Obecnie rozmawiamy o:

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Bieganie a mięśnie ud

14 kwi 2013 - 21:19:47

Ostatnio zauważyłam że od biegania bardzo urosły mi mięśnie ud, nie biegam od dawna, drugi miesiąc dopiero, 2-3 razy w tyg. I właściwie cieszę się, gdyż chciałam aby mięśnie się wykształciły, ALE tkanka tłuszczowa nie znika, przez co nogi stają się grubsze niż były, miałyście/macie może tak też? Nie wiem co robić, bo z biegania na pewno nie zrezygnuje, może to tylko przejściowe i za jakiś czas tłuszcz zacznie znikać? Może ktoś zna jakiś sposób?
nikt nie biega? :(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-14 21:22 przez siie1.

Bieganie a mięśnie ud

14 kwi 2013 - 21:24:07

też się chętnie dowiem

niezweryfikowana
Posty: 2.948
Ostrzeżenia: 1/5

Bieganie a mięśnie ud

14 kwi 2013 - 21:27:13

Wiadomo, że szybciej urosną mięśnie niż spalisz tłuszcz. Też tak miałam na początku, a biegam bardzo długo. Tkanka tłuszczowa po jakimś czasie zejdzie. Bieganie jest dobre jeśli się odchudzasz, zwłaszcza jeżeli biegniesz bardzo wolno i długo. W takim tempie, że będziesz w stanie z kimś rozmawiać. W ogóle na spalanie tłuszczu najlepsze jest tętno ok 130 jeżeli jesteś w wieku ok 20 lat :)

Bieganie a mięśnie ud

14 kwi 2013 - 21:27:13

Cytat
vaniliowaaa
też się chętnie dowiem

masz też tak ?

Bieganie a mięśnie ud

14 kwi 2013 - 21:28:00

mam taki sam problem :) ja postanowiłam dodatkowo jeździć na rolkach bo wiem że od tego dwa lata temu trochę mi nogi "schudły"

Bieganie a mięśnie ud

14 kwi 2013 - 21:31:46

Mam tak ale nie od biegania, a od ćwiczeń. Od 3 miesięcy trenuje i mam okropne mięśnie na udach. Chciałabym zacząć biegać i boje się, że to się jeszcze bardziej rozrośnie

Bieganie a mięśnie ud

14 kwi 2013 - 21:31:54

Cytat
saphin
Wiadomo, że szybciej urosną mięśnie niż spalisz tłuszcz. Też tak miałam na początku, a biegam bardzo długo. Tkanka tłuszczowa po jakimś czasie zejdzie. Bieganie jest dobre jeśli się odchudzasz, zwłaszcza jeżeli biegniesz bardzo wolno i długo. W takim tempie, że będziesz w stanie z kimś rozmawiać. W ogóle na spalanie tłuszczu najlepsze jest tętno ok 130 jeżeli jesteś w wieku ok 20 lat :)

Oby, ale boję się że jeśli nie przestanę, to w końcu urosną już zbyt duże.. ogólnie gruba nie jestem, ale zawsze miałam problem z masywnymi udami, i w tym cały sęk ;/
Cytat
nathaira
mam taki sam problem :) ja postanowiłam dodatkowo jeździć na rolkach bo wiem że od tego dwa lata temu trochę mi nogi "schudły"


właśnie zamierzam niedługo kupić rolki i jeździć, mam nadzieję że coś pomoże ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-14 21:33 przez siie1.

Bieganie a mięśnie ud

14 kwi 2013 - 21:32:10

też tak mam, nie tylko od biegania ale ćwiczę bardzo dużo... mi akurat to się podoba, wolę postawną umieśnioną nogę od patyka:)

Bieganie a mięśnie ud

14 kwi 2013 - 21:32:37

a trzymasz przy tym dietę? musi być deficyt kalorii, żeby zaczęła znikać tkanka tłuszczowa, a by zniknął jej 1kg należy spalić 7000 kalorii.

niezweryfikowana
Posty: 2.948
Ostrzeżenia: 1/5

Bieganie a mięśnie ud

14 kwi 2013 - 21:34:08

Dziwne, gdyby od ćwiczeń, czy biegów mięśnie wiotczał... To jest naturalna kolej rzeczy, że gdy uprawiasz sport mięśnie rosną i się kształtują.

Bieganie a mięśnie ud

14 kwi 2013 - 21:34:24

Cytat
jolkas3
też tak mam, nie tylko od biegania ale ćwiczę bardzo dużo... mi akurat to się podoba, wolę postawną umieśnioną nogę od patyka:)

ja również nie lubię patyków, ale też byle nie za dużą, a mam wrażenie że moja właśnie już taka jest ;/
Cytat
corkachaosu
a trzymasz przy tym dietę? musi być deficyt kalorii, żeby zaczęła znikać tkanka tłuszczowa, a by zniknął jej 1kg należy spalić 7000 kalorii.


dietę hmm.. staram się jeść zdrowo, dużo warzyw owoców i przede wszystkim dużo białka, codziennie jem serki wiejskie, jogurty naturalne, kefiry, jajka, maślanki, nie jem słodyczy, nie wiem co jeszcze robić
Cytat
saphin
Dziwne, gdyby od ćwiczeń, czy biegów mięśnie wiotczał... To jest naturalna kolej rzeczy, że gdy uprawiasz sport mięśnie rosną i się kształtują.


zdaję sobie z tego oczywiście sprawę, ale myślałam że mięśnie tworzą się od razu w zamian za tkankę tłuszczową, a nie wraz z nią



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-14 21:38 przez siie1.

niezweryfikowana
Posty: 2.948
Ostrzeżenia: 1/5

Bieganie a mięśnie ud

14 kwi 2013 - 21:37:51

Cytat
siie1
dietę hmm.. staram się jeść zdrowo, dużo warzyw owoców i przede wszystkim dużo białka, codziennie jem serki wiejskie, jogurty naturalne, kefiry, jajka, maślanki, nie jem słodyczy, nie wiem co jeszcze robić

Właśnie, a białko ma duży wpływ na rozrost i budowę mięśni :)

Bieganie a mięśnie ud

14 kwi 2013 - 21:38:21

no, to dlatego rosną Ci tak bardzo mięśnie, bo jesz dużo białka.

Bieganie a mięśnie ud

14 kwi 2013 - 21:38:48

nie wiem w sumie od czego to zależy, mam koleżankę która biega codziennie i jest chuda jak patyk a inne mniej biegaja a mają lepiej wykształcone mięśnie

Bieganie a mięśnie ud

14 kwi 2013 - 21:38:58

czy może mi ktoś powiedzieć gdzie kupię płytę chodakowskiej ? :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kogo ćwiczenia polecacie ?