik metaboliczny #4 : roznorodnosc cwiczen
Kiedykolwiek wykonujesz nowa aktywnosc jest prawdopodobne, ze potrwa troche nim 'nauczysz sie' wykonywac jak 'jak nalezy'. Innymi slowy, jestesmy nieudolni (nieefektywni) wykonujac nowe czynnosci. W zyciu, nauczono nas by brzydzic sie nieudolnoscia (nieefektywnoscia ), ale w pogoni za szybkim metabolizmem nieudolnosc (nieefektywnosc) jest darem. Regularnie zmieniajac program treningowy stajesz sie mniej efektywny w spalaniu kalori. Podobnie jak samochod potrzebujacy regulacji, twoje cialo bedzie palilo wiecej paliwa, ktorego potrzebuje by dzialac, marnotrawiac nadmiar jako cieplo. W przeciwienstwie do samochodu, kiedy chodzi o spalanie kalorii, nieefektywnosc to dobra rzecz. Nakloni twoje cialo do spalania wiekszej ilosci kalori i tluszczu.

Czynnik metaboliczny #4 : ruch
Dzieki pracy biurowej, rodzinnym obowiazkom i dlugiej liscie 'obowiazkowych' programow telewizyjnych wiekszosc z nas rusza sie mniej w wieku 30 czy 40 lat niz wtedy, gdy byli nastolatkami. Oto ostateczny sekret 'dozywotniego' przyspieszenia metabolizmu - ruszaj sie wiecej. Do treningu silowego, interwalowego i roznicowania programu treningowego opisanych wczesniej warto dodac wysilek o niskiej intensywnosci. Yoga, wyprowadzanie psa, jazda na rowerze z malzonkiem - wszystko sie liczy. Laczac przynajmniej 5 godzin fizycznej aktywnosci na tydzien, mozecie zwiekszyc liczbe spalanych kalori o kolejne 300 do 600 kalori.

Jezeli jestes mlody i nie doswiadczyles efektu uplywajacego czasu to swietnie. Nie znaczy to jednak, ze go nie doswiadczysz! Upewnij sie, ze uzywasz kombinacji madrego zywienia, treningu i suplementacji, ktora bedzie podkrecac twoj metabolizm do konca zycia.

Jezeli jestes starszy i twoj aktualny tryb zycia negatywnie wplynal na twoje cialo, wiedz, ze nie jest za pozno. Pozmieniaj sprawy teraz, a mozesz odwrocic szkody, do ktorych doszlo. Widzialem to wiele, wiele razy.

Dr John M Berardi, CSCS
Adjunct Assistant Professor, University of Texas
President, Science Link, Inc.
www.precisionnutrition.com

BRAK EFEKTÓW PO SIŁOWNI:(

23 kwi 2013 - 14:51:10

olej silke idz na basen, plywaj przez goddzine , ja po 4 razach schudlam 3,5 kilo ^^ a nawet nie nastawialam sie na jakies odchudzanie czy cos. dodatkowo plywanie fajnie rzezbi :P

BRAK EFEKTÓW PO SIŁOWNI:(

23 kwi 2013 - 14:51:46

ja od sierpnia cwicze, a Ty po tygodniu chcialabys nie wiadomo jakich efektow ?

niezweryfikowana
Posty: 218
Ostrzeżenia: 1/5

BRAK EFEKTÓW PO SIŁOWNI:(

23 kwi 2013 - 15:09:03

poczekaj miesiąc, dopiero po miesiącu zobaczysz jakieś efekty :)

BRAK EFEKTÓW PO SIŁOWNI:(

24 kwi 2013 - 07:59:43

godzina cwiczen to za malo powinnas co najmniej 4-5 h cwiczyc

BRAK EFEKTÓW PO SIŁOWNI:(

24 kwi 2013 - 08:05:10

Wiesz co miałam kiedyś podobna sytuacje intensywnie ćwiczyłam , zdrowo jadłam a waga w tym samym miejscu, jak sie okazało to po prostu zaczeły robić mi sie mięśnie dlatego waga stała w tym samym miejscu ale potem sama po sobie zauważyłam że mam smuklejsza sylwetke i zaczełam wchodzić w ubrania w które wcześniej sie nie mieściłam

BRAK EFEKTÓW PO SIŁOWNI:(

24 kwi 2013 - 08:08:39

Po tygodniu moze jeszcze nie byc efektow.moze masz druga faze cyklu,ze nabierasz wody i waga stoi w miejscu :D
ale jestes na dobrej drodze,cwicz dalej,trzymam kciuki

BRAK EFEKTÓW PO SIŁOWNI:(

24 kwi 2013 - 08:12:03

nawet bez silowni a tylko cwiczac z Mell B i Chodakowska, filmikow jest pelno w necie, osiagniesz to czego chcesz, tylko znajdz odpowiednie cwiczenia. Efekty juz po 2 tygodniach

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

JAK TO JEST ZE SPALANIEM KALORII?